Jste zde


Numerologie na měsíc leden 2009
Antonín Baudyš jr.

Píšeme nový letopočet. Najednou se nám na papírech, novinách a počítačích začne v datu objevovat devítka. Lze podle toho předpokládat, že princip hledání a touhy po správných řešeních se nám přiblížil téměř na dosah.
Součet dvojky a devítky z čísla roku dává jako výsledek tzv. první mistrovské číslo, jedenáctku. Jedenáctka se v numerologii může a nemusí redukovat na dvojku. V každém případě je jedenáctka stejně jako dvojka znakem rozdělení a touhy po znovu sjednocení. Rozum touží po setkání s intuicí, muž touží po setkání se ženou. Jen duše touží po setkání se sebou sama. Máme před sebou zajímavý rok, v mnohem směru příznivý a jemný. Od jedenáctého měsíce listopadu začnou být více testována partnerství, do té doby se můžeme učit jak s našimi protějšky tvořit co nejkrásnější harmonii.

04.01.
Máte-li začít dnes pracovat, máte k tomu poměrně silnou pomoc planet. V pracovním znamení Kozoroha jsou čtyři planety a v pracovním Beranu prochází Luna. Takže směle do toho. Mimochodem není příliš vhodný den pro to, aby Vás nebo Vaše rodiče někdo žádal o ruku. Také by stálo za to rozmyslet si zda říkat vše, jen proto, že vás to právě napadlo.

05.01.
S Venuší nedávno vstoupivší do znamení Ryb máme prostor k tomu, abychom naší schopnost lásky provázali s praktickou obětavostí a pomáháním. Naší karmě se to bude líbit, obdarovaní budou mít o čem přemýšlet a vám se bude lépe dýchat.

06.01.
Zbytek týdne proběhne ve znamení příznivých organizačních energií. Spolupráce s přáteli je možná vystavená dlouhodobým překážkám, ale přesto by mělo být možné ve zbytku týdne dělat s nimi příznivé kroky kupředu. Dnešní den kromě toho přeje obchodu, nákupům, domlouvání praktických záležitostí.

07.01.
Pokud vy nebo někdo ve vašem okolí dnes nemá náladu si povídat, berme to jako fakt, který nikoho nemusí mrzet. Bylo toho řečeno hodně a ještě toho hodně řečeno bude. Klid myšlenek je užitečný pro jejich uspořádání. Celkově je energie dnešního dne velice praktická, nepříliš flexibilní.

08.01.
Potřebujete-li se před víkendem kamkoliv přesunout, s kýmkoliv domluvit, či si jen tak s někým oblíbeným popovídat, nejprve se to bude jevit jako snadno splnitelný úkol a následně do hry vstoupí různé drobné komplikace. Organizačním umem je však můžete rozetnout.

09.01.
Nemusíte vyřešit všechny problémy, které se kolem vás vyskytnou. Už to, že stanovíte jejich priority je prvním preventivním krokem, jak se ze všeho nezbláznit. S Lunou v Blížencích v tolika nepříznivých vazbách se dnes vyplatí nedráždit hady ani přátele bosou nohou.

10.01.
Pokud by se dnes kolem poledne měl váš spravedlivý hněv setkat se spravedlivým hněvem někoho jiného (třeba manžela/manželky), stále existuje dobrá šance, že z toho pro vás oba ve finále vyplyne něco příznivého. Řešíte-li poměr kolik pozornosti věnovat práci a kolik rodině, můžete dnes najít dobré řešení.

11.01.
Nový týden začíná příležitostmi pro pevná a zodpovědná rozhodnutí. Cokoliv co vyžaduje pevnou ruku, regulaci či sebekontrolu má dnes dobrou šanci na úspěch. Snad jen by bylo dobré všechny zainteresované o probíhajících krocích informovat.

12.01.
Pokud se zaobíráte myšlenkou, zda vaší práci změnit nebo v ní zůstat, nabídneme vám jinou optiku: zkuste se podívat, jak byste vaše zkušenosti mohli nejlépe zhodnotit. Rázem dostanete nejlepší odpověď na vaší původní otázku. Energie dnešního dne je neobyčejně pevná a principiální.

13.01.
Pokud patříte k lidem, jimž sexuální napětí a romantické situace nejsou lhostejné, můžete si v příštích dnech trochu osvěžit své ideály. Venuše se blíží do harmonického vztahu k Marsu. Obecně se tím nabízí několik dní lepší komunikace a spolupráce mezi muži a ženami.

14.01.
Výrazně pracovní energie dnešního dne se sebou ponese příležitosti k úklidu, vyhození zbytečných předmětů a podobně. Pokud potřebujete cokoliv udělat a obyčejně vám schází trpělivost a jistá ochota k sebezáporu, dnes by totéž mělo jít již o poznání lépe. Energie dneška je střízlivá, přesná a nenáročná.

15.01.
Rizikem dnešního dne je jednoduše to, že z malých problémů mohou být následně tvořeny velké. Neobejdete se bez velkorysosti a bez schopnosti nekritizovat. Stejně tak totiž může hrozit i vám, že budete kritizování, že budete upozorňování na maličkosti, které nejsou podstatné, ale zbavit se jich je přinejmenším těžké.

16.01.
Nespoléhejte se na povrchní domlouvání se, jakmile si nejste jistí tím, co druhá strana myslí, raději se zeptejte a ujistěte. S množstvím planet ve vzduchu se zdá být všechno snadné, ale při bližším oťukání se ukáží mírné nesrovnalosti, které si zaslouží být dořešeny.

17.01.
Je zde vysloveně pozitivní den, a takových nás ode dneška čeká více za sebou. Atmosféra je příznivá pro partnery, lze se poměrně snadno domlouvat na plánech a budoucích rozhodnutích. Máte-li potřebu se vypovídat, zajděte bez obav někam, kde to bude vnímáno jako přirozené.

18.01.
Pakliže je něco, o čem neradi mluvíte anebo máte ve svém okolí někoho, s kým je pro vás domluva nemožná, dejte v těchto dnech rozhovoru šanci. Může se ukázat, že navzdory tvrdohlavosti obou stran není vážný důvod, proč vaše vzájemná stanoviska nerespektovat.

19.01.
Dnešní den si můžete rozumět prakticky s kýmkoliv. Podvědomě však můžete být přitahování setkáními, které mají v podtextu vzájemnou sexuální přitažlivost. Je to příjemné a není dobré těmto sílám klást přílišný odpor. S našim odporem přitažlivost sílí a hrozí nám přerůst přes hlavu. Dne velice přeje dobrému jídle a vzájemnému porozumění.

20.01.
Venuše se blíží k Uranu a do opozice na Saturn. Povzbuzovaná sextilem Marta. V rámci vašich vztahů nedávejte všechno všanc náhodě či smůle. Riskovat vztahy kvůli okamžitým sympatiím s někým jiným je sice přirozené, ale z hlediska dlouhodobých následků málo doporučeníhodné.

21.01.
Nastaly jedny z nejoptimističtějších dnů tohoto roku. Usmívejte se, buďte uvolnění, mějte v sobě důvěru. V lásce a vztazích se orientujte podle srdce. Ten kdo vás nemusí, nebo vás dokonce nemá rád, může zjistit, že on vám naopak nijak zásadně nevadí, že vy vůči tomu člověku výhrady nemáte.

22.01.
Dnes kolem poledne by se mohly vyhrotit nenápadné tendence minulých dní. Podrážděnost, neklid a nestabilita jsou něčím, co se v životě může vyskytovat, ale my tomu nemusí věnovat až takový význam, až takovou váhu. Nechejte konfliktní atmosféru, aby prošla měkce kolem vás.

23.01.
Dnešní den přinese bohužel řadu vážných neštěstí, rozchodů a dokonce i ztrát na životech. Každá pozitivní myšlenka, kterou vyšlete kolem naší planety, může pomoci cosi zmírnit. Nechtějte dnes řešit vztahové problémy, leda, že byste chtěli se vší zodpovědností vztah ukončit.

24.01.
Dispozice dnešního dne nejsou o moc lepší, než ty včerejší. Vyhýbejte se tendenci v rámci lásky a manželství cokoliv hrotit. Počkejte, během příštího týdne se vám bude dařit stejné situace řešit s mnohem menším vypětím nervů a sil. Dnešní den může být velice příznivý pokud jde o kooperaci v rámci kolektivů.

25.01.
Velice příznivý se dnešní den jeví pro inteligenci, rozhovory, práci a rozhodování se v praktických a kariérních záležitostech. Jediné co dnešního dni chybí, je větší množství empatie a citlivosti. Nakolik se tyto vlastnosti budete pokoušet do vzájemných situací doplňovat, uchráníte se před chybami.

26.01.
V rámci posledních dní je tento o něco snazší. Spolupráce mezi muži a ženami se zase začíná obnovovat. Nehledejte přitom výsledky, které napětí posledních dnů jenom zakonzervují a nastolí tak patovou situaci. Hledejte řešení, která přinesou klid do vašeho srdce.

27.01.
Rychlé a spolehlivé fungování rozumu je jednou z velkých deviz tohoto týdne. Cokoliv domluvíte, naplánujete či zorganizujete se počítá do úspěšných kapitol vašeho letošního ledna. Nevypouštějte z pusinky slova příliš tvrdá či příkrá, bylo by vám jich dodatečně líto.

28.01.
Před polednem Luna vstoupí do Ryb, což může dnešní den uklidnit. Pokud se cítíte být z uplynulých dní jakkoliv poškozeni, uděláte dobře, pokud si to přiznáte a pokud o tom budete mluvit. Onen pocit z vás ve finále vyprchá a vaše nitro se bude moci zase napojit na to, v čem je vám dobře.

29.01.
Dopoledne dnešního dne je příhodné pro setkání s lidmi, kterých si vážíte. Veškeré rozhovory se stále odehrávají v rovině střízlivé věcnosti. Vaše názory prezentuje v pozitivním duchu, vyhnete se nedorozuměním.

30.01.
Poledne přeje jídlo, neboť Luna a Venuše v Rybách mají rády všechno, co vyživuje, co probíhá v soukromí a v rodinném ovzduší. Pokud nejsou všechny detaily jak by měly být, netrapte se tím, možná nejsou tak důležité, jak se obáváte. Stejně pokud věci trvají dlouho, neznamená to, že se nevyvíjejí, nebo že je něco špatně.

31.01.
Dnešní neděle přeje vzájemné snášenlivosti. Poměrně sportovní atmosféra asi není vhodná pro zvlášť hlubokomyslné řeči, ale dobře se vysportovat je také něco co má vlekou cenu. Dělejte kompromisy a přivírejte oči nad těmi, kdo dělají své věci pomaleji, než jak se Vám to zdá být.

 

 

(vydáno ve spolupráci s www.astrolab.cz)