Jste zde


Jak se stát oblíbeným
Iva Volfová

Proč je někdo všude vítán a jiného společnost přehlíží? Všichni mají rádi příjemné lidi. Patříte mezi ně? V čem vězí kouzlo jejich osobnosti?

Také chcete, abyste byli mezi lidmi oblíbení a aby vás lidé měli rádi? Jak to zařídit?

Usmívejte se
Usmál se na vás neznámý člověk v obchodě? Kladete si otázku proč? Asi jste mu byla sympatická nebo z vás vyzařuje pocit štěstí. S úsměvem jde všechno lépe a navíc vám to tak sluší.

Nebojte se chválit
Vaše přítelkyně má nový účes a celá září. Záleží na vás, jak na danou situaci zareagujete. Můžete ji účes pochválit a nebo ho pohanit, ale s tím druhým opatrně. Nevyplácí se to. Chválou uděláte radost druhému člověku a vás neubude. Umění přiznat druhému úspěch záleží na důvěře ve své vlastní schopnosti. Závist není nic jiného než nedostatek sebevědomí a sebekritiky.

Naslouchejte druhým
Naslouchat druhému člověku znamená mít pro něj dostatek času a hlavně zájem o jeho osobu. Nejlépe nám naslouchají naši blízcí nebo přátelé. Můžete si s nimi povídat hodinku nebo celý večer, ale vzájemně se neomrzíte a ještě si ulehčíte dušičce. V dnešní uspěchané době je umění naslouchat problémům druhých vzácné. Je mnoho lidí, kteří jsou na své potíže sami a nezvládají je. Pomocí přátel se přeci jen každý velký problém stává menším.

Oslovení
Oslovení je základní slušností každého z nás. Díky oslovení můžeme dát druhému najevo, jak si ho vážíme a co k němu i cítíme. Přinejmenším mu dáme najevo, že pro nás není vzduch.

Vytýkání chyb s citem
Skutečností je, že pro jakoukoliv pravdu se člověk většinou zlobí. Skoro na všem najdeme něco dobrého a něco špatného. Při kritice nezapomínejte nejprve zdůraznit, co se vám na oné osobě líbí a potom můžete kritizovat. Ale i s kritikou se zachází opatrně. Díky přílišné kritice vzniklo mnoho neshod a potom je pozdě zpytovat své svědomí.

Zůstaňte sami sebou
V každém případě se řiďte svým rozumem. Žádný člověk nedokáže jednat v dané situaci stejně, protože každý z nás má v životě jiné hodnoty a cíle. Máme své vlastní cítění a následky za své činy si ponese každý sám.