Jste zde


Magická energie jednotlivých druhů stromů
LoKwon

Nejen čínské pojetí vnitřní energii Čchi přisuzuje stromům schopnosti vyrovnávat a stabilizovat tok této pra-síly (pra-energie). Již staří Keltové uctívali různé stromy, právě pro jejich různou energii, kterou vyzařovali. Přináším zde jakýsi přehled, který vychází z ezoterických znalostí Keltů a je obohacen i o některé stromy, které jsou k tomuto přidány skrze principy čínské medicíny a znalostí Jin-jangu. Podívejte se tedy, ke kterému stromu byste měli chodit nejčastěji čerpat energii.

 

Borovice - při smutku, melancholii, bolesti; čistí a okysličuje plíce
Bříza - radost
Buk - veselý, radost, závažná rozhodnutí
Dub - nová energie; odstraňuje vnitřní napětí, únavu a malátnost
Jabloň - dobrá nálada
Jalovec - posiluje nervy a povzbuzuje
Javor - veselost
Jasan - veselost
Jedle - proti stresu a rozčilení
Jilm - sebejistota, důvěra
Lípa - odpočinek
Líska - veselost, mládí
Modřín - sebedůvěra
Olše - obnovuje sílu
Ořech - nezávislost
Smrk - ochrana
Topol - proti strachu a úzkosti
Vrba - soustředění


Jak čerpat energii ze stromů?


Přirozeně se stačí mezi danými stromy pohybovat, nebo se jich jen dotýkat. Ovšem pro samotné "otevření stromu" se je vhodné praktikovat toto. Přistupte ke kmeni stromu, tak abyste se jej dotýkali čelem, dlaněmi a špičkami bot. Pravidelně dýchejte a zkuste se naladit na frekvencí dýchání na pocity stromu. Poznáte to tak, že vám bude připadat, že strom dýchá společně s vámi. Vydržte takto po libovolně dlouhou dobu (pro nějaký efekt je vhodné alespoň 5 minut). Energie stromu do Vás bude vstupovat skrze čelo a dlaně. Vaše negativní energie odejde, za předpokladu, že jí nebudete bránit, klidně do země pod vámi.


Toto není jediná metoda čerpání energie ze stromu, avšak mám vyzkoušeno, že je nejlepší metodou i pro úplného začátečníka (laika).