Jste zde


Vztahy v čínské astrologii - Beran a jeho partneři
Sofie Danae

BERAN S MYŠÍ - Obě tyto osobnosti mají v sobě jisté kouzlo a půvab, mají mnoho přátel a jsou oblíbené. Na první pohled vypadají, že se k sobě hodí, ale ve své podstatě si vůbec neodpovídají. Beran je rozhazovačný a Myš škudlí. Beran je dobrosrdečný a důvěřivý a Myš je mistrem úkladů. Myš si hraje na laskavost a Beran je bytostně laskavý. Když Beran zjistí, jakým způsobem přistupuje Myš ke světu, místo obdivu pocítí pouze lítost a zklamání.

 

 

BERAN S BUVOLEM -Nejhorší partnerství může Beran zažít s nevlídným Buvolem. Beran je svobodomyslná duše a nemá rád stereotyp a omezení. Za to ji Buvol bude kritizovat, protože podle něj se nejedná o nic jiného než o nedůslednost a nedostatek cílevědomosti. Buvol se tvrdě dře, podobně jako když oře na poli. Beran ale nehodlá vnímat život jako jednu dlouhou nekonečnou brázdu, kterou bude celý život obdělávat. Berane, vyhni se svému protivníkovi Buvolovi!

 

BERAN S TYGREM - Tygr má mnoho co nabídnout svému beranímu partnerovi. Předvádí mu svou odvahu chopit se rizika, ukazuje mu, jak pěstovat sebedůvěru a jak se vyvíjí co největší úsilí. Ale Tygr bude Berana považovat za příliš sentimentálního partnera. Ledaže by byl Beran narozen v hodinu vlády nějakého silného zvířete - například Tygra, Draka, Hada či Opice.

 

BERAN S KRÁLÍKEM - Malý a diplomatický Králík je ideálním partnerem Berana. V Králíkovi nachází Beran kultivovanou duši, která dovede ocenit jeho laskavost a štědrost a také fajnšmekra, jenž si potrpí na dobré umění a má cit pro pořádek a harmonii. Společně tak mohou sdílet svou lásku k umění i přírodě a jakousi až téměř řeholní spiritualitu. Tito dva nemají nejmenší potřebu bojovat spolu o moc či dominanci. Naopak, vybudují společně vztah, založený na oboustranné lásce a toleranci, ve kterém setrvají do konce svých dnů.

 

BERAN S DRAKEM - Beran bývá uchvácen dračí vznešeností, silou a sebedůvěrou. Draka zase dojímá laskavá, dobrosrdečná a empatická duše, jakou je Beran. Avšak pro pokojný životní styl Berana je dračí život příliš bouřlivý a neuspořádaný. Drak se stará o to, aby dosáhl finančních a obchodních úspěchů, zatímco Berana zajímají zcela jiné hodnoty. Materialisticky založený Drak bude Berana považovat za příliš slabého a bude toužit po silnějším partnerovi, ale Drak-umělec bude naopak jemné beraní kvality vítat. Nezávisle na pohlaví partnerů to však bude vždycky Drak, kdo bude dvojici dominovat.

 

BERAN S HADEM - Z vnějšího pohledu tito dva ryzí milovníci umění s nevšední vnímavostí a vytříbeným vkusem vzbuzují obdobné asociace, avšak jejich představy o tom, jak se má žít, jsou zcela rozdílného rázu. Beran je bezuzdný rozhazovač a Had mamoní. Osobnost Hada bývá opředena tajemstvím a nejednou se Had těší též pochybné pověsti, jelikož jeho oblíbenými nástroji k dosažení vytyčeného cíle jsou nečestnost a intriky. Beran je takovými praktikami doslova šokován a pod hadím vlivem se mu nevede dobře. Za to se od Hada dočká jen jízlivé kritiky a osočení z naivity, kterou se vydává druhým všanc.

 

BERAN S KONĚM - Beran nachází smysluplné naplnění svého života po boku statného Koně. Dohromady vytvoří tito dva rovnocenné přátelství. Sluncem prozářený Kůň rozptyluje pesimistické beraní chmury a učí Berana, jak se má radovat ze života. Přitom si cení jejího porozumění, ochoty naslouchat a velkorysosti, se kterou se Beran dokáže vyrovnávat s jeho nepředvídatelnými kousky. Oba jsou velmi společenští, rádi cestují, rádi se baví i zábavu vytvářejí. Je až kupodivu, jak si Kůň vykládá majetnické sklony Berana po svém - a sice jako projev opravdové lásky. Ovšem Kůň bude vždycky v tomto vztahu vládcem.

 

BERAN S BERANEM - Dva Berani jsou spřízněné duše a je jim spolu dobře. Těší se z krásy, kterou dokáží skutečně ocenit, oba jsou intuitivně založení, mají rádi zvířata a hezký život. Vzájemně se dovedou obdarovávat a čas strávený společně bohatě využijí k oboustrannému potěšení. Ovšem nutno podotknout, že takto moc daleko nedojdou a během jejich sladkého poshovění se jim peníze rozkutálejí do všech stran.

 

BERAN S OPICÍ - Berana fascinuje merkuriální duch Opice, která navíc stejně jako on, miluje dobrou zábavu a živou konverzaci. Beran patrně nabídne vrávorající Opici podporu i laskavé srdce. Musí si ale dát pozor, aby ho Opice nezačala využívat, protože její život je přímo protkán manipulacemi a rafinovaností, které jsou Beranovi naprosto cizí. Avšak i když se od sebe tyto dvě nesourodé povahy - beraní čistota a opičí pochybná morálka - tak vzdalují, přesto spolu mohou zažít mnoho radostného veselí v oboustranně stimulujícím partnerství.

 

BERAN S KOHOUTEM - Tito dva se k sobě nehodí. Beran je umělec na volné noze a Kohout žije podle předpisů, směrnic a pravidel. Kohout se může sice pokoušet Berana změnit, ale ten se bude cítit doslova pod psa, jestliže se podvolí Kohoutovým omezením. Beran rád rozhazuje, zatímco Kohout touží své štěstí lapit do sítě a podržet. Nehledě na to, že Kohoutova horlivá pracovní morálka se bude křížit s hodnotami, které ctí a vytváří Beran.

 

BERAN SE PSEM - Ať se Beran snaží sebevíc, věrnost svého partnera prostě nedokáže ocenit. Pes je na něho příliš ostrý, štípe ho do pat a snaží se ho zahnat tam, kam se beranovi příliš nechce. Je to silný vztah, i když většinou nešťastný a Beran nakonec dospívá k přesvědčení, že je čas odejít.

 

BERAN S VEPŘEM - Vepř je jedním z nejjideálnějších partnerů pro Berana. Vepř i Beran jsou laskavé a jemné duše toužící po klidu a ne po válce. Vepř oceňuje dobrosrdečnost a vstřícnost Berana a Beran zase vítá vepří spolehlivost. Ani jeden z nich si nechce druhého podrobit a tak mohou společně nalézt štěstí i spokojenost.
Nevíte jaké znamení jste vy či váš partner? Zjistíte to v Encyklopedii esoteriky v kategorii Čínská znamení, zde také naleznete kompletní přehled znamení čínského horoskopu. 


Použitá literatura: Taoistická astrologie, Susan Levittová & Jean Tang, vyd. Volvox Globator 1998


Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce