Jste zde


Čínská astrologie - Králík
Sofie Danae

 

Jsem v souladu s pulsem Vesmíru ve svém klidu a osamění. Slyším melodie duše. Vznáším se nad všedností, věčnými námitkami a úpadkem. Já vítězím svou schopností se přizpůsobit. Svůj svět si barvím jemnými pastelovými barvami. Ztělesňuji harmonii a vnitřní klid a mír. JÁ JSEM KRÁLÍK

Pro svou vřelost, přátelskost, inteligenci a sebejistotu jsou lidé ve znamení králíka obdivováni a vítáni všude, kde se objeví. Mají obdivuhodné nadání pro tvořivou práci a smysl pro detail, v jednání s lidmi bývají diplomatičtí. Jelikož musí být neustále ve střehu, jsou velmi citliví, dovedou tiše a šikovně využít situace k vlastními prospěchu, ale většinou jsou důvěryhodní, přátelští, dobrosrdeční a pozorní a skutečně je zajímá, co ostatní potřebují.

Jsou to od přírody komedianti s pozitivní energií, bývají rozpustilými vypravěči a báječnými společníky. Oslňují na večírcích a společenských událostech a jsou vynikajícími partnery pro cestování. Tvrdě pracují a jsou manuálně zruční. Mívají tvořivé koníčky a většinou to bývají prvotřídní kuchaři.

Králík je od přírody vyrovnaný, klidný a citově rezervovaný. Má obdivuhodnou schopnost vyléčit se ze všech psychických i fyzických bolestí. Lidé ve znamení králíka budí často dojem odtažitých pozorovatelů a této schopnosti využívají pro svou práci básníků a spisovatelů, zabývajících se lidskými osudy. Samotu ovšem nenávidí a nejlépe se cítí ve společnosti svého partnera či přátel.

Většina lidí narozených v roce králíka nesnáší zbytečné vyrušování a komplikované detaily. V práci i životě dávají přednost rovným a hladkým cestičkám. Tyto schůdné stezky jsou však plné pastí, konfliktů, nerozhodnosti a zmatku, iluze a zklamání. Materialismus a potřeba krásy a pohodlí jsou zdrojem mnoha pokušení, zejména začne-li si králík žít na vysoké noze, aniž by měl dlouhodobé plány, a pouští se do riskantních spekulací. V každém případě by se měl vyhýbat střetům s kovem a výživu hledat ve vodě.

Králík je marnivý a starostlivě pečuje o svůj zevnějšek, kterému přisuzuje velký význam. Nakupuje nejrůznější voňavky a kosmetické přípravky, zdobí se šperky, potrpí si na krásné šaty a luxusní doplňky. Neexistuje zboží, které by nerad nakupoval, ať už je to oblečení, kosmetika, sportovní nářadí, kuchyňské potřeby, auta, exotické rostliny, magnetofony, televizory či počítače.

Lidé narození v roce králíka jsou citliví a ohleduplní k životnímu prostředí, milují turistiku a kempování. Rádi cestují i do zahraničí, pídí se po zábavných historkách o místních zvycích a památkách a na večírcích jimi pak oslňují své hosty. S oblibou navštěvují muzea, galerie i koncerty a doplňují si umělecké a kulturní vzdělání.

Jsou to inteligentní a schopní lidé s dostatečnou dávkou trpělivosti (energie jin) a pozitivním přístupem.

V tradičním čínském folklóru je králík symbolem plodnosti. To je však jen jedna strana mince. Krásný a okouzlující králík se širokým úsměvem, který mu otevírá nejedny dveře, totiž zřídkakdy bývá oddaným milencem. Nejraději jen flirtuje. Je přitažlivý, avšak mírný až pasivní, emocionální, nikoli však vášnivý, romantický, a zároveň střízlivý. Pro muže i ženy narozené v roce králíka je charakteristické, že si hledají starší obdivovatele a nápadníky. Touží, aby je někdo miloval, chránil a choval jako v bavlnce. A jelikož jejich kouzlu a vtipu málokdo odolá, milostné vztahy vstupují do jejich života velice záhy.

Čínský horoskop pro všechna znamení
 

Lidé narození v jednotlivých měsících roku králíka:

ÚNOR: Tito králíci se rodí pod silným vlivem předchozího roku tygra. Jsou obdaření odvahou a touhou po svobodě, kterou u ostatních králíků nenajdeme. Díky ní se z lidí narozených v tomto měsíci velmi často stávají vůdčí osobnosti ve světě obchodu. Svou agresivitu a ambice pečlivě skrývají, ale jinak jsou velice upřímní a otevření. Na detaily a bezvýznamné rozhovory nemají dostatek trpělivosti. Jsou to úspěšní lidé a jejich přátelé je milují a respektují.

BŘEZEN: Opatrní a ostražití lidé, kteří tvrdohlavě odmítají jakoukoli změnu, což vede často k samolibosti a sebeuspokojení. Jinak sdílejí s ostatními králíky všechny typické dobré vlastnosti, jsou okouzlující, aktivní, chytří a sebejistí. Bývají to vynikající myslitelé a skvělí vypravěči.

DUBEN: Tito králíci mívají štěstí a život jim dopřává neočekávané dary. Bývají netrpěliví a citově založení a ve srovnání s ostatními králíky méně odolní. Vytrvale postupují kupředu a jejich život je plný překvapení. V mládí jsou to poněkud kontroverzní osobnosti, ale mají dostatek energie i štěstí. Jakmile se na něco zaměří, jsou schopni vidět problém do hloubky a bývají velice úspěšní.

KVĚTEN: Jsou to doslova děti Štěstěny. Okolí je neustále zahrnuje láskou, pozorností a péčí, což z nich občas dělá nesnesitelně rozmazlené jedince. Jsou to lidé, které lákají nové, zajímavé příležitosti, často mění zaměstnání nebo vykonávají dvě povolání najednou - a obě dobře. Mají veliké nadání, srší nápady a jsou ozdobou společnosti.

ČERVEN: Nerozhodní v myšlenkách i činech, vždy sužováni starostmi a problémy, které jsou příčinou jejich bezesných nocí. Jsou citliví a zvědaví jako malé děti a neradi přebírají odpovědnost. Bývají laskaví a vřelí, ale nadšení projevují pouze v případech, že nestojí v předních řadách, anebo když je někdo ochraňuje. Tito velice zajímaví lidé mohou být báječnými přáteli, s nimiž se vždy rádi podělíte o své pocity.

ČERVENEC: Šikovní, avšak konzervativní konformisté, kteří vždy zvolí zlatou střední cestu. Doufají, že se zalíbí všem a nebudou muset převzít iniciativu. Jsou vtipní, přitažliví, společenští a je radost si s nimi vyjít na večeři nebo na ples. Nejlépe se však cítí v příjemném domácím prostředí s hezkými záclonami a květinami ve váze.

SRPEN: Jsou to bojovníci a aktivisté, nejctižádostivější a nejaktivnější ze všech lidí narozených v roce králíka. Libují si v debatách a povídají si s každým, koho potkají. Působí sebejistě a přesvědčivě. Někdy však zacházejí příliš daleko, vyvolávají trapné situace, zraňují city ostatních a své přátele uvádějí do rozpaků. Jsou to tvořiví lidé a často určují nové směry a trendy. Milují bláznivé nápady, které vyvolávají vzrušení a vzbuzují pozornost.

ZÁŘÍ: Osobnost těchto nesmírně zajímavých lidí tvoří konflikt jin-jang roku králíka a osmého měsíce. V jejich nitru se neustále střídá horko a chlad a k podrobení těchto proměnlivých proudů je zapotřebí vynaložit značné úsilí. Život těchto lidí je plný vzrušení a aktivity. Umělecké založení je odvádí od myšlenek na stabilitu a kariéru. Svých cílů dosahují s pomocí tvořivé síly jin, vyvěrající z jejich rozporuplné osobnosti. Občas působí dojmem nevyrovnaného člověka bez jakéhokoli zaměření, ale přesto je naplňuje víra v to, co právě dělají.

ŘÍJEN: Přemýšliví a sentimentální lidé, kteří se dají snadno pohltit novými myšlenkami a směry. Rádi se obklopují mnoha přáteli a krásnými věcmi. Dost často sbírají nejrůznější umělecké předměty a někdy jsou svými sbírkami přímo posedlí. Nejdůležitější ze všeho je pro ně citový život.

LISTOPAD: Rezervovaní, ale přátelští, vždy ochotní ustoupit a uvolnit místo ostatním. Jsou to zdvořilí, rozumní a slušní lidé. Milují přírodu a sport a dbají o svou fyzickou kondici. Nejsou to typičtí samotáři, ale velké společenské akce, ruch a noční život nejsou jejich oblíbenou zábavou. Dávají přednost tichému soukromému životu, klidu a vnitřní harmonii.

PROSINEC: Tito inteligentní, individualističtí králíci jsou velmi rozhodní a s oblibou se odlišují jak v myšlení, tak v chování. Jsou agresivní, paličatí a velmi mazaní, takže získávají vše, oč stojí. Bývají vtipní, občas trochu drzí a ve snaze získat moc a vládu dovedou zradit i nejlepšího přítele.

LEDEN: Tito lidé se rodí pod vlivem nadcházejícího roku draka, který jim dává do vínku nesmírnou touhu se učit a okamžitě všechno vyzkoušet. Již v mládí bývají velmi úspěšní. Mají velké umělecké nadání a nejlépe se cítí v rozhovoru s přáteli, které mohou překonat v duchaplnosti. Jsou pracovití, ale lépe jim vyhovují jednodušší práce, detaily a přesnost je nudí. V situacích, které vyžadují komplexní myšlení, klidně usnou, nebo se v myšlenkách vzdálí a hledají vlastní, jednoduchou cestu.
Použitá literatura: Tajemství čínské astrologie od Kwan Lau a Velká kniha čínských horoskopů od Theodora Lau

Nevíte v jakém znamení čínského horoskopu jste narozeni? Hledejte v kategorii Čínská znamení .