Jste zde


Představujeme vám zvířátko, které adoptuje server DušeCZ & Esoterika
Sofie Danae

Jak už víte, naši milí čtenáři, náš server DušeCZ & Esoterika bude adoptovat zvířátko v ZOO Dvůr Králové. No a přišel čas, abychom zveřejnili o který druh se jedná a tohoto konkrétního jedince vám trochu představili. Také se zmíníme o tom proč vlastně a vysvětlíme svůj výběr.

Výsledky ankety vašich tipů

Pro trochu napětí jsme zatím nenapsali, o které zvíře půjde, a byli zvědaví na vaše hlasy v anketě. Tam jste měli na výběr ze dvou velkých kočkovitých šelem – lva a tygra, z malého roztomilého lvíčka zlatého, mezi ptactvem v ZOO DK největší raritou korunáčem šedomodrým a dvěma kopytníky – zebrou Grévyho a pakoněm modrým. Zde je výsledek vašeho tipování:

Adopční anketa

První tři místa jsou vcelku pochopitelná – tři krásná zvířata. Co mně dost překvapilo, že pakůň to natřel zebře Grévyho (asi nejkrásnější z druhů zeber) a dokonce lvovi! Nu, proč ne, příroda je nádherná právě svojí rozmanitostí.

Váš tip tedy zní – tygr ussurijský! No, máte pravdu:-))

Představujeme „naše“ zvířátko

V ZOO Dvůr Králové můžete vidět tři tygry – jednoho samce (Semjona) a dvě samice – starší Euréku a mladší a vlastně nejmenší Ninu. A právě Ninuška je tím zvířátkem – tedy, pardon – velkým zvířetem – které bude náš server v blízké době adoptovat. A to je ona, no není nádherná?

Nina - tygr ussurijský

Jak už jsem se zmínila, poznáte ji od zbývajících dvou tím, že je o něco menší. Pokud má náladu, přijde i za vámi ke sklu a otře se o něj, v tu chvíli je to prostě velká mazlivá kočka. Někdy si ráda zašprýmuje, to když se otočíte zády ke sklu a ona na něj skočí. Pak předstírejte, jak moc jste se lekli, udělá jí to velkou radost:-))

Nina - tygr ussurijský

Za sklem vás pouze vidí, ale neslyší, ale pokud budete stát u spojů mezi sklem a dřevěnou ohradou, řekněte co nejhlasitěji „Pffffff, pffffffffff, pffffffff“, což je velmi podobný zvuk, který vydávají sami tygři, když se zdraví. Budete-li mít štěstí, odpoví vám. A pak se můžete pochlubit, že vás zdravil tygr:-)

Proč právě tygr?

Zajímá vás, proč ze všech nádherných a zajímavých exotických zvířat si tým tvůrců DušeCZ & Esoterika vybral právě tygra k adopci? Ti, co hlasovali pro tygra nejspíš sami obdivují tuto nádhernou největší kočkovitou šelmu. A já osobně mám opravdu velkou slabost pro tygry. A tak mi má drahá polovička darovala nejkrásnější dárek – tygra skutečného, živého, i když si na něj nikdy nebudu moci sáhnout. Budeme-li ale mít štěstí, tak by letos nebo v příštím roce mohla mít Nina koťátko se Semjonkem – a to už si budu moci pohladit (prý je to podobné jako byste namočili kožešinu do kbelíku se sádlem) a dokonce i mu dát jméno:-) Až pojedete do ZOO DK, určitě se za Ninou stavte, vždyť jako naši čtenáři si můžete právem říci, že je i trochu vaše:-)

A proč vůbec adopce zvířátka?

Možná mnozí namítnou, že jsou kolem nás potřebnější, než zvířata v zoo. Skutečnost je však taková, že náš informační server není výdělečná organizace a tedy jsme na zvíře nepřispěli finanční částkou (která je mimochodem za tygra opravdu hodně vysoká), ale pomohli jinak.

Podíváte-li se na www.5av.cz konkrétně na kontakty, nejspíš ke svému překvapení zjistíte, že členové týmu DušeCZ a studia 5th Avenue, profesionálně se zabývajícího webdesignem, grafikou a multimédii, jsou titéž. Takže jsme vyrobili webové stránky www.zoodk.cz zcela zdarma – respektive výměnou za vzájemnou spolupráci (například pohlednice nebo připravované tapety a screensavery) a adopci tygra Niny.

Spolupráce se zoologickou zahradou ve Dvoře Královém

Kromě už zmiňovaných pohlednic, tapet a screensaverů se u nás budou pravidelně objevovat články o této unikátní a v mnoha směrech nejlepší evropské zoo. O minulém víkendu jsem s paní ředitelkou RNDr. Danou Holečkovou nahrála exkluzivní rozhovor, který v blízké době u nás vyjde. Vlastně půjde o tři ucelené části – první bude o osobě paní ředitelky, jejích zkušenostech, názorech atd., v další části mi paní ředitelka odpověděla na zajímavé otázky ohledně ZOO Dvůr Králové, kde jsme nakoukli do zákulisí chovu zvířat a míst, kam se běžný návštěvník nedostane, ale i tam, kam se dostane a určitě by si to neměl nechat ujít. Ve třetí části jsou opravdu velmi zajímavé a často naprosto neznámé skutečnosti o zvířatech, o jejich jedinečnosti, zvláštním chování atd. Určitě doporučuji, abyste si nenechali ujít.
Na léto připravujeme soutěž o několik lístků do ZOO včetně večerního safari, což je evropská rarita, pořádaná po celou dobou letních prázdnin. My jsme si to zažili právě uplynulý víkend, kdy se večerní safari jelo výjimečně dříve kvůli televiznímu natáčení a je pravda, že v noci jsou zvířata mnohem aktivnější a v kuželu světla nasvícená zvířata na panoramatu krásné přírody ve vás vzbudí pravý dojem africké noci.

Pozvánka do ZOO Dvůr Králové

ZOO Dvůr Králové se specializuje na africká zvířata. Velká stáda vzácných exotických kopytníků – jako jsou z těch známých sloni, nosorožci, žirafy, zebry či antilopy, nebo méně známí watusi, pakoně, vodušky a mnoho dalších - byste v jinde v Evropě hledali jen těžko, často marně. Na své si přijdou milovníci krásných šelem, pestrých ptáků i zajímavých plazů, žab či ryb. Pochopitelně se zde také setkáte s primáty – od poměrně velkých druhů jako jsou třeba gorily, až po malé opičky. Více informací a samozřejmě také obrázků, včetně interaktivní mapky najdete na www.zoodk.cz. Šťastnou cestu a hodně krásných zážitků.