Jste zde


Bod Venuše 18. 8. 2007
Martina Mangová

Venuše stála 18. srpna 2007 mezi Sluncem a Zemí. Proud fotonů přicházejících tento den od Slunce na Zemi obsahoval informace energie Venuše. Je to den pro harmonizaci nebo korekci lásky, partnerství a vztahů. 18. srpna 2007 měl "bod Venuše". Astrologicky je to "konjunkce Venuše-Slunce" a astronomicky je to bod, ve kterém leží Slunce, Venuše a Země v jedné linii. To se děje každých 583 dní.

Tento tranzit Venuše má však zvláštní význam, protože podle Neunerova kalendáře
1. spadá přesně na den Kordulah (vřelost srdce, láska)
2. uskuteční se v době, kdy máme jako základní téma číslo 2, Lásku a partnerství
3. a dárkem tohoto dne je číslo 6, transformace.

2 jako základní téma patrně "přezkouší" veškeré vztahy (nejen partnerské). Jen takové vztahy, ve kterých se zúčastnění navzájem podporují, mohou zůstat dlouhodobě zachovány. Kde však jeden druhého ve svém vývoji blokuje, je ohlašována změna.
Tento den může být iniciována harmonická změna, ale také posílení stávajících vztahů.

Tento den byl také označen "tvůrci kruhů v obilí". Právě jsem byl v Anglii v blízkosti Avebury a hodně jsem tam meditoval o Venuši. V tu dobu vznikl následující kruh v obilí (zdroj: cropcircleconnector.com) Tento kruh v obilí se objevil 24.7., což byl den Elshaddai Shikaina. Léčení starých zranění mezi mužským a ženským pólem.

V dolní části vidíme jednoznačně symbol Venuše, ve kterém je zahrnut pentagram. Pentagram odjakživa symbolizoval Venuši, protože Země a Venuše malují svým pohybem kolem Slunce 5 cípů do kosmu. Potkávají se vždy na jednom z 5 bodů (vždy po 583 dnech), aby stály společně se Sluncem v jedné linii.

Horní kruh si můžeme vyložit docela jako Slunce. Pak vzniká přesně ten obraz, který 18.8. zažijeme: Venuše projde tento den těsně pod Slunečním diskem. Pro Zemi to znamená, že bude všechno Světlo, které bude přicházet od Slunce, informováno vibracemi Venuše. A protože je Venuše planetou lásky a smyslnosti, vyplave toto téma na povrch. Dárkem, který budeme tento den mít, je 6, transformace.

Mimoto bych chtěl připomenout, že se právě nacházíme mezi dvěma tranzity Venuše. Jeden byl 8. června 2004 a druhý bude 6. června 2012. To jsou události století, neboť oba příští tranzity budou až v roce 2117 a 2125.

Mezi těmito dvěma tranzity leží dva body, které k tomu leží ve "zlatém řezu". První z nich byl 28.6.2007 a druhý bude 17. května 2009.

Zapřemýšlejte, co jste tento den v tématech lásky, partnerství a vztahů zažili. Tato událost bude pro Vás a pro Vaši budoucnost směrodatná. Doufám, že to budete moci do jisté míry rekonstruovat.

Nuže, den 18. srpna byl mimořádně příznivý pro jakýkoli rituál ve spojení s láskou a partnerstvím.Pro astrology mezi námi: tento den měl nejen konjunkci Slunce-Venuše, ale hned 4-násobnou konjunkci: Slunce-Merkur-Venuše-Saturn!

Více na www.meinThema.at/w9

Werner Johannes Neuner

přeložila Martina Mangová