Jste zde


Benefiční koncert Fantazie
Z emailu Duše

Dne 10. prosince 2004 se v prostorách Sazka Areny od 18:00 hodin uskuteční Benefiční koncert Fantazie.V letošním šestém ročníku se diváci mohou těšit na Moniku Absolonovou, Kamila Střihavku, Janu Kirschner, Petra Muka, Lauru a její tygry, slovenskou skupinu No name a další umělce. Všichni umělci vystupují živě, bez playbacku a bez nároku na honorář. Výtěžek ze vstupného a z Loterie bude věnován Nadačnímu Fondu Fantazie, který podporuje rozvíjení nadání a vzdělání dětí v dětských domovech. Koncert bude moderovat Yvetta Blanarovičová s Petrem Novotným.

 

Pořadatelem koncertu je Nadační Fond Fantazie (NFF), organizace založená Yvettou Blanarovičovou. Cílem NFF je získávání prostředků na zajišťování stipendií pro děti z dětských domovů, a to v  Čechách i v zahraničí. Stipendia jsou určena pro děti z dětských domovů a hradí se z nich studium na odborných, uměleckých, sportovních a vysokých školách všech zaměření. Vybrané prostředky jsou určeny k pokrytí nákladů spojených se studiem (ubytování v internátních zařízeních a kolejích, stravné, ošacení, získávání specifických studijních materiálů, sportovních, uměleckých a technických pomůcek a ostatních nákladů nutných ke studiu).

Na koncerty se v uplynulých letech dostavilo několik tisíc dětí z domovů. Přímým auditem bylo dětem z dětských domovů v celé republice předáno 890 000 Kč v hotovosti, ve věcném plnění částka činila 3 174 000 Kč.


Tisíc čtyři sta dětí z celé republiky se osobně zúčastní slavnostního představení, na kterém každé z nich obdrží osobní dárek. Navíc se před koncertem setká s účinkujícími, zúčastní se besed se známými umělci a bude mít možnost prezentovat svoje práce na prodejní výstavě dětských prací v prostorách SAZKA ARENY, jejíž výtěžek bude určen přímo autorům.

Yvetta Blanarovičová


  • Loterie Součástí vstupenky je i los speciální loterie s ojediněle vysokou pravděpodobností výhry, jejíž výtěžek bude věnován Nadačnímu Fondu Fantazie. Ceny ve výši 2 000 000 Kč, 1 000 000 Kč, 500 000 Kč a 60 x 10 000 Kč budou slosovány na místě a výherci budou výhradně přítomní diváci – držitelé platných vstupenek.
  • Donátorská ruleta Všechny instituce, které přispěly Nadačnímu Fondu Fantazie, budou moci prostřednictvím svých zástupců vyhrát v ruletě, financované společností SAZKA, a.s., částku až 3 000 000,- Kč
  • Výstava Prodejní výstava výtvarných prací dětí z dětských domovů. Výtěžek jde přímo dětským autorům
Záznam z koncertu bude vysílat v sobotu 18. prosince 2004 TV Prima od 20:00
Koncert odvysílá i Český rozhlas 1- Radiožurnál dne 29. 12. 2004 od 20:00 hod.


Partneři koncertu : SAZKA, a.s. – Finanční podpora a Loterie Fantazie; SAZKA ARENA – budova; Group 4 Falck – ostraha a pořadatelská služba; Pivovary Staropramen – catering; Kabel Plus Sport – AV služby; ECM – Technické služby v budově; BCS – technické služby v budově; Tess Promotion; LBO – požární služby; CDV – úklid

Mediální podpora: Prima TV; Český rozhlas 1 - RadiožurnálPoznámka redakace: jsme zajedno, že otázka pomoci potřebným je jednou z prvořadých priorit člověka, kterému není lhostejný svět ve kterém žijeme. Proto se na našich stránkách budete setkávat s charitativními projekty a akcemi mnohem více než kdykoliv dříve.
Jakékoliv informace na toto téma vítáme a budou na serveru uveřejněny zdarma.