Jste zde


Rotoped – nástroj, díky kterému vás bude domácí cvičení dlouhodobě bavit
Esoterika.cz

 

S příchodem nového roku se každoročně zvedne vlna lidí, kteří chtějí začít pracovat na tom, jak vypadají. Zlepšit svou fyzickou kondici, zbavit se povánočních kilogramů nebo si vybudovat postavu snů ještě před létem. Za pár týdnů ale obvykle velká část těchto lidí cvičení vzdá. A to z důvodu, že je potřeba skutečně silné vůle a motivace, aby se člověk unavený ze zaměstnání dokázal přimět k tomu dopravit se do fitness centra nebo posilovny, zaplatit za vstup a nasoukat se do značkového cvičebního úboru.

Pokud své rozhodnutí začít cvičit myslíte vážně, snažte se najít způsob, jak si z tréninku několikrát týdně vytvořit kvalitně strávený čas, a tím pádem i návyk, na který se těšíte. Cvičit můžete i v pohodlí vlastního domova, kde se při aktivitě můžete věnovat třeba sledování oblíbeného seriálu. Benefitem domácího tréninku je i to, že nemusíte investovat tisíce do supermoderního sportovního oblečení, které se nosí do fitka.

Ideálním nástrojem je například rotoped, který supluje jízdu na kole, jen v teple a komfortním prostřední vlastního bytu.

Výběr rotopedu není žádná věda, mrkněte se s námi, jak na to

Profesionální kamenné i internetové obchody se sportovním náčiním a doplňky, jako je například populární e-shop na následujícím odkazu https://hop-sport.cz/rotopedy/, přinášejí příjemně širokou nabídku rotopedů. Ať už vám tedy jde spíše o nízkou cenu, multifunkčnost přístroje nebo třeba o moderní designové zpracování, jistě si velmi rychle ten pravý model rotopedu pro domácí použití vyberete i vy.

Pokud vám stačí si dát každé ráno a večer klasickou projížďku na protáhnutí svalů, jistě budete spokojeni i s levnějšími modely fungujícími na principu magnetického odporu a s ručním ovládáním.

Vybíráte-li si právě svůj nový rotoped, na němž budete cvičit doma, mějte na paměti několik věcí. Samozřejmostí je vždy vzít v potaz svůj rozpočet, protože se v obchodech setkáte s modely zhruba od dvou až po několik desítek tisíc korun. K ceně se ale také váže několik dalších faktorů. Proto, pokud je to ve vašich finančních možnostech, je lepší sáhnout po zlaté střední cestě. Tedy po rotopedu, který zaručuje vysoký komfort a disponuje dalšími přidruženými a bezpochyby užitečnými funkcemi.

Elektromagnetický model je ideálním řešením pro náročnější sportovce

Pamatujte ale i na to, že musíte zohlednit svou výšku a váhu. I tyto údaje se jednoduše musí odrazit ve výběru vašeho nového rotopedu. Nastavitelná výška sedadla i úhlu řídítek jsou příjemným bonusem stejně tak, jako inteligentní LCD display s ukazatelem spálených kalorií a ujeté vzdálenosti. Těmito vychytávkami disponují především elektromagnetické modely rotopedů. Právě u těch pak často narazíte i na možnost měření tělesného tuku nebo třeba tepu díky dotykovým senzorům.

Nezapomeňte si vybrat stroj, který má zabudovaná kolečka zaručující možnost okamžitého, ale hlavně nenáročného přesunutí cvičebního stroje kdykoliv a kamkoliv. Jakmile tak venku vysvitne sluníčko, můžete si zacvičit třeba na terase. Tichý a plynulý chod profesionálních rotopedů pak společně s protihlukovou a bezpečnostní podložkou zaručuje, že svým cvičením nebudete rušit ostatní členy domácnosti.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno