Jste zde


Děloha jako zdroj ženské síly
Lucie Kunešová

Skrze dělohu můžeme vnímat svůj život. Skrze dělohu se můžeme zbavit všeho nepotřebného. A díky děloze naopak můžeme do života přitáhnout to nejlepší, můžeme se díky ní napojit na své ženství, naučit se naslouchat svému tělu, životu nebo třeba jen rozvíjet lásku k okolnímu světu.

 

Podstata dělohy je dávat život. Dávat život dětem, i našim snům. Cokoli do dělohy zasadíme, to roste, vyvíjí se, regeneruje a je chráněno. A až nastane ten správný čas, je to vypuštěno do života. A jen my se můžeme rozhodnout, jak tuto sílu využijeme!

 

Děloha je základ ženství,“ říká na svých seminářích terapeutka Dominika Špačková a zároveň poukazuje na menstruaci, kdy se děloha dokáže sama zbavovat všeho nepotřebného. „Pokud chcete něco nechat z vašeho života odejít, vložte to právě do dělohy a představujte si, jak to samo odchází z těla pryč,“ pokračuje Dominika.
Je to vlastně jednoduché a příjemné cvičení, jak se zbavit negativních emocí, nevyhovujících vztahů, názorů…

 

Seminář ovšem pokračuje a my se dozvídáme, jak dělohu využít k tomu, abychom se dokázaly správně rozhodnout a následně si přitáhnout to, o čem sníme. Dostaneme úkol – máme dvě různé varianty a nevíme, kterou vybrat. „Vložte je jednotlivě do dělohy a všímejte si pocitů, jaké z toho máte,“ vybízí nás Dominika Špačková.  „Jak se cítíte? Co vnímáte? Kterou z variant cítíte lépe?“ Jsme překvapeny výsledkem – jde sice zpočátku o jemné signály a představy, ale časem zesílí a my na nich dokážeme budovat šťastné okolnosti!

Ano, už jsme se rozhodly, teď nezbývá než pracovat se samotným přáním. „Vložte si do dělohy přání, po kterém momentálně nejvíce toužíte,“ nabádá Dominika. „Vložte ho tam jen jednou, zato do těch nejmenších detailů.“

Pak Dominika Špačková doporučuje si denně hladit bříško, čímž dáváme energii a péči tomu, co jsme tam zaseli – přání. „A to se brzy objeví ve vašem životě,“ usmívá se.

Dominika Špačková jako terapeutka má mnohé zkušenosti s léčením gynekologických problémů či negativních pocitů právě touto cestou. „Většinou je zapotřebí najít právě onen pocit, co nemoc vyrábí, prožít ho a s láskou opustit,“ vysvětluje.

Podobné je to s emocemi, i na ně používá sílu dělohy a lásky. „Víte, jak se zbavit nenávisti? Představte si onu osobu či věc, k níž cítíte nenávist či vztek jako malé miminko, co vám žije pod srdcem. Malé miminko ve vašem těle. Pak není možné, abyste k vlastnímu plodu cítila něco jiného než lásku.“

A láska sílí. Vše, co je zplozeno s láskou se objeví v životě. My jsme strůjci našeho štěstí, my si můžeme zplodit život v harmonii, lásce a štěstí.
Práce s dělohou navíc rozvíjí naše ženství, a tak nám dodá atraktivitu, jemnost a vyrovnanost….

Tento článek byl zpracován na základě konzultace s terapeutkou Dominikou Špačkovou - www.vedomezenstvi.cz