Jste zde


Úžasná síla vděčnosti - VI. Jít s proudem
Wess Hopper

Všechno, o čem jsme dosud mluvili, se týkalo myšlení. Je pro to důvod - všechno, co se v životě děje, začíná myšlenkou! Dlouhá léta jsem se pokoušel změnit výsledky ve svém životě, aniž bych změnil sebe nebo své myšlení. Bob Proctor to nazývá: "koloběh záhuby".

 

Jediný způsob, jak můžeme udělat nějakou skutečnou změnu, je začít s naším myšlením. Chyba, kterou někteří dělají, je to, že se v tomto bodě zastaví. Ale účinné změny nastávají vždy s našimi skutky.


Tedy, jak vděčné osoby, které si prošly prvními čtyřmi kroky zákona vděčnosti, jednají?


Je to opravdu jednoduché - dávají!


Dávají peníze, čas, podporu, povzbuzení, všechno. Protože jsou vděční za to, co mají, rozdávají. Protože vědí, že žijí v požehnaném, přátelském vesmíru, kde platí zákon příčiny a následku, vědí, že dáváním umožňují přijímání.


Pokud opravdu chcete pochopit sílu dávání, musíte se na vše, co máte, dívat jako ne na "hmotu", ale jako na důkaz tekoucího proudu, potoka hojnosti. Když dáváte, dáváte najevo svou důvěru v tuto hojnost a vaši vděčnosti za ni. Vytváříte více prostoru pro něco nového.


Víte, jak se jmenuje jezero, do kterého voda přitéká, ale které nemá žádný odtok? Mrtvé moře.


Tím, že vděčně a nepřetržitě dáváte, dostáváte se přímo do toku života a stáváte se jak přítokem, tak odtokem pro hojný vesmír.


Pro 100 stran příběhů o tom, jak to funguje, si pořiďte knihu Dr. Joea Vitalea "The Greatest Money-Making Secrets in History". Tyto osobní příběhy od dobře známých lidí o tom, jak si osvojili sílu dávání, budete milovat.


Zejména mám rád příběh Percyho Rosse, který rozdává peníze. Začal se dvěma milióny dolarů a psal 120 šeků týdně. Za 17 let už rozdal přes 30 milionů dolarů. Ale počkejte. Odkud se vzalo těch zbývajících 28 milionů? Popřemýšlejte o tom. Byl v proudu!


Dovolte mi uvést několik mých vlastních příkladů. Ilustrují princip, že se nám často vrací to, to dáváme.


Protože zacházím s informacemi, jako reklamní dárky používám knihy. Mám přítele ve Phoenixu, který napsal nádhernou knížečku o myšlení nazvanou Jak si přejete (As You Wish). Prodávám ji na svém webu www.horncreek.com a také jsem už rozdal téměř 200 kopií!


Mám také rád knihu od Dr. Joe Vitala nazvanou Duchovní marketing (Spiritual Marketing) a i tuhle knihu používám jako reklamní dárek.


A co je výsledkem? Lidé mi vždycky dávají knihy! Než jsme se odstěhovali z Phoenixu, jeden spolupracovník mé manželky nám daroval 3 velké krabice metafyzických knih a kazet, více než 150 titulů.


Minulý měsíc jsem na svém webu zmiňoval jednoho autora, který mě zajímal a během týdne jsem byl překvapen úplnou sbírkou jeho knih, které jsem obdržel. Je pro mě těžké dávat knihy rychleji, než se ke mně vrací.


Další příklad: na svých seminářích peníze nikdy nejsou to, co by zabránilo zúčastnit se skutečně motivovaným lidem. Dávám to bez jakéhokoliv očekávání návratu. Někteří mi nakonec zaplatí, někteří ne. Je mi to jedno; vím, že se ke mně nějakým způsobem vrátí.


Představte si mou radost, když jsem se přestěhoval do Kansas City, kam moje žena chodí do školy a zjistil jsem, že jako její manžel mohu navštěvovat a účastnit se jejího vyučování komunikace a mluvení. To znamená zadarmo přístup k informacím, za které studenti platí tisíce dolarů.


Tím, že dáváme, projevujeme svou vděčnost za to, co máme. To doplňuje pátý a poslední krok v zákoně vděčnosti.


Přeložil Tomáš Vojtěchovský
Pokračování příště