Jste zde


Rok 2012 ve hvězdách
astroservis

Rok 2012 se blíží, co s ním přijde? Naznačují o tom něco hvězdy, nebo vypovídají o jiných faktech, které se obecně popisují? Máme se bát, nebo se stane něco nového? O tom možná něco vykládají i tisíciletá náboženství.

Myslím si, že je škoda, jak se dnes vykládá např. křesťanství. Hlavním omylem je podle mě fakt, že církevní představitelé potlačují mystiku a ezoteriku, která ale byla v náboženství vždy přítomná. Když uvedu jeden příklad: u Kristova narození vlastně byli "astrologové", jinak tři králové ( pův. mágové ), kteří mířili za "Betlémskou hvězdou", tedy nejspíš konjunkcí Saturnu a Jupiteru. Pak se poklonili "něčemu naprosto novému", zjevenému hvězdami i anděly.

V Bibli jsou pro mě nejdůležitější okamžiky, kdy Kristus vyléčil celého člověka, učil druhé o pravdě a Bohu plném lásky. Ne tedy o tom, který omezuje, rozkazuje a straní mocným a bohatým. Naopak, Kristus se pohyboval mezi lidmi slabými, co potřebovali pomoc. Tedy takovými, co čekali na jediné dobré slovíčko, možnost naděje i spásy. A ta se k nim díky evangeliu mohla dostat. My všichni, hříšníci jsme totiž energetické bytosti, jak učil Ježíš Kristus. Naše síla přitom může pracovat se základním zdrojem, kterým je ve vesmíru láska. Může nám potom určité postavení hvězd pomoci se správně nabít?

V horoskopech lidí jde nalézt tendenci pro dobro, i pro zlo. Každá doba však má svá specifika. Zločiny, války, nenávisti jsou vlastně protivníci lásky, ale i nás samotných. Především média se dnes zabývají zlem, zvykem je strašit válkou, zemětřeseními, hladem nebo chudobou. Někdy je to obraz světa, jindy hlavně běží o jiný účel. Strach nás totiž manipuluje a pak děláme, co se líbí pánům. Taky očekávání od roku 2012 se spojuje většinou s katastrofami a záchranou od mimozemšťanů nebo globální vlády.

Ti, co chtějí druhé lidi naopak podpořit mluví zase o tom, že právě roku 2012 nás nabijí částice energie z vesmíru, kterou zatím neznáme. Bude to snad bájný "vítr Ducha svatého"? Pak by mohlo dojít k jistému "vzkříšení" našich duší. Z astrologického pohledu bude v té době stát na obloze velký kříž, který nám už dopředu ukazuje, že k čemusi zásadnímu dojít musí. Planety, umístěné v kardinálních znameních určitě něco nového a neznámého přinesou.

Změna je ve světě vidět už teď. Třeba následkem hromadného odhalování korupce a zločinů vlád díky WikiLeaks, taky po revolucích v arabských státech. Není jasné, co se z toho vyvine. Podstatné pro náš osobní život však je, pro co se rozhodneme ve svém srdci. Přitom nám můžou hvězdy dobře pomoci. Když nebudeme jen podléhat strachu ( i když je někdy oprávněný ), ale budeme věřit, že máme naději na dobro, přitáhneme ho blíž k sobě. Hvězdy neznamenají osud. Proto, prosím nepodléhejte pesimismu a nechejte si věštit třeba i novým, nečekaným způsobem.

váš astrolog David