Jste zde


Čínská astrologie - Tygr
Sofie Danae

 

Jsem nádherný Paradox. Celý svět je mým velkým jevištěm. Pouštím se novými zářivými cestami. Hledám a usiluji o nedosažitelné, chci vyzkoušet nevyzkoušené. Tančím podle hudby života ve veselé a rozmařilé nevázanosti. Pojď se mnou na mé jízdy na kolotoči. Uvidíš myriády barev, třpytivá světla. Všichni mne zdraví jako jedinečného. Umělce, který nemá obdoby. JÁ JSEM TYGR

Lidé ve znamení tygra se vrhají do života s elánem a fantazií, které jen málokdo odolá a kterou nikdo nedokáže ignorovat. Jsou hrdí, sebejistí a výřeční, a jejich bezstarostnost vyrovnává síla a vynalézavost.

Tygr je velice schopný a tichý pozorovatel. Získává si uznání všude, kam se hne, a vzbuzuje závist jak u přátel, tak u nepřátel. Je egoistický, dominantní, chladný, vypočítavý, povznesený a okázalý. Dokáže tyto vlastnosti patřičně využít a dostává se tak na přední pozice v práci i osobním životě. Pozor na tygrovy zářivé úsměvy, které vás mohou ošálit, a nevyčerpatelnou energii, která nenechá kámen na kameni. Tygr je nejšťastnější v roli velícího generála na bojišti, na němž závisí vítězství nebo porážka celé armády.

Tygři jsou emocionálně neklidní a nesmlouvavě šplhají na vrchol. Jakmile ho však dosáhnou, cítí se nešťastní, nespokojení, osamělí, izolovaní, prázdní a smutní. Dovedou chránit sebe i své území a neváhají udatně bránit svou vlast před vetřelci a útočníky. Jsou to tuláci a držet se doma jim dělá značné problémy. Jsou nároční, dokáží využít příležitosti a mívají sklony k nevěře; neustále pokukují po nové šanci a lepším obchodě. Se samotou a osamělostí se ovšem vypořádat nedovedou.

Tygr se kradmo plíží kupředu podle svého tajného plánu a občas se dostává na zakázaná místa a do skrytých pastí, v nichž může uvíznout. Pro okolí je nebezpečná jeho síla, kterou má sklony zneužívat. Naštěstí je tygr jen kočka, i když nebezpečná, a dá se ochočit. Za příznivých okolností se kočky chovají tak mile, že téměř popírají svou přirozenou povahu šelmy. Snad proto je milujeme a zároveň se jich trochu bojíme.

Lidé ve znamení tygra milují velkolepé večírky, dobré jídlo, pěkné oblečení, zábavu a legraci. Rádi se baví a těší je, jsou-li středem pozornosti. Milují krásné věci a rádi se jimi obklopují. Jsou přesvědčeni, že peníze jsou od toho, aby se utrácely - zítra se seženou další. Lidé narození v tomto znamení bývají vtipní, mají smysl pro humor a vždy jsou ochotni vyzkoušet něco nového se zvědavostí a nadšením jim vlastním.

Tygr je nadaný, pracovitý a agresivní. Lidé narození v jeho znamení bývají vůdčími typy a hodí se pro celou řadu povolání.

Romantičtí, citově založení a panovační tygři potřebují lásku a milují sex. Nejsou však příliš věrní, protože jejich neklidná a emocionální povaha je neustále žene dopředu, za něčím novým, a jejich pozornosti neunikne nic příjemného, krásného, přitažlivého a žádoucího. Kromě toho tygr nenávidí samotu a nejlépe se cítí na lovu.

Čínský horoskop pro všechna znamení
 

Lidé narození v jednotlivých měsících roku tygra:

ÚNOR: Tito tygři se rodí v době, kterou ještě stále ovlivňuje předchozí rok trpělivého buvola. Bývají rezervovaní, klidní a paličatí. Jsou přátelští a ve srovnání s ostatními tygry mají menší potřebu vystavovat se na odiv. V komunikaci jsou pomalejší, ale vnímaví, velice silní a v mládí vášniví a dobrodružně založení, milují domov, a když přijde čas, zakládají rodiny, ale měli by s tím počkat až do středního věku.

BŘEZEN: Rychlí a pozorní lidé, kteří neradi rozmělňují své nápady zbytečnými úvahami a obavami. Každé překážce se staví tváří v tvář s urputností, která je opakem prudkosti ostatních tygrů. Jsou velice schopní, odvážní, rychlí, inteligentní a rozhodní, ve svých přátelích vzbuzují lásku, v nepřátelích nenávist.

DUBEN: Vášniví a citliví, odvážní a velkorysí a starostliví lidé. Ve snaze pomáhat ostatním někdy zapomínají sami na sebe, což jim může především v mládí bránit v získání úspěchu a respektu. Jejich nepokoj a nebojácnost nahání okolí strach. Jakmile se pro něco nadchnou, ztrácejí smysl pro objektivnost, dostávají se do nejrůznějších nesnází a často je potká zklamání. Nevzdávají se však a nakonec zvítězí.

KVĚTEN: Tito tygři jsou optimističtí, individualističtí a pracovití. Mají rádi společenské události a večírky a celý den jsou zaměstnáni svými přáteli a koníčky. V postoji k životu jsou poněkud dětinští, bývají vášnivými milenci, ale většinou nedovedou zachovat věrnost jednomu partnerovi.

ČERVEN: Otevření, optimističtí, dobrosrdeční a společenští lidé, milovaní okolím. Ve svých názorech bývají neústupní. Jen výjimečně je zasáhne záblesk nerozhodnosti, který ovšem rychle překonají a vydávají se na cestu k dalším vzdáleným obzorům. Jsou to klidní a cílevědomí samotáři, kteří brzy opouštějí své domovy, aby si na vlastním území stavěli své příbytky. Okolí je obdivuje, protože jsou schopni zvládat dvě povolání najednou, a v obou si vedou dobře. Jsou to dobří lidé, i když se s nimi obtížně žije.

ČERVENEC: Jsou to děti Štěstěny, prožívají krásné a ničím nerušené dětství, často se dočkají i menšího dědictví. Jsou silní a nebrání se novým myšlenkám. Jejich vnitřní neklid a roztěkaná povaha působí ve společnosti poněkud nemotorně. Velice brzy se začínají hnát za úspěchem, rychle stoupají i padají, ale nepodléhají strachu a ve druhé polovině života nalézají to, co hledali.

SRPEN: Rychlí hráči, kteří dovedou vypracovat vynikající plán. Mívají v životě štěstí a úspěch, zejména ve zralém věku. Na cestě k vytčeným cílům bývá střední věk obvykle rozhodujícím momentem. Dovedou nebojácně a do úmoru pracovat ve prospěch lidstva a jejich vrozené vůdčí schopnosti se mohou rozvinout v obrovskou tvořivou sílu.

ZÁŘÍ: Vnímaví a instinktivní tygři narození v tomto měsíci jsou natolik nezávislí, že odmítají i pomoc, která jim po právu náleží. Mají silné umělecké sklony v oblasti hudby a tance. Oplývají obrovskou zásobou tvořivé energie jin, která jen čeká na své vyjádření. Prožívají nevyrovnané milostné vztahy, jelikož je pro ně umění důležitější než osobní život.

ŘÍJEN: Tišší při práci a velice živí při společenských událostech. Své cíle naplňují s obrovským zaujetím a vášní. Fyzická krása a vzhled jsou pro ně nesmírně důležité. Bývají to nádherní lidé, v jistém ohledu dětinští a někdy velice hraví. Na své okolí mohou působit necitlivým a nezralým dojmem.

LISTOPAD: Tito tygři mívají v životě štěstí, vše se jim daří a úspěchy je obvykle neminou. Jsou upřímní, odvážní a nebojácní. Neradi se zabývají jakýmikoli detaily a nechávají je na svém partnerovi. Za svým cílem jdou odhodlaně a agresivně a vždy hledají nové světy, nové možnosti a svobodu. Málokdo je spoutá, se svými přáteli se rádi dohadují, prosazují svá stanoviska, aniž by si uvědomovali potíže, které tím mohou způsobit.

PROSINEC: Tvrdohlaví a agresivní tygři, neustále hledající dobrou kořist. Jsou to dobyvatelé, kteří se neohlížejí napravo ani nalevo. Rady přátel je nezajímají ani v případě, že si sami uvědomují jejich hodnotu. Jsou nejaktivnější a nejnebezpečnější ze všech tygrů. Měli by si dávat pozor na alkohol a rychlou jízdu - nepít a zpomalit.

LEDEN: Zásadoví, agresivní tygři naplnění touhou dobývat nová území. Působí klidným a inteligentním dojmem. Jsou mistry v přesvědčování druhých a v práci se jim obvykle daří. Ohromná sebejistota a nevyčerpatelné zásoby energie však mohou v ostatních lidech vzbuzovat nepřátelství. Pokud se nezbaví své soutěživosti a hladu po slávě, nenajdou spokojenost ani štěstí.
Použitá literatura: Tajemství čínské astrologie od Kwan Lau a Velká kniha čínských horoskopů od Theodora Lau

Nevíte v jakém znamení čínského horoskopu jste narozeni? Hledejte v kategorii Čínská znamení .