Jste zde


Tak šťastné a veselé...
Sofie Danae

Každý rok zde zhruba touto dobou vychází článeček, kde se snažím vypsat ze svých pocitů na téma Vánoce a komerce, Vánoce a tradice nebo prostě jen sváteční pohoda opravdu pohodová. Snad je to tím, že toto téma člověku hustí do hlavy kam se pohne, i když se jen líně rozvaluje u televize nebo pročítá nějaký ten magazín u kafíčka.

A třeba ne, možná ten den, Štědrovečerní den, opravdu zasluhuje trochu pozornosti.

Ať už chceme věřit tomu, že Ježíš byl jen postava historická nebo věříme, že se ke konci prosince skutečně narodil Syn člověka, jisté je, že na zem přišel někdo výjimečný. Kdo změnil spoustu věcí. Těch prostých, co nás obklopují, ale i v nás samotných.

Snad pro tu lásku, co s sebou přinesl, pro pokoru a víru, kterou hlásal. Pro naději, o níž nejen hovořil. Pro to vše, co ztělesňuje Štědrovečerní den, pro to bychom se měli na chviličku zastavit. Třeba u zapálené svíčky a možná u voňavého nastrojeného stromku, co trochu toho bodavého jehličí zanese do našeho pečlivě uklizeného domova.

Zamyslet se. Nad sebou, nad těmi, které milujeme.

Chcete-li se podržet tradic, podívejte se třeba sem, nebo si vymyslete svůj program. Tak, aby Vám bylo strašně krásně, abyste pocítili to kouzlo, o kterém se všude tak vypráví.

Šťastné a Veselé Vánoční svátky Vám přeje celý náš tým, a snad abychom se tu po roce zase sešli.