Jste zde


Láska: Jak se vyhnout zklamání?
astroservis

Co dělám za chybu, že nemohu najít tu pravou Lásku? Tuto otázku mi klienti v poradně velmi často pokládají. A já se pokusím na ni najít odpověď.

 

Když člověk uslyší slovo Láska, ať chce nebo nechce, dá se mu do pohybu jeho srdeční sval a mozek se zaplní pocitem euforie. Každý z nás má touhu v lásce žít, ale láska nese s sebou zároveň i strach a obavy. A proč to vlastně tak je? Máme bohužel určitou zkušenost a také představu o tom, jak by měl náš partner vypadat, jak by se měl chovat a co by měl do partnerství přinést. S touto představou hledáme svůj ideál. A jsme na začátku zadělávání si na zklamání. Ptáte se proč? To není Láska, co vlastně hledáme, ale jen naplnění představy o našem ideálním partnerovi.
Co tedy dělat a jak pravou Lásku najít? Vědět s naprostou jistotou, že je to ta pravá, že se nevrhám zas jen do momentálního poblouznění? Co dělám za chybu, že nemohu najít tu pravou Lásku? Největší chybou, kterou člověk dělá, je jeho neschopnost být pravdivý sám k sobě. Co chci já a co je představa rodičů a obraz společnosti? Pokud se dokážu do sebe podívat a být k sobě upřímný, tak poznám hned, jak se věci mají. Také musím sám od sebe vyžadovat, abych se ukázal takový, jaký opravdu jsem, a ne hrál dokonalé divadlo s představou vítězství a úlovku. Pokud mi už na prvním rande něco nejde pod nos, musím si to pravdivě přiznat a ne vše lakovat na růžovo! Pokud budete upřímní sami k sobě, bude se vám také lépe poslouchat, co vám ten druhý vlastně říká. A nemusíte se ani hlídat, abyste naopak vy neřekli něco, co se třeba nehodí. Říkáte si, to mě ale nikdo nebude chtít! Opak je však pravdou. Tím, že o sobě svědčíte pravdivě, pravda se vám bude vracet a tím se vyhnete nemilému překvapení v budoucnu.

Váš šaman Pavel - Zlatý střed