Jste zde


Tarot k 1.4.
Zdeňka Kavalová-Maixnerová

1. duben je den bláznů a každý z nás v sobě dnes může probudit to nádherné bláznovství:

 

- vybočit z běžných norem a v souladu se svými instinkty, spontánně a s humorem realizovat to, co považuje za správné

- hledejme kolem sebe ty, kteří jsou nám duchovně blízcí, pobývejme s přáteli své duše, od nichž získáme oporu a porozumění - a až je nalezneme, tak je milujme a važme si jich

- je vhodný den začít se osvobozovat od falešných tužeb, připoutanosti k tomu, co nás činí závislými a o čem jsme se již mnohokrát přesvědčili, že nám štěstí stejně nepřineslo.

- oslavme Život schopností projevit nejnádhernější bláznovství - a tím je následovat hlas svého srdce.

- oslavme Život: osobně se vlastnorucně podepišme za každý prožitý den.
TAROT : 0 - Blázen a 1. - Mág

MOTTO :
Naše srdce je velký, živý, nekonečný prostor,
který má člověk udržovat v čistotě.
Bez lásky, klidu a míru v srdci se nikdo z nás neobejde.

Zdenka Kavalová


Vážení a milí, setkáváme se s tarotovými kartami vždy, když hledáme odpovědi na své otázky a věřím, že tato setkání jsou pro nás pokaždé sváteční a posilující. Začínáme přicházet z vlastních zkušeností k prožitkům, které nám ríkají, že studium jakékoliv esoterické disciplíny je zasvěcením do tajného metaforického jazyka, za jehož pomoci nahlížíme do vlastního nitra. Když se odpovídající příslušná tarotová karta dotkne aspektu odpovídajícímu našemu momentálnímu vývoji, jsme to my, kdo odrážíme zákon: ”jak nahoře tak dole, či jak uvnitř, tak zvenčí”. My jsme součástí tohoto zákona, kterým rezonujeme. A cítíme, že můžeme dále tvořit uvědoměle svůj život z hloubky svého nitra.

Svět se sice zdá být plný zmatku a pro mnohé i beznaděje, ale přesto mnozí z nás cítí, že máme ve svém nitru jakéhosi důvěryhodného a láskyplného rádce, který nám může pomoci se do našeho nitra obrátit a rozpomenout se na naši podstatu. Každý z nás touží ať již vědomě či nevědomě dojít k smysluplnému životu v Lásce a žít společně se svým okolím v rovnováze a může to být práve Tarot - metaforický jazyk, který nám umožňuje nahlédnout do našeho vlastního spirituálního nitra. Klíč k pochopení našich nadějí, ideálu a představ leží pouze v našem nitru a my v sobe objevujeme tu prastarou důvěru, že ve změti klikatých cest a cestiček se můžeme orientovat. Tato prastará karetní hra nám pomáhá navracet se zpět na naši přímou Cestu a nalézt odpovědi na každodenní otázky.

Každý z nás se v životě často setkává s lidmi, kteří prožívají obavy z řešení nějaké situace. Ve chvíli, kdy dokážeme rozpoznat, že prožíváme strach, může nám toto poznání pomoci pokusit se uvědomit si, že vlastně vytahujeme z minulosti nějakou informaci, která nám díky svému negativnímu zabarvení blokuje budoucnost. Je nutno projevit hodně pochopení a lásky sami k sobe, abychom tuto výzvu zvládli. Strach si bere s oblibou na pomoc zmatek. Jím se zamaskuje - a nyní je nutné sebrat odvahu, pěkně si pár kroku od svého strachu poodstoupit, seznámit se s ním a následně jím projít. Uznali jsme existenci strachu, prošli jsme jím a nakonec jsme získali sílu. V opačném případě jsme to opět jenom my, kdo jsme se rozhodli strávit dnešek v obavách z toho, co bude zítra a měli bychom mít na paměti, kolik radosti nám v takových chvílích uniká. Jestliže my nebudeme mít důvěru sami k sobě, kdo jiný ji k nám potom má mít? Možná, že jsme mnohdy ochotnejší se raději bát - nežli milovat.
Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce