Jste zde


Vztahy v čínské astrologii - Kohout a jeho partneři
Sofie Danae

KOHOUT S MYŠÍ - Kohout bývá okouzlen myším milostným koketováním a Myš zase obdivuje Kohoutův jedinečný styl. Zpočátku se oba baví lehkým a povzbuzujícím vzájemným pošťuchováním, které ale brzy přeroste v bojovné soupeření. Po nějakém čase Kohout pojme nedůvěru vůči myším půvabům a Myš pozbude důvěry v Kohoutovu upřímnost. Oba se shodnou na tom, že se k sobě nehodí.

 

 

KOHOUT S BUVOLEM - Buvol je výtečný partner pro Kohouta, protože je stálý, věrný a upřímný. Kohoutova pestrobarevnost oživuje buvolí formální způsob existence a oba se shodují v řadě hodnot a zájmů: oba rádi navazují přátelství, mají stejný vztah k práci a podobné názory týkající se rodinného života a výchovy dětí. V tomto vztahu Kohout zažívá štěstí i pocit bezpečí.

 

KOHOUT S TYGREM - Tyto dvě osobnosti nevědí, jak se k sobě přiblížit, aniž by to mezi nimi jiskřilo napětím, a to na bázi i té nejprostší konverzace. Kohout rád zazáří, ale dominantní Tygr zastíní i toho nejjasnějšího Kohouta. A tak není divu, že se mezi nimi odehrává boj o moc. Kohout by si měl hledat partnera jinde.

 

KOHOUT S KRÁLÍKEM - Introvertní Králík je potenciálně nejhorším partnerem extrovertně založeného Kohouta. Zpočátku sice může být Králík uchvácen Kohoutovým způsobem oblékání a jeho nesmiřitelnými způsoby, ale později zjistí, že jeho kůže je příliš jemná na to, aby snášela nárazy kritiky a neúnosné požadavky Kohouta, který se pomocí sebezapření touží vyšplhat na vyšší úroveň životního standardu. Jsi-li Kohout, vyhni se svému protivníkovi Králíkovi.

 

KOHOUT S DRAKEM - Kohout nachází v Drakovi ideálního partnera. Společně tvoří dokonalý tým, v němž Kohout těží z dračích úspěchů. Čínské umění zobrazuje tyto dva v jin-jangové rovnováze, kde Kohout představuje zemi a Drak nebesa. Kohout s Drakem naleznou společně životní spokojenost, duševní rovnováhu a budou mít hojnost.

 

KOHOUT S HADEM - Smyslně založený Had je vynikajícím partnerem Kohouta. Tito dva tvoří nádherně upravený a vkusně oblečený pár, za kterým se druzí otáčejí. Kohoutovi imponuje hadí hloubavost a společně dokáží profilozofovat celé hodiny. Oba stejně tvrdě pracují a jsou spořiví.

 

KOHOUT S KONĚM - Kohout se s Koněm rád producíruje, rád se s ním pobaví, vyjedou si společně někam a navážou spoustu kontaktů, ale jejich hodnoty se od sebe liší. Kůň nesnese, když mu někdo vnucuje řád, a Kohout je v tomto vztahu zraňován, takže se raději půjde poohlédnout po partnerovi, který se nebude bát závazků.

 

KOHOUT S BERANEM - Kohouta upoutá umělecké nadání Berana a bude si myslet, že nalezl skrytý talent, který stačí jen zformovat. Jenomže všechny Kohoutovy snahy se ukáží zbytečné, protože volnomyšlenkářský Beran nesnáší práci a rychle ztrácí zájem. Kohout, který si naopak zakládá na své pracovitosti a zodpovědnosti, tím trpí. Ztratí respekt i trpělivost a začne Berana kritizovat. V tomto svazku budou oba nešťastní.

 

KOHOUT S OPICÍ - Kohoutovi imponuje opičí vynalézavost, sebedůvěra a sebejistota. Ale Opice nebude tolerovat Kohoutovy pokusy učinit z ní počestnou a pilnou osobu, jakou je on. Na to, aby spolu mohli tito dva něco vytvářet, jsou příliš rozdílné povahy. Kohout udělá dobře, když zapomene na své pobláznění z Opice a vydá se hledat důvěryhodnějšího partnera.

 

KOHOUT S KOHOUTEM - Většina taoistických znamení se dobře páruje se stejným znamením, ovšem pro dva Kohouty to v žádném případě neplatí. Tihle dva by neustále bojovali o dominanci a o pozornost a zrcadlili by si navzájem jen to nejhorší, co v nich je. Snad by bylo možné přátelství mezi dvěma ženami-Kohouty, které by spojovalo to, že vytvoří komplot proti světu, ale i tak by mezi nimi vznikalo napětí.

 

KOHOUT SE PSEM - Oba si sice váží upřímnosti, integrity a přesnosti, ale jinak mají jen málo společného. Pes se zdá Kohoutovi příliš tvrdohlavý a také není zrovna nadšený jeho pesimismem. Naproti tomu Pes nehodlá tolerovat Kohoutovu sebestřednost, ani se podřizovat jeho malicherným požadavkům.

 

KOHOUT S VEPŘEM - Ze svazku s vlídným Vepřem Kohout mnoho získává. Vepř je nekonfliktní a toleruje Kohoutovy kritiky a stížnosti. Kohout zase vítá vepřovu spolehlivost a diplomacii. Vepř Kohouta respektuje a nechává se inspirovat jeho přičinlivostí. A ačkoli by Kohout měl rád vedle sebe nějakého výraznějšího partnera, udělá dobře, když s Vepřem zůstane.
Nevíte jaké znamení jste vy či váš partner? Zjistíte to v Encyklopedii esoteriky v kategorii Čínská znamení, zde také naleznete kompletní přehled znamení čínského horoskopu. 


Použitá literatura: Taoistická astrologie, Susan Levittová & Jean Tang, vyd. Volvox Globator 1998


Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce