Jste zde


Víte, jak probíhají meridiánové masáže?
Esoterika.cz

 

Pokud vás trápí zanešené meridiány, symbolizuje skvělé řešení právě meridiánová masáž. Přečtěte si, proč je důležité udržovat své akupunkturní dráhy průchozí a co může způsobit jejich zanešení.

Meridiány jsou vstupy energie do jednotlivých orgánů

Meridiány si můžeme představit jako takové energetické větve. Jejich prostřednictvím energie vstupuje do jednotlivých orgánů v lidském těle. Naše orgány pochopitelně musí stoprocentně fungovat nepřetržitě. Aby to zvládly, je každý orgán pravidelně ošetřován centrální energií. Přibližně 70 % naší energie je proto každé dvě hodiny v meridiánu jednoho z orgánů.

Pro lepší představu si můžeme vše vysvětlit na jednoduchém příkladu. Každý den od 9:00 do 11:00 je centrální energie v meridiánu naší

slinivky. Pokud je tento meridián volný, energie se v něm může volně pohybovat. A následně slinivku vyčistit, posílit, případně i uzdravit.

V čem spočívá riziko neprůchozího meridiánu?

Může se stát, že meridián bude jen těžko průchozí, nebo dokonce neprůchozí. V takovém případě by slinivka nedokázala zcela dobře plnit svoji funkci. Neznamená to pochopitelně, že takovému člověku slinivka okamžitě onemocní. Proces případné degenerace orgánů je totiž dlouhodobý, nic se nestane ze dne na den.

Ovšem na skutečnost, že se energie ke slinivce nedostane, může vaše tělo upozorňovat nejrůznějšími signály. Například se vám může snížit imunita, mohou se u vás objevit otoky, nadýmání, nebo můžete začít přibírat na váze. Častá bývá také neschopnost se pořádně soustředit a u žen se objevuje i silné menstruační krvácení.

Jak by měla meridiánová masáž probíhat?

Ze všeho nejdříve si vás obvykle terapeut vyšetří, aby následně dokázal co nejlépe a nejefektivněji vyrovnat případné disharmonie vašeho stavu. Jakmile je jasné, jak přesně bude terapie probíhat, pustí se do prohřátí a uvolnění vašeho těla.

V rámci meridiánové masáže se velmi často přistupuje i k akupunktuře, která zefektivňuje účinek celé terapie. Při meridiánové masáži se terapeuti zaměřují na vyčištění vždy celého párového meridiánu. Je však třeba počítat s tím, že tato procedura bývá především při prvních terapiích poměrně bolestivá.

Po meridiánové masáži je potřeba se připravit na skutečnost, že vaše tělo bude až dva dny unavené. Jestliže tomu chcete předejít, vyplatí se popíjet detoxikační čaj. Ten totiž dokáže eliminovat nepříjemné projevy detoxikace.

Více informací ze světa zdraví a zdravého životního stylu najdete na www.netradicni-medicina.cz.

 

 

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Esoterika.cz

Zaměření:

Výklady karet, Lenormand, budoucnost

Kontakt: Nevyplněno

Web: http://www.esoterika.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více