Jste zde


Právě se otevřely brány veletrhu Esoterika 2005 …vše o duši a těle
TZ

Aktuálně - Dnes v 9:30 byl zahájen první ročník veletrhu Esoterika 2005. Budete-li v Praze máte ode dneška do neděle šanci zůčastnit se akce, která tu ještě nebyla.

 První rozsáhlou, ucelenou a komplexní nabídku všeho, co si kdo může představit pod pojmem esoterika, přinese mezinárodní veletrh ESOTERIKA 2005 ve dnech 1. až 3. dubna na Výstavišti v Praze – Holešovicích. Na své si přijdou nejen zájemci o zdravý životní styl, alternativní medicínu, duchovních vědy a sebepoznávání, ale také vyznavači astrologie, magie, alchymie, reinkarnace, předpovídání budoucnosti nebo grafologie. Přichystáno je 120 vystavovatelů a také stovka renomovaných přednášejících.


Pojem esoterický znamená nejen tajný, skrytý, ale rovněž označuje vnitřní souvislosti. Že se pod něj vejde opravdu hodně, ukazuje šíře, kterou mezinárodní veletrh ESOTERIKA 2005 s podtitulem Vše o duši a těle nabídne v prostorách Průmyslového paláce holešovického Výstaviště. Veletrh je prodejní, kontaktní, vzdělávací a zábavní přehlídkou zaměřenou na esoteriku, duchovní nauky, sebepoznávání, zdravý životní styl, alternativní medicínu a ekologii. Tajemno lákalo vždy a láká stále. Na Výstavišti bude představeno poprvé v té nejkoncentrovanější podobě. Cílem organizátora veletrhu agentury Triumf je nabídnout veřejnosti cestu k vnitřní rovnováze a klidu, ke zdraví.


Patrony veletrhu se staly známé osobnosti - například herečka Květa Fialová, předseda České psychoenergetické společnosti Vlastimil Bažant, kartářka a spisovatelka Dagmar Kludská, muzikant a léčitel Petr Piňos, přední český astrolog Pavel Turnovský, známý onkolog Miroslav Pekárek nebo spisovatel a badatel Bohumil Vurm. Umělci a odborníci přijali účast na veletrhu s nadšením. Vědí sice o sobě, ale dosud neměli možnost navzájem se osobně poznat a pohovořit si. Veletrh tak dává jedinečnou možnost setkat se každý s každým.


Veletrh bude sestávat ze tří základních sekcí. V klasické veletržně-prodejní s vystavovatelskými expozicemi jednotliví vystavovatelé ve stáncích, jichž bude 120, nabídnou své produkty a služby. Návštěvníci zde naleznou literaturu, relaxační či meditační CD nebo kazety, obrazy, přípravky alternativní medicíny, karty, svíčky, esoterické předměty, přírodní kosmetické produkty a další produkty z oblasti ekologie.


Druhou částí, v níž organizátoři kladou obzvláštní důraz na kvalitu a profesionalitu, je sekce výstav. „Tu připravili odborníci na slovo vzatí. Návštěvníci se mohou těšit například na výstavu Historie současného léčitelství v Čechách, kterou připravila Dana Motyčková z Etnologického ústavu Akademie věd ČR. Bohumil Vurm pod názvem Krásy a tajemství České republiky představí naši zemi v evropských souvislostech. Prezentovány budou i reinkarnistické obrazy z Muzea v Nové Pace, jediné tuzemské sbírky tohoto druhu, výstavu obrazů Zdenka Hajného a jeho přátel z Galerie Cesta ke světlu a další. Promítnuty budou filmy Igora Chauna a Viliama Poltikoviče vztahující se k východní filozofii nebo film Pavlíny Brzákové o šamanismu na Sibiři.


V třetí sekci odehrávající se ve střední hale Průmyslového paláce a v přednáškových sálech v zadní části pravého křídla Průmyslového paláce bude možno strávit všechny tři dny vždy od 10 do 22 hodin posloucháním přednášek, které budou následovat jedna za druhou a to na rozličná témata. Půjde například o praktický kurs grafologie, školu tarotu, přednášku o historii a zdravotních účincích čaje a čajových ceremoniích nebo přednášku o stravě vhodné pro duši. Astrolog Antonín Baudyš slíbil výklad horoskopu Stanislava Grosse, představí se australský mistr feng shui Roger Green a hovořit bude o principech Tao v denním životě, Milan Calábek si připravil přednášku na téma praktické aplikace buddhismu v našich podmínkách a v našem věku. Své místo bude mít v této sekci i hudba. Představí se muzikolog Vlasta Marek, Ondřej Smeykal zahraje na australský násroj didgeridoo. Hudebními vstupy budou přednášky prokládat Irena a Vojtěch Havlovi. Zájemci se rovněž dovědí o urinoterapii a hladovění, somatoterapii, magnoterapii, prevenci a léčení bylinami, reflexní terapii duše a těla… Vyjmenovat nelze, přednášejících je stovka.


Veletrh bude pro všechny zájemce tajemna otevřen od pátku 1. do neděle 3. dubna. Veletržní sekce vždy od 9.30 do 19 hodin, sekce doprovodného programu od v 10.00 do 22.00 hodin. Vstupenky jsou nepřenosné a jejich cena činí: jednodenní - pouze do veletržní části - 90 Kč (zlevněná pro studenty a důchodce 50 Kč), jednodenní s přístupem na všechny části veletrhu 320 Kč (200 Kč), třídenní s přístupem na všechny části veletrhu 600 Kč (400 Kč). V ceně vstupenky s přístupem na všechny části veletrhu je vytištění osobní astrologické mandaly.Doprovodný program:

  KULTURNÍ TÉMATICKÉ VÝSTAVY:

 • „Historie léčitelství“ PhDr. Dana Motyčková, Etnologický ústav AV ČR
  Výstava bude pojednávat o historii léčitelství v Čechách a jeho vývoji k dnešním dnům. Exponáty budou zapůjčeny jak ze soukromých sbírek, tak i z muzeí. Budou podrobně popsány životy a díla předních léčitelů a léčitelských rodů.
 • „Krásy a tajemství České republiky“ Bohumil Vurm
  Na veletrhu budou instalovány vybrané exponáty úspěšné putovní výstavy, která představuje historii a kulturu České republiky v evropských souvislostech.
 • „Malující kameny“ Oldřich Hamera
  Ukázka kamenů ze Zobecněné estetiky Rogera Caillois. Kámen z pohledu výtvarného a estetického.
 • „Reinkarnistické obrazy“ Muzeum Nová Paka
  Zapůjčení části expozice z muzea v Nové Pace. Jediná sbírka tohoto druhu v České Republice spojená s přednáškou PhDr.Ivo Chocholáče.
 • „Máchův Máj“ Radmila Valtrová, Oldřich Hamera, Pavel Turnovský
  Ilustrace monotypů a jejich propojení s horoskopy na jednotlivé části stejnojmenné básně.
 • „Galerie Cesta ke světlu a přátelé“ Zdeněk Hajný, malíř
  Výstava obrazů umělců spojených kolem Galerie Cesta ke světlu.
 • „Lidská mysl, činy a emoce v abstrakci“ Josef Pospíšil
  Výstava obrazů. Lze myšlenky zobrazit na malířské plátno? Lze zobrazit neuchopitelné a nemající žádný tvar? O to se právě autor pokusil. Myšlenky, abstrakcí zobrazené na plátně.
 • „Thajské momenty, Nálady Malediv, Tváře Srí Lanky“ Ing. Hana Růžičková
  Výstava fotografií ze tří koutů světa.
Tematické přednášky:

Hlavní přednáškový sál
Galerie Pravého křídla

Srdečně Vás zvou

AGENTURA TRIUMF spol. s.r.o.    www.veletrhesoterika.cz
a DuseCZ.com