Jste zde


Čínská astrologie - Vepř
Sofie Danae

 

Ze všech dětí Boha já mám nejčistší srdce. S nevinností a důvěrou kráčím životem, chráněn světlem Lásky. Ve své obětavosti jsem bohatší a dvakrát požehnán. Má dobrá vůle, pouto přátelství, nezná hranic. JÁ JSEM VEPŔ

Lidé narození v roce vepře jsou mírní, optimističtí, inteligentní a velkorysí, ale zároveň ostražití, pasivní a nesmělí. Ačkoli bývají obdařeni uměleckým nadáním, bojí se, že se zesměšní. Trpí pocitem, že svět je nebezpečný a plný nástrah, a proto se raději drží stranou. Jen velice málo věcí u nich vyvolává tvrdohlavost, ale pakliže se tak stane, získávají bojovného ducha a nejsou ochotni se smířit s porážkou. Jsou citliví, jemní a velkorysí k přátelům. Nejsou to výstřední osobnosti a veškeré smyslové požitky, včetně umění, berou velice vážně. Rádi objevují přírodu, ale nejšťastnější jsou doma. I když bývají nesmělí, je pro ně společenský život velmi důležitý a nejlépe se cítí na večírcích, které se točí hlavně kolem jídla a nejnovějších klepů.

Lidé ve znamení vepře jsou srdeční a k druhým je poutá upřímná náklonnost. Přestože se na veřejnosti chovají rezervovaně, uvnitř se rodí hluboké city, které si většinou nechávají pro sebe. Rozkoš jim působí téměř všechno, dokonce intelektuální či filosofické záležitosti, které ostatním připadají příliš abstraktní. Pokud se jim nedaří a mají pocit, že nedovedou řádně zastávat své povinnosti, propadají melancholii. Jsou to báječní a nenároční lidé a většinou nemívají nepřátele. Umějí odpouštět a dovedou poměrně dobře překonat citovou ztrátu.

Bez ohledu na svou moudrost a poznání cyklické povahy světa a bez ohledu na radost, kterou jim působí smyslové požitky, propadají lidé ve znamení vepře smutku a depresím. Jsou velice nároční, až perfekcioničtí, zejména sami k sobě, a pokud neuspějí v tom, co si předsevzali, podléhají silnému vnitřnímu stresu. Jelikož se v takových chvílích přátelům většinou nesvěřují a zůstávají se svou bolestí sami, mohou se dostat do izolace, kdy je problémy zcela pohltí. Své neštěstí sice chápou jako nutnou zkušenost ve vývoji svých tvořivých sil, ale musí si dávat pozor, aby nezabředli příliš hluboko a nedali se zničit vnitřními konflikty a deziluzí.

Lidé narození v tomto roce mají hluboký smysl pro rodinu a domov. Starají se o své příbytky a dbají na to, aby byly elegantní a pohodlné. Rádi cestují a nadšeně nakupují exotická jídla a oděvy. Poměrně brzy je však zachvátí stesk po domově. Pokud jde o módu, mají fantazii a vkus a dbají o svůj vzhled, i když jsou poněkud konzervativní a vyčkávají, až novější výstřelky vyzkouší někdo jiný. Jídlo a zábava jsou pro ně stejně důležité jako kultura a umění a potěšení si dovedou najít i v řešení těch nejsložitějších intelektuálních otázek. Zájmům, které si zvolili, se věnují velmi intenzivně a často se z nich stávají celoživotní sběratelé nebo odborníci v oblastech, které byly nejprve jen koníčkem.

Lidé narození v roce vepře mají poněkud chatrnější zdraví, což odpovídá jejich jemné povaze. Jsou náchylní k žaludečním a střevním chorobám a zažívacím potížím. Obyčejné přejídání pro ně může být stejně nebezpečné jako nadměrné požívání alkoholu a léků. Jsou citliví na změny teploty a počasí, trpí onemocněním očí a pokožky. Měli by se vyhýbat namáhavé fyzické práci a náročným sportům a chránit se před vlivy stresu a momentálních depresí.

V otázce peněz bývají lidé ve znamení vepře konzervativní a opatrní. Neradi riskují a vůbec se jim nelíbí představa, že by měli své peníze jen tak vyhodit oknem. Velice dobře si uvědomují nebezpečí výkyvů obchodního cyklu a ve finančních záležitostech jsou trpěliví a pracovití. Pečlivě plánují a velmi dbají o to, aby byly jejich kroky správně načasovány. Nejlépe se jim povede v oblastech souvisejících s vodou a výživou.

Lidé narození v roce vepře jsou obvykle vřelí a romantičtí milenci, ale většinou nehrozí, že by se zamilovali slepě. Pokud jim připadá, že se jejich vztahy prohlubují, zpravidla se stáhnou, aby mohli přemýšlet. Jejich trpělivost je neobyčejná, ale i ona má své meze, a ačkoli dominantní snahy partnera dost dlouho tolerují, nakonec se přece jen rozzlobí. Tyto záchvaty vzteku netrvají dlouho, a jelikož vepři mají dobrý smysl pro humor, nakonec odpouštějí a ze svých partnerů a přátel si dělají stejnou legraci jako sami ze sebe. Stojí na posledním místě zvěrokruhu, které je jakýmsi pojítkem s novým cyklem, takže jsou často nadáni schopností utěšovat zjitřené city a léčit zlomená srdce.

Všechna znamení čínského kalendáře
 

Lidé narození v jednotlivých měsících roku vepře:

ÚNOR: Bývají to tišší a trochu zaražení lidé. Jakmile se však dají do řeči, dovedou snadno přesvědčit své okolí a dosahují velkých úspěchů v obchodě a lásce - někdy větších, než dovedou zvládnout. Většinou se jich drží štěstí a prožívají pestrý život plný příležitostí.

BŘEZEN: Velice soustředění lidé, kteří dovedou zapomenout na svou přirozenou nesmělost, jakmile se o něco nebo někoho opravdu zajímají. Na cestě k úspěchu jim může překážet jistá posedlost, ale jsou inteligentní, věří si a mají dobré úmysly. Mají většinou štěstí, a tak se jim nic zlého nestane.

DUBEN: Tito lidé mají hlavu plnou báječných myšlenek a nápadů, ale jsou přesvědčeni, že je nedovedou uskutečnit. Je to jejich neštěstí, protože jsou schopnější, než si myslí. V některých případech ale není jejich skutečným problémem nedostatek sebedůvěry, spíše jim chybí vytrvalost. Pokud to pochopí a stanou se trpělivějšími, začne se jim dařit mnohem lépe.

KVĚTEN: Lidé narození ve čtvrtém měsíci roku vepře bývají robustnější než ostatní, tím pádem i aktivnější a sportovně založení. K životu přistupují klidně a ke štěstí jim úplně postačí, když mohou žertovat a vychloubat se novými hračkami. Ve středním věku je patrně čeká bouřlivá krize, jejíž výsledek bude nejistý.

ČERVEN: Patří k nejtvořivějším a umělecky nejnadanějším vepřům a libují si v soukromých hrách a tajemstvích. Přestože na své vlastní myšlenky pohlížejí skepticky a rezervovaně, ve vztahu k lidem jsou sentimentální a vášniví. Tyto emoce se občas vyvinou až v jakousi podivnou posedlost, která může být stejně dobře ku prospěchu jako ke škodě. Naštěstí jsou to lidé, kteří velmi dobře vědí, kam směřovat svou energii, aby dosáhli kýženého úspěchu.

ČERVENEC: Pasivita, která je u vepřů zcela běžná, zachází v tomto případě až příliš daleko. Jsou to lidé, kteří neustále o něčem přemítají a pro své okolí bývají velkou záhadou. Jakmile si však něco zamanou, dovedou vynaložit úsilí, které každého překvapí. Jsou srdeční a aktraktivní, mají hodně přátel, ale rádi nechávají ostatní na pochybách a získávají si tak pověst člověka, kterému jen málokdo rozumí.

SRPEN: Jsou to energičtí, aktivní lidé, kteří kolem všeho nadělají spoustu rozruchu. V práci jsou pilní a svědomití a překážky zdolávají jednu po druhé. Bývají upovídaní a vtipní a se svou nesmělostí se vypořádávají lépe než ostatní lidé narození v tomto roce. Nikdy neváhají zpochybnit názory a myšlenky svých oponentů, a přidají-li k této vlastnosti i tvořivost, mohou z nich být dobří herci a komici.

ZÁŘÍ: Napětí mezi mladou energií jin a zralou energií jang je příčinou nervozity a přecitlivělosti těchto lidí. Jsou to puntičkáři a velice zdatně organizují nejrůznější události. Nejraději by všechnu práci zastali sami a mají z toho pak plnou hlavu starostí. Tato skrývaná úzkost však není docela špatná, protože jim dodává sílu postupovat kupředu a uspět ve všem, do čeho se pustí.

ŘÍJEN: Intelektuálně a analyticky založení lidé se sklonem k sebekritice. Žijí v neustálé nejistotě a duševním zmatku, který je nutí pohlížet na vše jako na filosofický problém bez ohledu na to, zda se jedná o návštěvu banky nebo vyplení záhonku. Velmi často působí komickým dojmem, bývají duchem nepřítomni, objevují se v kravatě, která se vůbec nehodí k obleku, a z vlaku klidně vystoupí o dvě zastávky dříve. Jsou to ale upřímní, vášniví, spolehliví, přátelští, pracovití a tvořiví lidé a bezpochyby si zasluhují hodně životního štěstí.

LISTOPAD: Stará energie jang je příčinou velké konzervativnosti těchto lidí. Jsou závislí na svém neměnném prostředí a každý pohyb či změna okolí je rozruší. Bývají poměrně odvážní a otevření a někdy urazí své blízké, aniž by si to vůbec uvědomovali. Jejich přátelé by neměli zapomínat, že pod zdánlivě pichlavou slupkou se skrývá dobrosrdečná, důvěřivá a starostlivá povaha.

PROSINEC: Jsou to velice přátelští lidé, ale není snadné s nimi žít. V soukromých záležitostech jsou defenzivní a mají touhu ovládat. Pracují tvrdě a efektivně, k problémům přistupují analyticky. Jsou optimističtí a rozhodní, praktičtí a oddaní své práci. Na sebe i druhé mají velké nároky.

LEDEN: Tito tišší a velkorysí lidé jsou velice inteligentní, ale občas se dopouštějí velkých hloupostí. Jsou velmi mírní a snadno se dají ovládnout svými přáteli. Navenek působí dojmem neobyčejně šťastných lidí, kteří se radují se všeho, co dělají. Ve svém nitru však cítí, že toto štěstí je pomíjivé, a mají více tajemství - dobrých i špatných - než ostatní vepři.
Použitá literatura: Tajemství čínské astrologie od Kwan Lau a Velká kniha čínských horoskopů od Theodora Lau

Nevíte v jakém znamení čínského horoskopu jste narozeni? Hledejte v kategorii Čínská znamení .