Jste zde


Vztahy v čínské astrologii - Myš a její partneři
Sofie Danae

MYŠ S MYŠÍ - Dvě zábavné Myši se spojí v důvěrném svazku plném oboustranné náklonnosti a vzájemné vřelosti. Obě jsou stejně chytré, mazané i bystré a drží spolu. V těžkých chvílích však může jedna druhou kritizovat, místo aby ji podržela. Myš se mnohem víc naučí ve vztahu s jiným zvířecím znamením.

 

 

MYŠ S BUVOLEM - V solidním Buvolovi nachází Myš mocného spojence. Ačkoli jej ve staré bajce přelstila, stále zůstávají přáteli. Buvol, který oceňuje bezpečí, chápe krysí potřebu hromadit. A tak si jeden na druhém váží své tvrdé povahy - Myši se líbí úloha Buvola-chlebodárce a Buvol se kochá krysí schopností vyřešit jakýkoliv problém. Rád se také nechává Myší obskakovat a lichotí mu, kolik láskyplné pozornosti se od ní dočkává. Toto partnerství přetrvává věky.

 

MYŠ S TYGREM - Myš se necítí dobře ve společnosti Tygra, protože mu nedůvěřuje a nesnáší jeho spontánnost a impulsivnost. Na to, aby sama jednala ukvapeně, je příliš uvážlivá a vypočítavá. A Tygr zase ve své extravaganci vidí krysí šetrnost jako něco laciného. Když Myš označí Tygra za egoistu, Tygr jí začne spílat a možná sáhne po odvetné akci. Povrchní společenská známost na této bázi je možná, avšak hlubší vztah mezi těmito dvěma je problematická.

 

MYŠ S KRÁLÍKEM - Mírumilovný Králík a Myš mohou být přátelé. Ale je třeba počítat s tím, že jsou dosti rozdílného založení a to se projeví zvláště v jejich odlišném přístupu k penězům. Myš totiž spoří a Králík utrácí. Pokud jsou schopni dohodnout se na tom, jak budou s penězi zacházet, Myš bude cítit větší jistotu. Také jejich temperament se dosti liší - Myš dychtí po dobrodružství, zatímco Králík-umělec si rád dopřává tepla domova. Je-li však jejich láska opravdová, prožijí spolu romantický příběh plný náklonnosti a porozumění.

 

MYŠ S DRAKEM - Myš může být Drakovi užitečná - společně dosáhnou úspěchu a prosperity. Oba jsou loajální a důvěřují si navzájem. Ačkoli je pro Myš dosti obtížné někomu věřit, v tomto vztahu je právě důvěra jedním z faktorů jeho soudržnosti. Drak vyzdvihuje Myš za její hospodárnost a vynalézavost, ale stejně tak obdivuje její upovídanost a šarm. Po sexuální stránce je to ta nejvášnivější kombinace.

 

MYŠ S HADEM - Mě obdivuje hadí moc a sílu. Hadí moudrost zase umožňuje Myši nalézat cestu ven z labyrintu a vyhýbat se pastem. Na oplátku Myš inspiruje Hada svou mazanou vychytralostí a cílevědomostí. Had také uvítá partnera, který je oddaný a atraktivní a s kterým může prožít milostný román. Sexuálně si velmi vyhovují a jeden druhému mají opravdu co dát. Nesmějí se však nechat unést touhou ovládat jeden druhého - a to platí speciálně pro Hada, jakmile se začne příliš těsně ovíjet kolem těla Myši.

 

MYŠ S KONĚM - Kůň je potenciálně nejhorším společníkem Myši. Rozvážnou Myš může trefit šlak, když má mít co do činění s Koněm, který řádí jak utržený z řetězu. V mnoha názorech se rozcházejí a ani jeden není ochoten připustit porážku. Na povrch vyplouvají krysí nejhorší vlastnosti a Myš se stává záludnou, bojovnou a neupřímnou. Podobně se Kůň ve společnosti Myši začne chovat svéhlavě, sobecky a zatrpkle. V tomto svazku se budou oba cítit nepochopeni a nešťastni. Jsi-li Myš, vyhni se svému protivníku Koni!

 

MYŠ S BERANEM - Beran a Myš si okamžitě padnou do oka - byť by se nalézali v místnosti plné lidí - a to proto, že oba jsou skutečně okouzlující. Ale jakmile se poznají blíž, ihned musí čelit řadě nedorozumění. Myš je dříč a Beran se nejraději každé práci vyhne a "živí se papírem" - což znamená, že zatímco Myš spoří, Beran si dopřává přepychu a utrácí. A to Myš nebude v žádném případě tolerovat! Její kritika a vypočítavost však citlivého Berana zraňuje. Vážnější vztah mezi nimi je dosti problematický.

 

MYŠ S OPICÍ - Vztah Myši a Opice je předurčen ke štěstí. Myš je fascinována opičí důmyslností a vtipem a Opice obdivuje schopnost Myši jít a zvítězit. Lstivost a vykutálenost jsou Opici v tomto vztahu prominuty, protože Myš, ač jinak podezíravá, chápe dobře její motivy. Jsou zkrátka naladěny na stejnou vlnu. A protože i jejich komunikace je velmi přímá, dokážou všechny problémy obejít včas, dříve než se stačí provalit. Ale Myš udělá dobře, podaří-li se jí udržet Opici v napjatém očekávání, protože ta, jakmile se začne nudit, zmizí.

 

MYŠ S KOHOUTEM - Tyto dvě rozdílné osobnosti nejsou schopny se spolu domluvit. Setkají se připravené na souboj a mohou se tak jedině donekonečna vzájemně kritizovat. Kohout rád vítězí a Myš je šokována jeho pokusy dostat ji do podřízené pozice. Na to, aby se jeden druhému podřídili, jsou oba příliš inteligentní a příliš autoritativní. Možná, že mohou spojit své mozky, sejdou-li se na společném pracovišti, ale jiné spojení je takřka vyloučené.

 

MYŠ SE PSEM - Tyto dva instinktivně založené typy se shodnou jak v otázce potřebné nezávislosti, tak ve svém přístupu k práci. Oba jsou chytří a citliví. Praktická Myš učí Psa, jak se má radovat ze života a jak slevit ze svého idealismu a Pes na oplátku učí Myš, jak být ohleduplnější. Je to dobrá dvojice, kde oba navzájem respektují soukromí toho druhého.

 

MYŠ S VEPŘEM - Myš má z tohoto vztahu co získat. Na statného Vepře se opravdu může spolehnout. Tito dva jsou oba společenští, sdílejí shodné cíle, milují dobrou zábavu i dobré jídlo a vytvoří spolu úzce intimní svazek, který se neuzavře před světem, ale naopak bude pěstovat množství přátelských vztahů a pořádat nejeden večírek. Myš by se ale měla mírnit ve své útočnosti, protože Vepř je jemná a citlivá duše.
Nevíte jaké znamení jste vy či váš partner? Zjistíte to v Encyklopedii esoteriky v kategorii Čínská znamení, zde také naleznete kompletní přehled znamení čínského horoskopu.


Použitá literatura: Taoistická astrologie, Susan Levittová & Jean Tang, vyd. Volvox Globator 1998


Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce