Jste zde


Úžasná síla vděčnosti - VII. Co dále?
Wess Hopper

Nyní, když jste dočetli tuto sérii článků, jste připraveni, aby pro vás vděčnost pracovala? Pokud ano, znamená to, že těchto pět kroků budete dělat a ne, že to odložíte nebo se to ztratí na vašem hard disku.

 

Tady je pro vás cvičení. Doporučuji ho dělat denně v průběhu následujícího měsíce, abyste si tyto nové návyky osvojili.


Vezměte si list papíru a napište na něj věci, za které jste vděční. Ujistěte se, že máte alespoň 25 - 30 bodů a že máte několik předmětů z každé oblasti vašeho života. Ať už se to týká financí, vztahů, zábavy, odpočinku a všeho dalšího, na co si vzpomenete.


Teď se zastavte a udělejte to předtím, než budete pokračovat.


Jak to šlo? Měli jste nějaký problém přijít na dost položek? Krátký list znamená, že ve vašem životě máte dost věcí, na který jste neaplikovali zákon protikladů. To jsou věci, které nemáte rádi takové, jaké jsou.


Cvičení pokračuje druhou částí. Je jedno, jak hodně nebo málo věcí jste měli na prvním seznamu, toto cvičení je navrženo tak, aby odhalilo oblasti, kde potřebujete použít první čtyři kroky zákona vděčnosti.


Vezměte si další list papíru a udělejte si další seznam, kde opět budou položky ze všech oblastí vašeho života. V tomto listě ale začněte s věcmi, které nemáte rádi.


Například se podívejte na svého šéfa se špatným postojem, automobil, který nestartuje, vaši živelnou 15letou dceru, vašeho bývalého přítele, pupínek na vašem nose, který nechce zmizet, složenky, které nepřestávají chodit.


A můžete být vděční za vaše zaměstnání a auto, za vaše nové rodičovské dovednosti, za váš nový pohled na vztahy, zdravé tělo, příjem, za který musíte platit daně. Chápete?


Ať už je to pro vás cokoliv, začněte s věcmi, které nemáte rádi. Na každé najděte něco, za co můžete být vděční a napište to. Zaplňte papír s těmito větami vděčnosti.


Zastavte! Nemůžete tohle cvičení přeskočit a pokračovat dál. Nečtěte dál, dokud jste cvičení neudělali.


Jaké to bylo? Skončili jste? K některým lidem nebo okolnostem ze svého seznamu jste mohli cítit hodně odporu. Tento odpor způsobuje to, že je pro váš obtížné dostat v životě to, co chcete.


Podívejte se na položky ze seznamu, které vás trápí a rozhodněte, který z prvních čtyřech kroků je třeba použít. A pusťte se do toho.


Další věc, kterou můžete udělat, je sledovat to, co dáváte. Každý den si najděte nějaký způsob, jak někomu něco dát, jak sdílet to, co máte. Pokud je něco, o čem si myslíte, že toho nemáte dost, dejte to! Buďte sebejistí, šťastní, odvážní a nadšení dárci a sledujte, co se bude dít!


A teď ještě poslední věc. Na začátku jsem říkal, že je bychom měli odpovědět otázky na to, komu máme být vděční a proč.


Myslí, že už jsme dost dobře obsáhli odpověď na "proč". Vděčnost, jak jsme ukázali, je jednou z nejsilnějších věcí, které přitahují to, co chceme.


A co se týče toho, "komu" máme být vděční, tak už sami zřejmě máte svou odpověď. Ve skutečnosti nepotřebujete "komu". Ale pokud byste rádi seznam, ze kterého si vybrat, tak vám jeden dám. Je od Wallace Wattlese, autora Jistá cesta k bohatství. Ve své knize používá tyto názvy a jména:


Energie, Síla, Nekonečno, Tvořivá síla, Nejvyšší inteligence, Myslící podstata, Původní látka, Beztvará inteligence, Vesmír, Inteligentní substance, Příroda, Jediná žijící podstata, Otec, a samozřejmě Bůh.


Existuje spousta dalších jmen, které můžete použít, takže si vyberte jedno, se kterým souzníte. Mohu vás ujistit, že nezáleží na tom, jak to nazýváte. Prostě buďte vděční, že žijeme v přátelském vesmíru!


Pokud byste chtěli sdílet své zážitky s používáním zákona vděčnosti nebo se zeptat na cokoliv, co se tohoto tématu týká, navštivte prosím web www.dailygratitude.com


Děkuji


Přeložil Tomáš Vojtěchovský