Jste zde


Vztahy v čínské astrologii - Vepř a jeho partneři
Sofie Danae

VEPŘ S MYŠÍ - Tito dva spolu vytvoří pevný svazek, protože Myš rychle rozpozná, že se v tomto případě jedná o solidního a důvěryhodného partnera a že z tohoto partnerství může hodně získat. Vepř zase uvítá atraktivního a družného společníka, který kolem sebe navíc shromažďuje široký okruh tvůrčích přátel. Musí se ale obrnit vůči nenadálým myším výbuchům zlosti a kritiky, zvláště v otázkách materiálních záležitostí.

 

 

VEPŘ S BUVOLEM - Buvol i Vepř se shodnou na svém postoji k práci - oba jsou pracovití a svědomití, i co se týče těch nejnáročnějších úkolů. Chovají se k sobě uctivě a srdečně, dobře se jim spolupracuje, ale mají rozdílný názor na život. Vepř je rozkošník, který si života a jeho darů náležitě užívá, zatímco konzervativní Buvol má rád své jistoty, nerad něco mění a pravděpodobně bude Vepře za jeho požitkářství plísnit.

 

VEPŘ S TYGREM - Vepř a Tygr spolu budou šťastni. Vepř má porozumění pro vznešené idealisticko-humanistické ideály Tygra a Tygr vítá stabilitu a integritu, kterou do vztahu vnáší Vepř. Tygr dává Vepři možnost vyniknout a za to si užívá slastných chvil v jeho potěšující blízkosti. Tito dva si vzájemně poskytují možnost radovat se ze života a jeho darů.

 

VEPŘ S KRÁLÍKEM - Králík se výborně hodí k Vepři, vzhledem k tomu, že s ním sdílí podobný postoj k životu a jeho darům. Oba dva jsou citliví, vnímaví a tvořiví a dovedou spolu komunikovat téměř na telepatické bázi. Vepř nabídne Králíkovi vytouženou stabilitu a bezpečí a bude se těšit Králíkově uhlazenosti a půvabu. Společně nahlédnou do tajů a kouzel života.

 

VEPŘ S DRAKEM - Vepř je oslněn dračím jasem, ale měl by vědět, že Drak má tendenci využívat Vepřovu laskavost a dobrotu. Pokud ale v tomto vztahu oba stejnoměrně dávají a berou, Vepř bude obohacen o divoké dračí dobrodružství. Musejí si ale hlídat finance, protože oba jsou velcí rozhazovači.

 

VEPŘ S HADEM - Jelikož Had stojí v kruhu dvanácti větví v opozici vůči Vepřovi, nedá se předpokládat, že by jejich vztah mohl být perspektivní. Jejich pohled na život a názory se od sebe dosti liší. Had Vepře nikdy pořádně nepochopí, protože jeho bezelstnou upřímnost bude považovat za hloupost a naivitu. Vepř je svědomitý a Had si to bude vykládat jako neschopnost si s něčím poradit. Had si vedle sebe představuje někoho uhlazeného, a to Vepř není. Hadova kritika je jedovatá a pro Vepře zraňující.

 

VEPŘ S KONĚM - Vepř s Koněm si spolu užijí hodně legrace a Kůň uvítá živou Vepřovu povahu, ale Vepř může být trochu zděšen unáhleností a troufalostí Koně. Kůň je na citlivého Vepře až příliš temperamentní a Vepř může v tomto vztahu postrádat rovnováhu. Kůň bere, Vepř dává, ale jeho vlastní potřeby jsou opomíjeny a možná zůstanou zcela nepovšimnuty.

 

VEPŘ S BERANEM - Roztomilý Beran je pro Vepře tím nejlepším partnerem. Oba jsou kreativní a umělecky založení, se smyslem pro krásu a vnitřní pokoj. Beran se radostně připojí k Vepřovým erotickým dobrodružstvím a nechají svět, ať si válčí o moc a statut - oni sami si budou žít ve svém vlastním světě, plném naplněných tužeb a splněných přání.

 

VEPŘ S OPICÍ - Život po boku smyslného Vepře, který nemá nijak přemrštěné požadavky a žije vcelku bezstarostně, se může Opici líbit. A Vepř, jakmile pocítí svěžest a kouzlo Opice, se do ní bláznivě zamiluje. Nabídne jí svou podporu a stane se jejím ochráncem. Chudák Vepř netuší, že v této šachové partii je Opice vždycky o několik tahů vepředu.

 

VEPŘ S KOHOUTEM - V tomto vztahu vyvstávají problémy vzhledem k odlišnému temperamentu Vepře a Kohouta. Vepř je pohodář, který velkoryse odpouští druhým jejich pošetilost a zároveň se snaží vyhnout přímému střetu názorů. Kohout naproti tomu vyhledává konfrontaci, je přímý, kritický a horkokrevný a snadno proniká do jádra problémů. To může Vepřovi přinést užitek, ale celkově se musí mít Vepř před Kohoutem na pozoru, protože Kohout si myslí, že Vepř bude tím, kdo dává, a on toho využije ke svému prospěchu.

 

VEPŘ SE PSEM - Pes je oddaným a loajálním společníkem Vepře, ochraňuje ho a střeží a Vepř nabízí Psovi bezpečí a klid domova. Oba se vzájemně respektují, ačkoli Pes nemusí mít vždycky pochopení pro vepřovu náruživost. Vepř to ovšem Psovi vynahradí svou oddaností a porozuměním pro jeho idealistické a humanistické ideály.

 

VEPŘ S VEPŘEM - Dva Vepři se vzájemně dobře doplňují a rozumějí si. Mají obdobný vztah k materiálnímu světu a vzhledem k jejich společné vášni pro ty nejvybranější prožitky mohou prožívat svět jako jedny nekonečné bakchanálie. Ovšem pokud se chtějí duševně vyvíjet, udělají lépe, dají-li se dohromady s jiným zvířecím znamením. Při tomto životním stylu jim totiž hrozí nuda, stagnace a netečnost.
Nevíte jaké znamení jste vy či váš partner? Zjistíte to v Encyklopedii esoteriky v kategorii Čínská znamení, zde také naleznete kompletní přehled znamení čínského horoskopu. 


Použitá literatura: Taoistická astrologie, Susan Levittová & Jean Tang, vyd. Volvox Globator 1998


Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce