Jste zde


Kterou dietu vybrat?
Zuzana Slavíková

Třebaže některé osvědčené prvky na zhubnutí obsahuje většina diet, v ostatním se velmi různí. Kterou dietu vybrat? Která je nejúčinnější?

Největší chybou by bylo sáhnout po té, co nabízí rychlé či dokonce revolučně rychlé hubnutí. Zhubnout za deset dní řekněme deset kilo je jistě lákavé, ale pokud vůbec možné tak tedy jistě velmi nezdravé. Navíc se můžete vsadit (třeba o deset kilo vašich milovaných tuků :-), že je máte do konce měsíce zaručeně zpátky i s dalšími bratříčky. Takže vážně. Kterou dietu vybrat?

Každý máme trochu jinak nastaven metabolismus a tedy systém spalování tuků. Také se různíme v tom, co nám vyhovuje jíst a co ne. Jistě se naše stravování musí přizpůsobit tomu, že chceme hubnout, ale pokud vážně nenávidíte, od srdce a zcela upřímně rajčata, prostě je nejezte. A tedy dietu, kde by rajčata tvořila podstatnou složku stravy, si určitě nevybírejte. Když se vám dělá po rybách zle nebo třeba vám bílé jogurty nedělají dobře, ignorujte je. Nesnažte se je do sebe cpát za každou cenu.

Dieta by měla být tedy taková, která se vám bude nejlépe a relativně nejsnadněji po delší dobu dodržovat. Měla by se pro vás stát přirozeným způsobem stravování, který poté, co dosáhnete své optimální váhy, pouze v některých částech obměníte (přidáte více pečiva nebo si dopřejete tu a tam sladké).

Jezte střídmě, jezte rozumně a určitě také s chutí. Založte své hubnutí na těch dietních potravinách, které vám chutnají a jen zvolna a s mírou doplňujte těmi, které sice nemilujete, ale bez větších obtíží je můžete zkonzumovat. Protože jen ta dieta je účinná, kterou budete dlouhodobě dodržovat.

Uvedeno ve spolupráci se serverem www.dieta-fit-hubnuti.cz