Jste zde


Udělejte si čas na vnímání přírody
Pavel Tříska

Určitě mi dáte za pravdu, že dnešní doba je nesmírně uspěchaná, hlavně z pohledu našeho duševna. Všichni se honíme za majetkem a zapomínáme na věci kolem nás. Přiznejte se, kdy jste se naposledy zastavili a jenom tak poslouchali ptačí zpěv, obdivovali stromy v lese, poslouchali vítr ve větvích nebo vnímali krásu krajiny? Těmto požitkům naše doba opravdu moc nepřeje.

 

Bylo by to báječné se zastavit a dopřát si takovou relaxaci. Ruku na srdce někdy to prostě nejde, naše doba je opravdu taková. Proto se lidé obklopují přírodou doma, ať už jsou to květiny nebo pejsci. Bohužel pejska ani květinu nemůžete mít stále sebou, aby vám připomínaly opravdovou přírodu. S pejskem to je těžší, ale s květinou by se dalo něco udělat.

Lama

Nedávno jsem objevil řešení jak nosit přírodu sebou. Malá živá rostlinka (originální název Babytree), která si velebí v kapsli, kde má vše co potřebuje, vzduch, pevnou zem (ať jsem přesný speciální substrát) a potom má vás. Kytička je živá tak se o ní musíte starat, věnovat jí péči, chránit jí a ano musíte jí i zalévat, ale není to nic dramatického, stačí jí jednou, dvakrát do měsíce ponořit na minutku do vody. Což sebou nese i humorné scénky, když přijdete do restaurace a chcete vodu pro svého mazlíčka, obsluha se nejdřív vyděsí, kam jste toho psa schovali a pak se nestačí divit, když dáváte pít malé kytičce ;-))

KiboKytičky mají i své významy, ta moje je KIBO = štěstí, tak doufám, že mi ho přinese hojnost ;-)