Jste zde


Léčivé solné lampy
Hana Křenková

Málokdo dnes žije v harmonii a v souladu s přírodou a tak stále hledáme cesty, jak si upevnit zdraví, zbavit se depresí, smutku, podráždění. V tom nám mohou pomoci solné lampy.

 

Sůl nad zlato, praví známá pohádka a něco na tom bude. Lidstvo již od dávnověku využívá pozitivní vlastnosti soli- konzervace potravin, podzemní sanatoria pro astmatiky a alergiky v jeskyních solných dolů a pod. To, jak se cítíme, záleží také na ovzduší, které vdechujeme, a které obsahuje kladné a záporné částice zvané ionty. A právě nedostatek záporných iontů je spoluodpovědný za naše každodenní potíže, protože v současné době vzniká více kladných iontů a tím pádem je elektrická rovnováha narušena.


Co může za přebytek kladných iontů? Jsou to průmyslové exhalace, výfukové plyny, cigaretový kouř, elektrická zařízení- televizory, monitory počítačů, klimatizace, to vše jsou zdroje nadměrného množství kladných iontů, které tvoří tzv. elektrický smog. Proto je třeba ovzduší obohatit o ionty záporné. Jedním z jejich dárců je i krystalická kamenná sůl, ze které se solné lampy vyrábějí.


Tyto lampy pomohou významně vylepšit mikroklima místnosti, ve které se nachází. Jsou vhodné pro použití v bytech v blízkosti televizorů, počítačů, v místnostech, kde se kouří, v kancelářích s klimatizací a pro terapeutické, meditační a lékařské prostory. Zapnutím se účinky lampy ještě zvyšují, ale příznivě působí na organismus člověka i bez rozsvícení.


Solné krystaly se těží v hloubce okolo 1 000 m pod povrchem země a jsou staré asi 250 milionů let. Každá lampa je originál, protože její povrch není upravován, výroba probíhá pouze ručně bez použití chemických látek. Komu může pomoci?
- astmatikům a alergikům
- má kladný vliv na léčbu nachlazení, rýmy, zánět průdušek
- zklidňuje dýchání, urychluje léčení, zmírňuje nepříjemné projevy nemoci
- harmonizuje čakry, uklidňuje, uvolňuje
- navozuje dobré usínání a podporuje dostatečné uvolnění
- odstraňuje energetické bloky
- pomáhá při oběhových potížích, alergiích
- tlumí vztek, projevy depresí nebo agrese
- navozuje klid a harmonii
- mají také schopnost snižovat negativní účinky některých geopatogenních zón
- kladně ovlivňují naši náladu a fyzickou kondici


Lampy mají různá zabarvení, přírodní přísady železa a manganu zbarvují solné krystaly do žlutooranžových, červených až tmavě červených odstínů. Meruňkové světlo pomáhá odbourávat emocionální blokády, obnovuje vitální síly. Pomerančové světlo uvolňuje, pomáhá při terapii po negativních prožitcích, zvyšuje radost ze života. Bílé světlo pozitivně ovlivňuje koncentraci a uvolňuje napětí a nakonec červené světlo má povzbuzující účinky.


Solné lampy se udržují tak, že je utíráme vlhkým hadříkem. Variantou solných lamp na elektřinu jsou solné svícny, do kterých se vkládá svíčka.
Zdroj: Štilec - Program aktivního stylu života pro seniory, nakladatelství Portál

Uvedeno ve spolupráci se serverem www.victorie.cz