Jste zde


Pressley žije v klášteře, říká psychotronik Stanislav Brázda
Sofie Danae

Odborník na mystéria lidské duše, psychotronik, pracující s kyvadlem, sám sebe charakterizující spíše jako diagnostik. Tímto fenoménem se zabývá přes dvacet let a po revoluci se tím začal živit. První věc, která ho ve spojení s kyvadlem zaujala, byly nemovitosti - zjišťoval jeho pomocí cenu, statiku, stupeň vlhkosti atd. Potom se na přání svého okolí soustředil na mezilidské vztahy a založil seznamovací agenturu. V poslední době se nejvíce věnuje zdraví a i na tomto poli, kde může nejvíce pomáhat lidem, má neuvěřitelné výsledky.

 

Stanislav Brázda

Kdy jste poprvé vzal do ruky kyvadlo a proč to bylo právě kyvadlo?

Ještě za totality jsem v televizi viděl práci s virgulí, a to mně hodně zaujalo. Tak jsem si ohnul drát a hned jsem si to taky zkoušel. Pak jsem slyšel o ženě, která s prstýnkem zavěšeným na niti zjišťuje nad břichem těhotné ženy, zda porodí syna či dceru. To mohlo být tak někdy v sedmdesátým pátým roce. Tato metoda mi byla asi nejblíže, začal jsem ji rozvíjet a zdokonalovat. Časem mi prstýnek přestal fungovat, tak jsem zkoušel jiné materiály.


Říkáte, že je možné zjistit téměř cokoliv téměř o komkoliv. Odkud přicházejí tyto informace? Kde je to místo, kde jsou téměř neomezeně k dispozici a jak si je může zjistit kdokoliv z nás?

To nikdo neví. Tady je jen problém, že ne každý se dostane na každého. To znamená, že na toho, na koho jsem schopen se dostat, tzn. do jeho podvědomí, na toho jsem schopen zjistit vlastně cokoliv. Že to funguje i na lidech zemřelých (nebo kteří jsou považováni za mrtvé), jsem se přesvědčil v několika případech, kdy jsem se soustředil na záhady lidí jako Stalin, Hitler, Pressley atd. a v roce 1997 jsem na toto téma napsal knihu. A zhruba před měsícem bylo ve zprávách, že se prokázalo expertízou, že Jan Masaryk, o kterém jsem se také zmínil, nespáchal sebevraždu, ale byl z okna vyhozen. Jako zajímavost bych uvedl, že když jsem knihu psal, nakladatel mne podrobil takové zkoušce, kdy jsem zjišťoval věci, o kterých jsem sice já osobně nevěděl nic, ale které už byly známy... Ale abych se vrátil k Vaší původní otázce. Když to funguje i u lidí zemřelých, je jasné, že někde musí existovat energie zemřelého člověka, přes kterou je možné napojit se na jeho bývalé podvědomí. Ať se tato energie nachází kdekoliv - říkejme tomu místu třeba universum - je k dispozici, lze se na ni napojit a získat potřebné informace.


Díval jste se na nějakou osobnost, jež se na žebříček popularity dostala během poslední doby a zjišťoval něco nového, o čem si myslí, že je ukryto hluboko…?

Díval jsem se na zpěváka Bohuše Matuše a vyšlo mi, že by mohl být v roce 2003 Zlatým slavíkem. Dále jsem přesvědčený, že na přelomu tohoto roku - na jeho konci či na začátku roku příštího - se potvrdí, že Elvis Pressley žije, je schovaný v nějakém klášteře, protože se kdysi zbláznil a ohrozil by chod celé mašinérie. Dále jsem už asi před rokem zjistil, že Fidel Castro má roztroušenou sklerózu. Domnívám se, že na konci roku se mu situace na Kubě vymkne z rukou a lze očekávat převrat a změnu režimu.


Vy jste jako jediný před dvěma lety na rádiu Bonton v přímém přenosu předpověděl, že v New Yorku budou padat domy. Jak jste na tuto informaci přišel?

Většinou odpovídám na otázky už dané. Na tuhle se vážně nikdo neptal. Mám papír, kde mám vypsaný snad všechny možnosti, které mohou nastat a občas si to projedu - jestli třeba nebude zemětřesení a kde, zda nebude objeven nový lék a na co atd. Tak jsem třeba v článku, kde předpovídám události na nejbližší léta (Na ostrově svobody letos padne komunistická diktatura!) Předpověděl nové ozbrojené konflikty a jiné události. Ale konkrétně události v Americe jsem zjistil jiným způsobem. Objevil jsem, jak předpovídal budoucnost Nostradamus a dělám to také. Občas, když mám náladu a je úplněk, si vezmu lavor, do něj vložím pro tyto účely speciálně vybroušený křišťál a hledím do něj. Tam si nepokládám žádnou konkrétní otázku, prostě chci vidět zajímavé události, které teprve nastanou. Tam jsem mimo jiné viděl i to, co se stane v New Yorku, jen jsem nevěděl přesně o co půjde. Viděl jsem padat domy, viděl jsem oheň. Dál jsem nezkoumal o co přímo jde. Až když se to stalo, vrátil jsem se k tomuto tématu a zjistil, že za tím není jen Usáma bin Ladin a jeho lidé, ale že to bylo zorganizováno z Ameriky. Když se dívám do lavoru, vše se mi promítá jako určitý děj ve filmu. Pak jde jen o to umět to zařadit a určit datum kdy k té události dojde. Takže se učím vidět tam kalendář a vidět mapu s označením místa.


Říkáte, že Vás inspiroval Nostradamus. Znáte některé jeho předpovědi a umíte je vyložit - tím, že máte podobné schopnosti jaké měl on?

To nevím, jestli mám podobné schopnosti jako on. V každém případě to byl mistr v kamufláži a vím, že se jeho verše nedají vyložit a že se dá pouze zpětně vysvětlit, co by to mohlo znamenat. Napsal jsem o něm článek (Nostradamus z pohledu psychotronika S. Brázdy) - jaké měl IQ, sexuální orientaci, jaké měl schopnosti a proč vlastně své verše takto šifroval.


Psychotronikem se člověk rodí nebo v sobě tyto schopnosti může "vyšlechtit" každý?

Jednak se s tím může narodit a jednak je může vyšlechtit. Vyšlechtit jde v podstatě cokoliv - jakoukoliv schopnost a vlastnost a tahle schopnost je určitá přecitlivělost a schopnost vcítit se do kohokoliv a na cokoliv a umět se "napojit". A já tvrdím, že napojit se je schopen každý, jen nemá zpětnou kontrolu - neví, zda je správně napojen. Já to dělám šest až osm hodin denně už dvacet let - takže dnes už občas nevím, kdy jsem v nižší hladině vědomí a kdy se mé vědomí pohybuje v reálu. Už mi to dost splývá, takže to přináší i negativní důsledky. Za deset let, co to dělám profesionálně, lidé do mě hustí své problémy (protože lidé chodí pouze s problémy), takže je to opravdu hodně náročné na psychiku. Už se těším, až s tím skončím (smích).


Jaké máte procento úspěšnosti? Nejspíš to bude okolo sta procent…

Sto procent to asi není nikdy, ale já tvrdím, že ten, kdo má hodně klientů musí mít velké procento úspěšnosti, protože lidé nejsou hloupí a nešli by za tím, komu to nefunguje. Tím, že se lidé vrací a říkají to i dalším a to o něčem svědčí. Nikdy jsem si nezadával žádnou reklamu.


Když si koupím Vaši knihu Škola psychotroniky a budu se podle ní učit, při jakém procentu úspěšnosti mohu věřit odpovědím, jež dostanu na své otázky?

Myslím, že to procento by mělo být okolo sedmdesáti až osmdesáti procent. Sedmdesát je opravdu minimum, menší procento nemá smysl. Když se úspěšnost pohybuje na padesáti procentech, je to vlastně jedna ku jedný a to je hádání. Vemte si, že když budete třeba tipovat Tipsport nebo něco podobného, tak v sedmdesáti procentech už jste ziskoví.


Je možné, aby dva lidé na stejnou otázku dostali dvě různé odpovědi, a přitom oba obdrželi odpověď správnou?

Samozřejmě, protože pro každého věštce nemusí být stejně důležitá jedna nebo druhá odpověď. Když se mne třeba někdo zeptá nač má talent, já mu vyjmenuji čtyři nebo pět věcí, ve kterých je schopen se seberealizovat. Kdybych mu řekl jen jednu, kterou bych považoval za nejdůležitější, jiný by mu řekl druhou, další zase třetí - může být pět odpovědí a všechny správné. Něco jiného by bylo kdyby se mne ptal, zda je nemocný. Já bych mu řekl že ne a někdo jiný by mu odpověděl, že ano. Pak už je to chyba, a docela zásadní - a to buď moje nebo toho druhého. Tam není prostor pro polemiku.


Stalo se Vám někdy, že jste se ve své diagnostice zmýlil?

Asi to nejde, aby to fungovalo na 100 procent. Je tu totiž takový problém. U diagnostiky vždy každému řeknu, aby daný problém konzultovali s odborným lékařem. Já můžu mít podezření, tak raději řeknu, že je to důvod k zamyšlení nebo absolvování důkladné prohlídky. Vždycky se můžu mýlit. Nikdy netvrdím, že si jsem stoprocentně jistý. Když někomu řeknu, že mám podezření, že by u něj mohla vznikat rakovina, nikdy se mi nestalo, že by někdo přišel po absolvování odborných procedur ke zjištění dané nemoci a stěžoval si, že jsem se zmýlil. Zhruba u dvou z deseti, jimž řeknu, že mohou mít tento problém, se nemoc nepotvrdila. U zbývajících osmi ano. A těch osm pak za mnou chodí dál, protože jsou rádi, že díky mě přišli k lékaři včas. To je pro mne hnací motor. Myslím, že pro těch osm zachráněných rozhodně stojí za to, aby ti dva šli na kontrolu zbytečně.


V poslední době mnoho médií brojí proti psychotronikům, které víceméně považuje za pokoutní šamany. Proč, dle Vašeho názoru, se tak děje, když nejen Vy, ale i další psychotronikové mají prokazatelné výsledky?

To je problém Česka. V zahraničí jsem se s tím nesetkal. Tam nejsou podvodníci, u lidí by neuspěli. Tam jdou lidé jen k tomu, o němž je známo, že je dobrý a že to umí. Tady, i když se lidé přesvědčí, že je někdo podvodník, stejně se najdou lidé, kteří k němu chodí dál. Vím, o čem mluvím, protože mám i zahraniční klienty. U nás jsou lidé skutečně jiní, hodně asi dělá také závist. Před měsícem jsem třeba dostal Stříbrný bludný balvan Sisifos, což je taková anticena, jak se udílí ceny nejlepší osobnosti v daném oboru, pak jsou i ceny za nejhorší výkony atd., a to je právě tato anticena. Samozřejmě jsem si pro ni nešel a když jsem dostal prostor v médiích, vyjádřil jsem se k tomu tak, že to je banda samozvanců, bývalých vysokých komunistických činitelů, protože když fungují v Televizní radě, tam se nikdo jiný než komunisti dřív neměl šanci dostat. Jak si troufají mě hodnotit? Kdo je zvolil? To pro mne není žádný partner ani institut! To je banda vědců, kteří nevěří nikomu a ničemu a všechno zavrhují… Nedělám si s tím starosti, prodal jsem přes sto tisíc knih, oni zřejmě ani jednu, takže veřejnost si sama určila, komu bude naslouchat.


Děkuji za rozhovor.