Jste zde


Cesta ke svobodě - co se s tím dá dělat
Bubulák

Domnívám se, že film jasně ukazuje již starý hinduistický názor, že tento svět je mája. Pokud je to pravda, naskýtá se otázka co s tím, resp. jaké máme šance přejít z virtuálního světa, (virtualita = v tomto případě mája) do reality. Máme vůbec šanci? Pokud se zabýváte magií, esoterikou, šamanismem atd... je spousta velice dobrých rad a cvičení, žel mají jeden nedostatek.

 

VŠE JE URČENO PRO MÁJU!!!


Domnívám se, že to je právě cílem, když už se našli jedinci, kteří pochopili, že je něco jiného než náš běžný svět okolo nás. Je lépe jim nabídnout širší záběr a možnosti, jen je udržet v systému, tj. ve virtuální realitě. Proto asi bylo vytvořeno tolik učení s různými stupni poznání a možnosti. Člověk, resp. tvor, který si takto říká, jde stále výš a výš - a vůbec si neuvědomuje, že jde žádaným směrem těch, kteří tuto virtuální realitu řídí.


ALE co když máme možnost vystoupit z tohoto virtuálního světa a přejít do reálného světa, který je pro nás naprosto dobře skryt, resp. dokud se sami nerozhodneme ho najít, tak nemáme možnost, (ono se dá těžko hledat něco, když o tom nic nevíme).


Myslím si, že základem je být pouze ve spojení se svým duchem. To znamená zbavit se tzv. přivtělenců nebo tzv. zbloudilých duší. Začít meditovat nejen se sebou, ale ještě přes někoho blízkého, ke komu máme důvěru. To proto, abychom nebyli svedeni svým egem na jednu z mnoha cest máji.


A pak takto postupně pokračovat dál a dál, až třeba narazíme na něco, o čem jsme neměli ani to nejmenší tušení.


Je asi zřejmé, že to nepůjde masově, ale jednotlivci mají asi šanci. V davu se lze dobře ukrýt.

Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce