Jste zde


Disharmonie I.
Bubulák

Vážení čtenáři,
stala se mi taková zajímavá věc a tak jsem se rozhodl, že se s ní s Vámi podělím. Během meditace, kdy jsem se koncentroval na svého ducha a prozařoval se energií svého ducha jsem měl chvilkový zážitek. Prostor před očima jako by byl najednou tekutý a před očima se mi objevil velký černý vír (něco jako černá díra, kterou jste mohli vidět na fotografiích nebo ve scifi filmech atd.). Když mi hlavou bleskla myšlenka co to je, co se děje, tak se černá díra ztratila. Na druhý den jsem se tímto problémem zabýval a konzultoval jsem ho. Během konzultace vyplavaly na povrch následující zajímavé souvislosti.

 

Černá díra, kterou jsem viděl měla znázorňovat moji vnitřní disharmonii. No jo, ale odkud s tato moje disharmonie bere byla další otázka. Jedna z odpovědí je, že se bere z rozporu (nesouladu) mezi mým podvědomým a vědomým. Tento rozpor (nesoulad) vyplývá z rozdílných signálů (myšlenek), které jsou my předávány mým podvědomým a vědomým. Lépe řečeno nesoulad mezi mou temnou a světlou stránkou mé bytosti.


Další otázka byla, co s tím. Jak získat opět harmonii. Další analýzou jsem zjistil, že představa harmonie je zcestná, harmonii nelze získat. Ať to zní šíleně, je to tak (vysvětlím dále).


Naše temná stránka pomocí EGA ovládá dobře naše vědomí. Vzhledem, komu, že zná všechny naše tužby, potřeby a myšlenky snaží se je uspokojit, ale po svém. Signály z naší světlé stránky jsou asimilovány pomocí černé díry a převedeny do temné stránky, která potom pomocí iluzí a po svém uspokojí naše potřeby a touhy. Jak potom máme poslouchat myšlenky naší světlé stránky a podle nich jednat, když k nám ani nedorazí a vlastně neznáme další možnost řešení. Takto vlastně může vzniknou nesoulad mezi temnou a světlou stránkou lidské bytosti, který jsem se pokusil znázornit na tomto obrázku.


Ale uvědomme si, že svou temnou stránku potřebujeme k tomu, aby nám ukazovala (zrcadlila) naše chyby a nedostatky. Jedině tak můžeme sami sebe poznávat a něco s těmito chybami dělat (podmínkou je chtít s nimi něco dělat). Tady je vysvětlení proč nemůžeme najít harmonii, vždy budou nějaké chyby a nedokonalosti, které je nutno odstranit, vždy bude co zlepšovat. Pokud si budu myslet, že už žádné chyby a nedostatky nemám a že není co zlepšovat bude se s největší pravděpodobnosti jednat o iluzi EGA a bude to moje katastrofa (prohra).


Zjistil jsem, že temná stránka je neoddělitelná, je naší součástí, ale pozor nesmíme se nechat ovlivňovat naší temnou stránkou, nesmíme dopustit, aby získala nad námi větší vliv, větší vliv než naše světlá stránka. Potom už by nebylo cesty zpět.


Temná stránka se dá ovlivnit doslova přeprogramovat nebo jinak řečeno přetvořit. Temná stránka musí sloužit jenom jako zrcadlo našich nedostatků pro jejich odstranění a zlepšení se, nic víc. A právě v tomto pohledu bych řekl, že je skryto celé tajemství, které se pokusím vysvětlit.


Tajemství spočívá ve správném používání temné stránky. Představte si, že zády k Vám máte svého dvojníka (neviditelného dvojníka) se kterým sdílíte jednu společnou páteř. Můžete si dále představit, že v tomto neviditelném dvojníkovy sídlí Naše temná stránka. Náš dvojník resp. Naše temná stránka má jako svůj výkonný nástroj EGO.
Pokračování příštěNázor autora se nemusí shodovat s názorem redakce