Jste zde


Lunární fáze: Využijte měsíc ve svůj prospěch!
astroservis

Víte, kdy se ostříhat? Kdy je nejlepší čas hubnout? A co když se potřebujete zbavit nějakého zlozvyku. Lunární fáze vám pomohou ve vašem úsilí. Jak? Čtěte dále!

 

Luna: vědci zjistili, že na Zemi svítí měsíc už 4,6 miliardy let. Jeho průměr je 3 476 Km, jeho hmotnost je 1/81 hmotnosti Země. Vzdálenost Měsíce od středu Země je 384 403 Km Na jeho rovníku dosahuje teplota v poledne 127 stupňů a v noci je mínus 173 stupňů. Doba oběhu Měsíce kolem Země je shodná s dobou rotace, a proto je vidět stále jen jedna tzv. přivrácená strana Měsíce. Měsíc svítí odraženým slunečním světlem, nemá žádnou atmosféru a na jeho povrchu se nachází voda. Na Měsíci najdeme pevniny s hornatým terénem s mnoha krátery a moře s plochými planinami. Měsíc vznikl pravděpodobně na oběžné dráze kolem Země jako důsledek velké kolize Země s kosmickým tělesem o rozměrech Marsu. První lidská posádka, která na Měsíci přistála, přiletěla v americké kosmické lodi Apollo 11( N.A. Armstrong, E. E. Aldrin) Pro každého, kdo se zabývá magií je měsíc však mnohem víc, než jen pouhou chladnou hvězdou na noční obloze. O vlivu měsíce na moře, na zvířata, na rostliny, ale i na naší psychiku jistě všichni víme. Využijme proto fáze Luny v náš prospěch. Třeba v péči o tělo a o naší krásu. V magii, ale třeba i v naší charakteristice. Lunární fáze v době našeho narození o nás hodně vypoví a ovlivňuje naše způsoby jednání.

LUNÁRNÍ CYKLY:

NOV: novoluní – nový Měsíc, nový začátek. 3 a půl dne trvá síla novu. Jsme v situaci, kdy čelíme minulosti, čistíme mysl a připravujeme se do akce. Předsevzetí a rozhodnutí odložit staré zvyky mají šanci na úspěch. Vnitřní očistě prospěje půst, neboť tělo nyní lehce vylučuje toxiny. Do koupele přidejte olej, pokožce dopřejte zábal s bahnem z Mrtvého moře. Pleť uvítá lehký peeling, dopřejte jí výživu. Při hubnutí nasaďte očistnou fázi, jablečný ocet, detoxikační čaje. Lidé, kteří přišli na svět o novoluní nebo do tří a půl dne po něm, mají tendenci se do všeho vrhat po hlavě a většinou bez přemýšlení. V magii – děláme kouzla na očistu domů, na nové začátky.

SRPKOVITÁ LUNA: Sluneční paprsky začínají rozsvěcovat povrch Měsíce. Organismy se regenerují, šťáva je vytahována s kořenů do listů. Je vhodné aplikovat vitamínovou kůru. Jsou to dny, které mobilizují vaši energii. Kůže je více prokrvená, tím je schopná lépe přijímat. Používejte vitamínové pleťové masky. Pokud nechcete přibrat na váze, vyhýbejte se těžkým a sladkým jídlům. Lidé narození v této fázi mají potřebu sebeprosazení, chtějí být akční. Věří především sami sobě. V magii začínáme připravovat kouzla na to, co má do našeho života přibývat. Můžeme žádat o zlepšení věšteckých či magických schopností.

PRVNÍ ČTVRŤ: Měsíc dorůstá a je na něm díky slunečnímu světlu viditelné krásné D. V této fázi je vhodné zastřihávat vlasy, neboť nabudou na hustotě a síle. Zvláště pokud je měsíc ve Lvu. Také chytá dobře barva na vlasy a trvalá. Obtížněji se však léčí zranění, hrozí mokvání a záněty. Raději dobře čistěte i drobné oděrky. V jídle se držte pořád zkrátka. Lidé narození v této fázi měsíce mají často pocit, že celý život stojí na křižovatkách a pořád se musí rozhodovat, kudy jít dál. V magii je vhodný čas na kouzla na rozhodnutí, změny.

VYPOUKLÁ LUNA: Ať jste se na začátku měsíce rozhodli jakkoliv, v těchto dnech s tím budete muset žít. Máte příležitost si prakticky užít, pro co jste se na začátku měsíce nadchli. V těchto dnech je dobré začít s učením, kurzy a výcviky.  Bolest je nízká, ideální na návštěvy zubaře, také je to doba vhodná na úpravu nehtů. Déle vydrží a lépe na ně přilnou zpevňující materiály. Pokud kojíte, snadněji v této době skončíte, také se v této době nejlépe přestává kouřit a nejlépe se končí s různými jinými neduhy. Lidé narození za této fáze věnují spoustu svého času jakémusi sebeobjevování a chtějí z života udělat něco hodnotného. Neustále mají potřebu zdokonalovat se a zlepšovat v tom, co už ale skvěle umějí. V magii začínáme kouzla na vše, co má v našem životě přibývat, ukončíme je při úplňku.

ÚPLNĚK: jsme v polovině cyklu. V jeho nejsvětlejším bodě. Dny ideální pro očistný půst, pokud chcete hubnout. Snadněji se učíme, dobrý čas pro pohovory a zkoušky. Vhodná doba pro sběr bylin s léčivou silou v květech a kořenech. Prevence před duševním neklidem je dostatek tekutin, masáž ale i návštěva relaxačního či poznávajícího kurzu. Všichni lidé, kteří se narodili o úplňku a v průběhu následujících třech a půl dne, se nejvíce zajímají o témata vztahů. Může jim dlouho trvat, než si uvědomí nejprve sami sebe, a proto mohou v životě zažít vážné krize. Síla úplňku je 3 dny před a 3 dny po největší a nejúčinnější. Dělejme kouzla k posílení zdraví, blahobytu a štěstí, lásky a na finanční jistotu a blahobyt.

ROZSÉVAJÍCÍ LUNA: Tato fáze je vhodná k tomu, aby člověk nahlédl pod povrch událostí, které prožíváte, je tedy ideální pro meditace a různé jiné věštecké metody. Žádejte o rady ve snech, či o jiné znamení, jak se rozhodnout v bezútěšných situacích. Člověk více vyhledává společnost jiných lidí, ideální doba pro plánování společenských večírků. Je to také vhodná doba na pedikúru. Lépe se odstraňuje ztvrdlá kůže, je tedy vhodné udělat peeling pokožky celého těla. A hloubkové čištění pleti. Také cvičení a zpevňování svalů je více účinné. Vše čeho má být méně má nyní svůj čas! Lidé narození v této fázi se rádi předvádějí před ostatními a dokazují, co v nich je. Jsou to rození učitelé nebo také herci a baviči. Začínáme s kouzly na ubývání, ukončování.

DRUHÁ ČTVRŤ: Měsíc ztrácí své světlo a vidíme patrně písmeno C. Luna couvá. Období střetu ideálů a reality. Větší váhu přidáváme smyslu našich aktivit. Vnitřní svět je konfrontován s tím, do jaké míry podléhá vlastním i cizím ideologiím. Vzpoury a protesty dopadnou na úrodnou půdu. V těchto dnech protrhejte rostliny - zesílí a plevele se zbavíte na delší dobu. Také je vhodný čas k depilaci chloupků. Lidé narození v této fázi jsou zaměřeni na budoucnost. Někdy mají smysl pro humor a ironii, ale nejsou schopni přijímat vlastní kritiku. V magii provádějte kouzla, která vám pomohou odstranit vše nepotřebné ve vašem životě. Meditujte a přemýšlejte o změnách ve vašem životě.

BALZAMICKÁ LUNA: Přichází necelé 4 dny před novoluním. Sny, které si během těchto nocí zapamatujete, budou prorocké. Vjemy a city se v této době zhutňují. Citlivé povahy mohou být více podrážděné. Masáž celého těla vás uvolní a svaly zbaví bolesti, navíc dodá potřebnou energii. Nejvhodnější doba připravit si dietní plán, pít vývary a dostatek tekutin. Připravujeme si kouzla prováděná při novu. Lidé narození v této fázi jsou zaměřeni na budoucnost. Někdy mají smysl pro humor a ironii, ale nejsou schopni přijímat vlastní kritiku. V magii meditujte a přemýšlejte o změnách ve vašem životě. Připravujeme si kouzla prováděná při novu, nebo na kouzla, které budete za novu ukončovat. Téma je vše, co chceme ukončovat a odstraňovat z našeho života.

 

Vaše čarodějka Wargana