Jste zde


Magie lidského mozku! Dá se mozek ovlivnit?
astroservis

Náš mozek se dělí na dvě hemisféry. Spojení mezi nimi přitom probíhá jen tenkým vláknem. Pokud to pracuje dobře, oběma polovinám mezi sebou dovolí plně spolupracovat. Jejich komunikace je pak založena na výměně informací, které je možné rozvíjet. Jak? Čtete dále!

 

Pravá půlka mozku tak ovládá levou část těla a naopak. Informace, které člověk potřebuje pro funkci vlastního myšlení díky tomu probíhají křížem. Pokud je však spojení přerušeno, dochází u člověka k problémům. Postižení neovládají gestikulaci, protože sluch a zrak nevnímají realitu najednou. "Synchronicitu" zkrátka člověk potřebuje, pokud má nějak jednat a reagovat. Jak se dá náš mozek ovlivnit?

Logická levá hemisféra 
Stará se o všechny funkce na pravé straně těla. Podstatná je u ní racionalita, logika a naše rozhodování. Proto se považuje za mužskou. Chápe jasně realitu a spoléhá se na smyslové vjemy. Všechno jakoby dokáže běžet v jedné přímce, od bodu k bodu. Její hlavní funkcí je pak řeč, každodenní myšlení a analýza, tedy rozbor situací. Zkrátka všechno, na co se v současné společnosti a práci klade důraz. Mozek přitom řeší otázky, na které je těžké odpovědět, asi jako Hamlet.

Mystická pravá hemisféra
Ovlivňuje všechno, spojené s levou částí těla. Dění vnímá globálně, její základní úkoly se pak dají spojit s tvořivostí a intuitivním vnímáním, taky inspirací. Je otevřená mystice a ezoterice, díky ní se tak můžete otevírat tajemnu. Považuje se za ženskou, to je ale jen tím, že není mužská. Osoby, užívající jí častěji mají výrazný sklon k používání levé ruky. Je jich sice jasná menšina, v minulosti ale byli nuceni se přeučovat, což jim dělalo potíže. Naštěstí už žijeme v době, kdy se zjišťuje, kolik zajímavých lidí, umělců a vynálezců využívá víc pravou hemisféru.

Magie vlnění mozku
Myšlenky a emoce mají vliv na dění v lidech, mezi lidmi, i na zemi. Stejně tak má mozek vlastní vlnění, které je spojené i s vibracemi vesmíru, které nám pomáhají se rozvíjet. To se v současnosti využívá i u manažerů firem, nebo se prodávají přístroje na úpravu spánku. Inteligentní lidé ale vědí, že se o tyto věci musí umět člověk postarat sám, bez pomoci zkratek. Popíšeme si proto, jak se jednotlivé vlny nazývají a kterou funkci v našem magickém životě plní.

Vlnění Beta
Je úplně normálním stavem bdění. Když tedy pozorně čtete tento článek, jste vlastně ve stavu beta.

Vlnění Alfa
Je stavem mysli, který odpovídá relaxaci, nebo bdělému transu. Je to složitější, jde však o pěknou dobu mezi sněním a bděním ráno a večer. Tehdy se dobře uvolňujete a jste otevření pozitivním vlivům na svůj život.

Vlnění Theta
Znamená náš přechod do krajiny spánku. To přináší hlubokou koncentraci, kdy si můžete lépe uvědomovat různé ezoterické prvky svého života.

Vlnění Delta
Označuje hluboký spánek, který vás úplně uvolňuje. To taky přináší otevřenost paranormálním jevům. Jde o trans a hypnózu, proto se o tuto fázi nesmíte dělit se šarlatány. Díky ní totiž rozvinete schopnosti, které si umíte vsugerovat, tedy nimž chcete pozitivně věřit. To na vás může mít přímo úžasný vliv.

Vlnění Gamma
Nazývá se jinak i "stavem extáze". Jeho vibrace jsou velmi nízké a nejdou téměř vůbec zachytit, na tomto vlnění můžou být ale postavené i vysílačky mimozemšťanů. Pokud jste vnímaví, v této fázi můžete přijímat zajímavé poselství hvězd. Naše celebrity mezi ně ale nepočítejte!

Chcete vědět víc, jak využít svého mozku? Ozvěte se našim věštcům, kteří vám v tom rádi poradí. Tak se můžete postarat o lepší život pro sebe sama a taky blízké lidi!

 

Váš astrolog David