Jste zde


Buďte sami sobě léčitelem
Hana Křenková

Trápíte se, protože vás neustále něco bolí, ale ani si neuvědomujete, že spousta nemocí je čistě jen psychická záležitost.


Mnozí si to ani neuvědomují, ale jejich nemoc, která je trápí, vznikla vlastně u nich v podvědomí, vytvořili si ji sami, aniž by to chtěli. Často se v počátku za nějakou nemoc schovávají a později sami uvěří, že jsou nemocní.


Pro ilustraci - chtěla byste začít cvičit, ale připadáte si tlustá a neohrabaná a hrozíte se při představě, že někde hopsáte v dresu v tělocvičně. Proto si začnete sama sobě a okolí namlouvat, že vás bolí záda, a že byste sice ráda cvičila, abyste zhubnula, ale záda vám to nedovolí. Možná vás i třeba trochu bolí a pohyb by vám zrovna právě prospěl. Vy ale proto, abyste se vyhnula špatnému pocitu ze svojí postavy, svalujete vinu na něco jiného. A čím víc tloustnete, tím víc se vymlouváte na bolesti a lehce se vám může stát, že jim sama uvěříte. A tady na odstranění problémů nestaří léky, nebo pilulka, kterou prostě sníte a je líp.


Mnoho nemocí také souvisí s naším jídelníčkem a často jeho změna může pomoci k jejich vyléčení. Náš organismus je častokrát přeplněný různými zplodinami, které tělo ani nestačí vylučovat. Proto je dobré tělu občas odlehčit tím, že vyloučíme určitý druh potravin, dáme si den ovocných šťáv, zeleninový den a podobně, vždy doplněný pití velikého množství tekutin.


Zkusit můžete také některé druhy alternativní medicíny, jako je homeopatie, artterapie, akupunktura, navštívit léčitele, nechat si odstranit geopatogenní zóny, zacvičit si jógu.


Hlavně ale platí, že ve zdravém těle je zdravý duch, měla by být harmonie mezi tělem a duší, protože zdravý je ten člověk, který se cítí fit i psychicky. Naučte se proto dívat, i když je to leckdy těžké, dívat se na svět z té lepší stránky, jen tak můžete být spokojení.Uvedeno ve spolupráci se serverem Victorie.cz