Jste zde


Vztahy v čínské astrologii - Králík a jeho partneři
Sofie Danae

KRÁLÍK S MYŠÍ - Diplomatický Králík a okouzlující Myš vědí jak se vzájemně potěšit. Ale liší se svým postojem k penězům. Pilná Myš šetří těžce vydělané peníze a Zajíc si raději dopřává přepychu. Jelikož Krysa nehodlá slevovat ze svých očekávání. Zajíc bude nucen přijmout kompromis. Jinak žijí v důvěrném sepětí a společně vytvoří krásný domov.

 

 

KRÁLÍK S BUVOLEM - Spolehlivý Buvol nabídne Králíkovi jistotu, bezpečí, stabilitu a napomůže mu k úspěchu. Králík, jelikož je laskavý a citlivý, Buvolovi rozumí a soucítí s jeho údělem. Pokud bude Zajíc ochoten řídit se buvolími zásadami, nenechá se vyvézt z míry jeho kritičností a tvrdostí a neznudí jej jeho předvídatelnost, jejich vztah má předpoklad se dále prohlubovat.

 

KRÁLÍK S TYGREM -Ačkoliv Králík může obdivovat dynamičnost Tygra, Tygr si nebude Králíka vážit. Tygr nemá chuť přizpůsobovat svůj temperament jemné králičí povaze. A tygří odvaha a nezávislost Králíka děsí. Králík touží po klidu a bezpečí a žít po boku Tygra by pro něj byla nekonečná oběť a utrpení.

 

KRÁLÍK S KRÁLÍKEM - Dva Králíci jsou dvě umělecké, jemné a tiché duše, které si cení poklidu a harmonie. Mají též rádi společnost, elegantní dýchánky a vkusné párty. Oba se zajímají o módu, bytové zařízení, dobrou a kuchyň a pěkné věci. Jejich dům bývá nádherným a tvůrčím způsobem vybavený. Jsou k sobě zdvořilí a citliví.

 

KRÁLÍK S DRAKEM - Tato dvě smyslná znamení k sobě budou zpočátku cítit fyzickou přitažlivost a shodnou se na mnoha společných zájmech. Oba mají rádi slavnosti, vzrušení, zábavu a těší se vzájemné společnosti. Králičí smysl pro diplomacii a jeho vrozená inteligence podporují Draka v jeho ambicích. Drak zase poskytuje Králíkovi bezpečí a rozhoduje za něj, když on váhá. Ale chaotický dračí styl plný sršícího ohně je na křehkého a uhlazeného Králíka přece jen trochu moc.

 

KRÁLÍK S HADEM - Tato dvě inteligentní, kultivovaná a tvořivá znamení sdílejí lásku k umění, literatuře a divadlu. Zajíc si ochočuje Hada tím, že mu nabízí hezké prostředí, ale Had je příliš majetnický a touží druhého ovládat. Zajíc se musí proti tomu ohradit a stát si za svým.

 

KRÁLÍK S KONĚM - Králík nebere Koně vážně, protože Kůň je nespolehlivý, nestálý a praštěný. A Kůň přece nebude přizpůsobovat svou horkokrevnou povahu nějakému útlocitnému Králíkovi. Králík proto vnímá Koně jako bezohledného a krutého a má s ním obdobné emocionální problémy jako s Tygrem, nejlepším přítelem Koně.

 

KRÁLÍK S BERANEM - Oba jsou umělecky založení, mají rádi klid a mír, harmonii a jsou k sobě laskaví a vnímaví. Jejich vzájemné naladění je až telepatické. Oba mají též vybraný vkus, co se týče pěkných věcí, a rádi se obklopují pěkným prostředím. Obě tato znamení touží po bezpečí a poskytují si vzájemné útočiště před nevlídným světem.

 

KRÁLÍK S OPICÍ - Nepředvídatelná Opice může stěží Králíkovi poskytnout toužebné bezpečí. Králičí krotkost vnímá Opice jako omezení a Králík neví, jestli může Opici důvěřovat. Opice si libuje v polemice, chce, aby se jí věnovala pozornost, a navíc si z naivního Zajíce utahuje. To všechno Králíka zraňuje. Králík v tomto vztahu v podstatě jen ztrácí.

 

KRÁLÍK S KOHOUTEM - Kohout je nejhorším partnerem Králíka. Králík má rád přepychový život a Kohout je posedlý vyděláváním a šetřením peněz. Kohout neustále vyhledává konflikty a chce něco napravovat a to mírumilovného Králíka vyčerpává. Králík touží po klidu a ne po nepřetržité kritice. Jsi-li Králík, vyhni se svému protivníkovi Kohoutovi.

 

KRÁLÍK SE PSEM - Králík nachází v Psovi oddaného spojence. Poskytne Psovi tichý, klidný a hřejivý domov a odpustí mu i jeho nedostatek vytříbenosti. Na oplátku Pes Králíkovi nabídne bezpečí a ochranu před dychtivým světem.

 

KRÁLÍK S VEPŘEM - Králík vnáší do Vepřova života uhlazenost, půvab a inteligenci a na oplátku získává sympatie a živý optimismus. Ve Vepřově oddanosti a nesobeckosti nachází Zajíc vytoužené bezpečí. Jsou to jemné duše, které společně naleznou pokoj a mír, avšak musí si hlídat své finance, protože si oba rádi dopřávají.
Nevíte jaké znamení jste vy či váš partner? Zjistíte to v Encyklopedii esoteriky v kategorii Čínská znamení, zde také naleznete kompletní přehled znamení čínského horoskopu. 


Použitá literatura: Taoistická astrologie, Susan Levittová & Jean Tang, vyd. Volvox Globator 1998


Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce