Jste zde


Co všechno poznáte na první schůzce
Ing. Aleš Kalina

Potkali jste někoho nového a chystáte se na první schůzku. Máte velké očekávání, ale co všechno z první schůzky poznáte? Přesto, že jde spíše o nezávazné první povídání, může vám chování protějšku odhalit zásadní vlastnosti, které vám pomohou rozpoznat, zda jít na schůzku další. Přinášíme vám tedy několik tipů, které vám o partnerovi něco prozradí.

Oblečení a vzhled
Říkáte si, to je přece jasné, nesmí být špinavý a utrhaný. Na první schůzce to ale tak většinou nebývá. Pokud jdeme na první setkání, dáváme si záležet, jsme upravení, voňaví a usměvaví. Některé nedostatky však skrýt nelze:

Boty - pokud má váš společník špinavé či staré boty, je pravděpodobné, že má ve skutečnosti nízké sebehodnocení

Nehty - pokud má váš společník neupravené nebo špinavé nehty, pravděpodobně pouze předstírá čistotu a ve skutečnosti bude jeho okolí v nepořádku a špíně

Nepořádek v kabelce či peněžence - tyto dva společníci nás všech ukazují, zda máme v životě a také ve financích pořádek nebo naopak úplný chaos

Parfém - voní nebo nevoní? Má výrazný parfém či sladký? Pokud parfém partnera ucítíte všude, je pravděpodobné, že něco skrývá za výraznou či intenzivní vůni. Pokud se nevoní vůbec, může to znamenat nízké sebehodnocení. Pokud používá levnou vůni z hypermarketu, moc do sebe neinvestuje, škudlil nebo je chudý.

Podání ruky - jak vám podal ruku? Pokud jste se potkali s pevných a suchým stiskem, můžete počítat s jasně vyhraněnou osobou, která ví co chce. Pokud vám podala ruku tzv. leklá ryba, počítejte s nejistou osobou s nízkým sebevědomím.

Objednávání
Chová se váš protějšek k obsluze mile a přátelsky? Nebo naopak hrubě či povýšeně? Podle způsobu komunikace s obsluhou poznáte, jakým způsobem váš potenciální partner vychází s okolím a jak se jednou bude chovat i k vám.

Jeho bývalí partneři
Jsou bandou lotrů nebo jeho současnými přáteli? Pokud chcete vstoupit do vztahu s dospělým jedincem, měl by mít vyřešeny všechny jeho vztahy z minulosti. Pokud na své bývalé partnery nadává a pomlouvá je, není bohužel připraven pro nový vztah a vy budete pouze "nálepkou" na jeho smutek. Jednou by možná podobně mohl mluvit i o vás.

Placení
Ošemetné téma? Má za vás zaplatit muž protějšek nebo ne? Žádná pravidla stanovená nejsou. Ale je více než pravděpodobné, že muž bude na první schůzce za ženu platit. Až k této situaci dojde, sledujte svého společníka, jak se při placení tváří a jedná. Cítíte lehkou nevrlost? Nebo je na vás milý? Jeho postoj k placení vyjadřuje jeho postoj k financím celkově.

Komunikace
Jak se s partnerem cítíte při rozhovorech? Příjemně a nenuceně nebo s vyschlými ústy hledáte každé slovo, abyste vykompenzovali nepříjemný strach z ticha? Způsob vedení řeči vám poodhalí, jak budete komunikovat, až se vztah ustálí na normálu.

www.mujvztah.cz