Jste zde


Každá jsme jiná
Daniela Ramonová

Psychologové dělí současnou ženu na šest typů. V běžném životě se ale jen málokdy najde "čistý" typ. Vlastnosti ženy se většinou přelínají do dvou až tří typů. Při určení jsou tedy rozhodující dominantní vlastnosti.

 

Taktička
Zapomeňte na všechno, co čtete v románech o ženské rafinovanosti. V životě se podrazy obyčejně moc nevyplácejí. Žena s takovou vlastností nemá v ničem skutečně úspěch. V lásce ani partnerství, přátelství a dokonce ani v povolání. Zbytečně se namáhá vymýšlením nových šachových tahů, její strategie pokaždé selže. A tak si vymýšlí novou taktiku. Jenom v sexu má - z technického hlediska- úspěch. Tady její triky platí. Dosáhne vše, co chce, ale jen na krátkou dobu. Dlouhotrvající vztahy jsou u ní zřídkavé.


Kamarádka
Přátelství je vlastnost, která přináší v životě velké úspěchy. Žena kamarádka je ve všech oblastech života velmi úspěšná. Hlavně v lásce a partnerství. Je to možná proto, že na svého partnera neklade vysoké nároky, anebo proto, že sama na svém štěstí pracuje. V každém případě představuje tato žena typ, který dokazuje, že budoucnost patří rovnoprávnému vztahu. Jenom v posteli jí to někdy neklape. Tam mívá občas problémy.


Nezávislá žena
Je úspěšná a spokojená hlavně v kruhu přátel. Její agenda je plná telefonních čísel dobrých přátel. Život vnímá jako hru. Zažívá v něm plno změn a dobrodružství. Ani neúspěchy v lásce a manželství neškodí jejímu optimismu. Bohatý společenský život ji stojí hodně času a energie, proto zřídka dosáhne větší úspěchy v kariéře. "Vždyť život není jen práce ", tvrdí tato žena, pro kterou je v životě nejdůležitější rozmanitost.


Rodinně založená žena
Domov a rodina jsou pořád pro mnohé ženy zdrojem životního štěstí. Nejlíp se cítí s manželem a v rodinném kruhu. Pro své štěstí jsou ochotné vzdát se profesionálního úspěchu. Proto taková žena dosahuje méně procent úspěšnosti v kariéře a financích. I její sexuální život poukazuje na to, že tenhle typ upřednostňuje jiné před sebou samou. Protože se celý den stará o domácnost a děti, večer je příliš unavená na to, aby mohla naplno prožívat v posteli bouřlivé chvíle.


Žena - dítě
Je maximálně spokojená se vším, co jí život nabízí. Svůj cíl dosáhne jednoduše, bez větší námahy. Má v dobrém smyslu jednoduchou, nekomplikovanou povahu. Na lidech si všímá hlavně jejich dobré stránky, je věrná a často bezmocná. Tehdy se vždycky najde nějaký ochránce, který jí pomůže a dovede ji k úspěchu. V profesionálním životě ji moc neprospívají vlastnosti, které ji v soukromí dělají šťastnou.


Ctižádostivá žena
Dává si vysoké cíle a jde tvrdě za nimi. Natolik ji ovláda touha po úspěchu, že nemá kdy hrabat se ve svém vnitru a pěstovat sebelítost. To málo času, co ji někdy zůstane, se snaží rozumně využít, vždycky ví, co chce a kam směruje. Dokáže prosadit své představy nejen v povolání, ale i v lásce, sexu a manželství. Ukráceni jsou jen její přátele, protože v soukromí je pro ni důležitější partner.
Uvedeno ve spolupráci se serverem www.victorie.cz