Jste zde


Které bylinky pomohou zrychlit metabolismus a usnadnit trávení?
Esoterika.cz

 

Kondice našich střev rozhoduje nejen o tom, jak se budeme cítit, ale také o tom, jak silnou budeme mít imunitu a jak budeme psychicky odolní. Střevo je některými odborníky považováno za druhý mozek, a přestože je jeho funkce na zbytek lidského organismu prozatím spíše podceňována, je opravdu důležitou komponentou našeho těla. Jak podpořit zdraví střeva a jak se o ně starat?

Rozhoduje složení stravy

O tom, jak se budeme cítit, rozhoduje to, co jíme. Mikroflóru ve střevech můžeme totiž podpořit správnou volbou složení stravy. Stejným způsobem ji ale můžeme také ublížit. Základ střevní mikroflóry se pokládá v průběhu prvních dvou let života a je tedy jasné, že o něm rozhodují zejména naše matky. Právě z důvodu dobré kondice střev by tedy malé děti neměly konzumovat příliš často sladkosti, měly by se vyhýbat čokoládě a dalším uměle připraveným pochutinám a většinu jejich stravy by měla tvořit především čerstvá či dušená zelenina. Právě ta je totiž výborných základem pro vytvoření kvalitní střevní mikroflóry, která jedinci později bude celý život sloužit a bude základem silné imunity.

Co ale když je naše střevo nemocné?

Ne vždy se ale podaří vybudovat kvalitní imunitu hned v dětství. Dobrou zprávou je, že ani poté ještě není vše ztraceno a vhodnou volbou potravy, ale i pohybem lze ještě mnohé upravit. S podporou kondice vašich střev pomohou i některé bylinky a potravinové doplňky. Které bylinky na střeva byste měli vyzkoušet? Dezinfekčně na střevo působí například skořice anebo kardamon, při průjmu pak pomohou borůvky. Ty si můžete nasušit anebo je konzumovat čerstvé. Velmi účinný je také kotvičník, který podpoří funkci střeva a celkově aktivuje unavený organismus. Toto nejznámější afrodiziakum si můžete dopřát ve formě sušeného prášku, který je vyráběn z jemně mleté nati, anebo si jej můžete vzít na cesty zabalený v kapslích, které stačí pouze polknout a zapít dostatečným množstvím vody.

Potíže s vyprazdňováním neřešte hned projímadlem

Trápí-li vás často komplikace při vyprazdňování, zkuste nejprve přírodní prostředky. Vedle kotvičníku je skvělým prostředkem pro usnadnění odchodu stolice také švestková šťáva. Jestliže ji doma nemáte, pomůže i obyčejný švestkový kompot. Podobný účinek jako švestky mají také meruňky anebo broskve.

 

 

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno