Jste zde


Ke kartám jsem se dostala náhodou, usmívá se Xena Longeri
Sofie Danae

Numeroložka a kartářka, která se rovněž zabývá vizážistikou (změny účesů podle počítače), typologií, vycházející z numerologie, určováním barev k typu osobnosti, sestavováním diet na základě typologie a numerologie… Xena Longeri…

 

Xena Longeri

Nemůžu si pomoci abych se nezeptala na Vaše jméno, zní tak tajemně a záhadně… Má v tom prsty numerologie?

Ne, byla to náhoda. Když mi měl vyjít první článek v novinách, bylo mi teprve šestnáct a máma si tehdy nepřála, abych někde dělala ostudu a že nesmím nikde uvádět své jméno. Tehdy jsem na návštěvě u známých náhodou potkala Oldřicha Dudka, známého humoristu a ten mi vymyslel jméno podobné tomu mému nynějšímu, jen jsem si zkrátila příjmení.


O čem byl ten článek?

Ten článek byl o jedné holce, která měla pocit, že rodiče, u kterých žije, nejsou její vlastní. Došla za psychotronikem Stanislavem Brázdou (mým stávajícím manželem), a ten zjistil, že její rodiče jsou Španělé a že se s nima setká tady v Praze, na Václavském náměstí někdy v dubnu a že s nima odejde do Španělska (shodou okolností se tehdy učila španělsky). Někdy za rok mu přišel dopis, ve kterém stálo, že je skutečně potkala a že to jeho měření bylo přesný pouze na 89,9 procent. Protože je nepotkala v dubnu ale až v květnu.


Jak jste se dostala k vykládání karet?

Od svého manžela jsem se dozvěděla, že bych měla mít tyhle schopnosti. Poslal mi nějaké karty co tehdy vyrobil. Nejdřív jsem si myslela, že je to legrace. Návod k vykládání jsem zahodila, protože jsem mu nerozuměla a z legrace jsem zkusila nejdřív vyložit karty bráchovi. Za dva měsíce mi řekl "Hele, ta Tvoje předpověď mi vyšla!". Začali ke mně chodit i kamarádky a chtěly vědět tohle a tamto, tak jsem to zkoušela. Pak mně přestaly bavit, tak jsem je zahodila a pořídila si tarotový a u těch jsem zůstala dodnes.


Nabízíte výklady karet pro veřejnost. Jaká byla asi nejpozoruhodnější otázka - a jak potom zněla odpověď?

Těch pozoruhodných otázek je opravdu hodně, to je každý den něco, co mi prostě vyrazí dech (smích). Co bylo úplně nejkurioznější, když přišel řešit partnerský vztah homosexuál, a já jsem opravdu netušila, že se začne ptát na chlapa a už vůbec jsem netušila, jaké budou reakce. Ten brečel až mu slzy pomalu lítaly z okna a tak šíleně prožíval, že ten Karel ho podvádí… To jsem ještě vážně nezažila takovou reakci. Oni jsou vážně citlivější než ženský. To byl opravdu šok. Ale musím říct, že jako klienty je mám ráda, protože si na nic nehrajou a dovedou jít k jádru věci. Normální chlap nikdy neřekne co má za problém.


Podle čeho si zvolíte, který způsob výkladu bude pro ten který případ nejvhodnější? Kdy sáhnete po kartách a kdy dáte přednost číslům?

Numerologie je něco úplně jinýho, to je spíš o člověku jako takovém, o jeho vlastnostech, schopnostech, tím se nevyřeší žádný problém. Tam se dá třeba porovnat partnerský vztah, ale žádná budoucnost se předpovídat nedá. To je spíš proto, aby člověk v sobě objevil nějaké věci, o kterých třeba ještě neví. Pro výklad karet nemám více způsobů, mám jeden, který používám na všechno.


Co všechno lze pomocí numerologie zjistit?

Zaměstnavatel může zjistit jakého přijímá člověka do zaměstnání, co od něj může čekat a co od něj naopak čekat nemůže. To samé lze třeba zjistit o partnerovi. Když se žena vdá, dostane nové jméno a podle jména lze zjistit zda to pro ni bude dobré nebo ne. Stejně tak lze vypočítat jméno vhodné pro dítě, nebo podle toho kdy se dítě narodilo lze zjistit, co by dítě mělo dělat, kam by je rodiče měli směřovat atd.


Zabýváte se "pouze" výkladem karet a numerologií nebo Vás přitahují okultní vědy jako takové?

Ne, zatím jenom karty a numerologie, nic jiného mě netáhne. Ještě tak astrologie, to je věda, která mne docela zajímá, ale to je na mne už složitý a to by se mi nechtělo učit. Myslím, že to je docela na dlouho, člověk na to musí být trpělivý.


Takže spíše než intuitivně hledáte jen fakta?

Taky, to musí být jedno s druhým. Fakta bez toho, aby do toho člověk vložil něco svýho, to nejde…


Vaším manželem je známý psychotronik Stanislav Brázda. Jak se snáší numerologie, výklady karet a psychotronika?

Řekla bych, že velmi dobře, myslím, že se to doplňuje. Občas chodí stejní lidé k manželovi i ke mně a pak žasnou a říkají, že to není možné, že jsme se museli domluvit, protože manžel mu řekl úplně to samé! Na to říkám že ne, fakt jsme se nedomluvili, to bychom jenom celý den viseli na telefonu a nic jiného nedělali.


Děkuji za rozhovor.