Jste zde


Možná si myslíte, že je životní pojištění zbytečnou investicí. Věřte, že není
Esoterika.cz

 

Pro většinu z nás je život řada důležitých milníků, které nás mohou přimět přemýšlet o budoucnosti. Nevyhnutelně, když přemýšlíme o svém životě i mimo něj, nemůžeme si pomoci, ale myslíme na to, co se může stát lidem, které tu po sobě zanecháme. Je možné, že se vaši blízcí mohou stát finančně odpovědnými za jakýkoli z vašich nevyřízených dluhů nebo výdajů, jako jsou náklady na péči o dítě, hypotéka nebo dokonce náklady na pohřeb, zdravotní péči.

Každý nerad přemýšlí o době po své smrti, ale životní pojištění by vám a vašim blízkým mohlo v této situaci nabídnout kvalitní spánek a jistotu. I když jste byli opatrní se svými financemi a nemáte žádné nevyřízené dluhy, můžete jednoduše přát zanechat odkaz svým blízkým, pomoci přispět na budoucí životní náklady jakýmkoliv osobám nebo poskytnout malou částku, která pomůže pokrýt náklady vašeho pohřbu.

Potřebuji životní pojištění?

Jedním ze způsobů, jak zjistit, zda potřebujete životní pojištění, je zvážit, jaké jsou vaše finanční závazky a příspěvky a jaký by to mělo dopad na vaše blízké, kdybyste už nebyli. Pokud vaše výdaje nejsou zmírněny politikou úmrtí v oblasti služeb, prodejných aktiv nebo příjmů, investic, spoření nebo penzijního plánu, možná budete chtít zvážit životní pojištění.

Možná jste si právě vzali hypotéku, což znamená, že máte dlouhý finanční závazek, který musíte splnit. Pokud máte děti, možná jste se rozhodli je poslat do školy, kde se platí školné. Váš pohřeb bude pravděpodobně také nákladnou událostí, i když by byl skromný.

Kromě toho podstatného existuje překvapivý počet smluvních výdajů, jako jsou náklady na provoz domova, další pojistky a výchova dítěte do dospělosti, které přispívají k životním nákladům a které nemůžete přehlížet. Pokud zjistíte, že po smrti máte pro své blízké jen minimální nebo žádné rezervy, pak by se životní pojištění mohlo stát vážným faktorem. Kalkulačka životního pojištění vám spočítá výši pojistného.

Proč si lidé pořizují životní pojištění?

·         Koupě nového domova - Pokud zemřete před splacením hypotéky, pak odpovědnost za dokončení plateb připadne někomu, koho milujete. Životní pojištění vám umožňuje proaktivně zajistit, aby ti, o které se staráte, mohli tyto finanční závazky splnit, až tu nebudete.

·         Svatba - Pokud jste se nedávno zasnoubili nebo se vzali a připojujete se k rodinám a majetku, může vám to usnadnit život, když víte, že jste oba krytí, pokud by jeden z vás zemřel. Životní pojištění vám umožňuje finančně přispívat na pohodu vašeho partnera poté, co jste odešli-což je krásný způsob, jak dodržet své manželské sliby. Partner nepřijde o svou postel, auto nebo dokonce dům.

·         Máte děti - Náklady na výchovu dítěte jsou drahé, a to ještě před zohledněním úvah, jako je soukromé vzdělávání a příspěvky na univerzitu. K dispozici jsou pojistky, které běží, dokud vaše dítě nedospěje - a poté, co bude mít 18 let, o něj bude postaráno.

 

Zdroj obrázku: NAR studio / Shutterstock.com

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno