Jste zde


Chraňte střevní mikroflóru - zdravá střeva budou chránit vaše zdraví
P.R.BION 3Přirozená mikroflóra

Ústrojí každého z nás jsou hned po narození osídlována mikroorganizmy ze zevního prostředí. Zažívací trakt novorozence žádné bakterie neobsahuje, ty se začínají vytvářet díky přijímání mateřského mléka. Povrch těla a některá ústrojí jsou trvale osídlována jen určitými druhy mikroorganizmů, jež jsou pro dané ústrojí charakterističtí.
Množství jednotlivých druhů je udržováno v rovnováze, pokud ji nenaruší nějaké zevní vlivy nebo pokud se nezmění vlastnosti hostitele (např. v důsledku hormonálních změn, stárnutí organizmu atd.).
Takovýto komplex bakterií je nejčastěji označován jako „normální flóra“ nebo „residentní flóra“.

Normální flóra ovlivňuje správné vstřebávání živin a peristaltiku a také vytváří vitamíny.
Význam normální flóry z hlediska ochrany kůže a sliznic spočívá v ochraně před invazí druhů s vyšší patogenitou (patogenní bakterie jsou tělu škodlivé a způsobují různá onemocnění). Normální flóra je také enzymaticky aktivní a podporuje imunitní systém.
Důležité funkce normální flóry vstoupily do popředí v současné době, kdy je fyziologická rovnováha často porušována různými onemocněními (nádorové bujení, diabetes), podáváním léků (antibiotika, cytostatika, imunosupresiva), těžkými operacemi nebo dlouhodobým zaváděním umělohmotných katetrů. Porušení přirozené rovnováhy v organizmu pak představuje velké riziko vzniku infekčních onemocnění.


Přirozená mikroflóra zažívacího ústrojí

Nejvíce bakterií osidluje dolní část zažívacího traktu. Osídlení střeva je odlišné jak podle způsobu výživy, tak podle geografických oblastí. Množství bakterií je ovlivněno kyselostí žaludku, pohyblivostí střeva (jejich snížení je spojeno se zvýšeným obsahem bakterií a naopak).
V tenkém střevě se vyskytují kromě jiných druhů hlavně LAKTOBACILY, v tlustém střevě pak BIFIDOBAKTERIE. Známe je nejčastěji jako PROBIOTIKA.


Význam zažívacího ústrojí v ochraně organizmu

Lidské tělo se vyvinulo jako složitý sled přirozených ochranných mechanizmů, kterými se chrání před patogeny a škodlivými vlivy životního prostředí a jejichž cílem je udržet dobrý zdravotní stav organizmu.
Význam zažívacího traktu jako jednoho z nejdůležitějších orgánů přirozené ochrany organizmu je často podceňován. Zažívací trakt neustále filtruje konzumované živiny potřebné pro tělo od fyzikálních, chemických a biologických nečistot, které mohou být v konečném důsledku škodlivé pro lidské zdraví.

    MECHANIZMY PŘIROZENÉ OBRANY ZAŽÍVACÍHO TRAKTU JSOU:
  1. střevní mikroflóra a její bariérová funkce
  2. střevní sliznice a její epitel
  3. střevní imunitní systém
KONZUMACE PROBIOTICKÝCH BAKTERIÍ MÁ PŘÍMÝ VLIV NA KAŽDOU Z UVEDENÝCH LINIÍ OCHRANY ORGANIZMU.

    PROBIOTICKÉ POTRAVINY NEBO DOPLŇKY STRAVY S OBSAHEM PROBIOTICKÝCH KULTUR BY OBECNĚ MĚLY VYKAZOVAT TYTO CHARAKTERISTIKY:
  1. probiotické bakterie jsou před konzumací přítomny ve formě živých buněk, přednostně ve vysokých množstvích
  2. probiotické bakterie jsou stabilní a životaschopné po celou dobu životnosti produktu
  3. probiotické bakterie chrání lidské tělo před patogeny a škodlivými vlivy životního prostředí a zlepšují v určitých ohledech zdravotní stav organizmu.
Další nezbytnou podmínkou je schopnost probiotických bakterií přežít v gastrointestinálním traktu.


BION 3

Tento exkluzivní produkt obsahuje 3 druhy živých probiotických kultur, 12 vitamínů a 12 minerálních látek.
Tableta je sestavena tak, aby se jednotlivé složky preparátu uvolňovaly v místě jejich aktivního působení. Tableta je také potažena speciální ochranou vrstvou, která chrání probiotické bakterie při průchodu kyselým žaludečním prostředím.

Bion 3 – zajišťuje zdravá střeva, a tím snižuje riziko vzniku karcinomu tlustého střeva, usnadňuje trávení a vstřebávání živin. Posiluje imunitu organizmu.
Bion chrání před nežádoucími účinky ATB ve střevech, před zažívacími potížemi a infekcemi a záněty. Má vliv na zdravou kůži, nehty a vlasy. Potlačuje akné. Doporučuje se starým lidem, u nichž klesá schopnost přirozené tvorby střevní mikroflóry. Velmi vhodný je také pro ženy před porodem, protože podporuje zdravé sliznice porodních cest. Doporučuje se všem, kteří chtějí podpořit celkové zdraví organizmu a předejít tak všem civilizačním chorobám. Probiotika podporují dlouhověkost.
Bion 3 se užívá 1x denně.

Bion 3 je v současné době na trhu pro všechny věkové kategorie:
Bion 3 Junior – od 4 let věku
Bion 3 – od 12 let věku
Bion 3  Senior  obohacen o výtažky z borůvky, ženšenu a s  luteinem – od 12 let věku

Více informací na: Merck spol s r. o., Zděbradská 72, 251 01 Říčany-Jažlovice, tel.: 323 619 262,