Jste zde


Hazardní věštby a pověry
Esoterika.cz

 

Téměř od samého vzniku hazardních her si v nich lidé začali všímat některých mystických momentů. Věřili, že znamení a pověry mohou ovlivnit jakoukoli hru, ať už v online české casino, nebo v kamenných kasinech. A dnes mezi hráči panuje názor, že pokud se budete chovat určitým způsobem, obléknete se do určitého oblečení nebo si vezmete určitou věc, můžete výrazně zvýšit své šance na úspěch. Plnění těchto podmínek pomáhá psychologicky, protože v takových případech se člověk cítí chráněn před prohrou, i když nezná žádnou strategii a pravidlům hry rozumí jen povrchně.

Hazardní pověry

 • Mystické faktory

Účastníci nadále věří v talismany, vlastní věštby nebo amulety. To vše je vydolováno z jejich vlastních zkušeností a na jejich vlastních chybách.

Mnoho hráčů dává přednost nošení amuletů. Dnes je v módě feng-šuej a takzvané "magické" předměty z Východu jsou velmi žádané. V praxi, jak říkají sami hráči poté, co se pokusili tyto amulety použít, rozhodně nefungují. Majitelé těchto věcí vyhrávají a prohrávají se stejnou frekvencí, ve stejném množství.

 • Číselné štěstí (šťastná data a čísla)

Není neobvyklé mít štěstí se šťastnými čísly. Získávají se praktickým způsobem. Obvykle se vybere něco, co bylo v životě účastníka důležité. Může to být například datum narození dítěte nebo svatby, věk nebo třeba jen šťastné číslo. Takové pověry jsou velmi oblíbené i při hraní fortune clock no deposit bonus.

Zvláštní role je přisuzována číslu 13, které bylo vždy považováno za mystické. Evropané ji od pradávna spojovali s ďáblem, stejně jako ve skutečnosti hazardní hry. Proto se věří, že toto ďábelské číslo pomáhá při konání věcí, které nejsou bohulibé. Mnoho lidí například vsadilo na 13 své poslední úspory. Samozřejmě, že očekávání nejsou vždy oprávněná a většina hráčů prohraje a obviňuje z toho ďábla. Pro herny je taková pověra výnosná, takže aktivně podporují své klienty věřící v magický "ďáblův tucet".

Existují také hráči, kteří věří na věštbu, která uvádí o štěstí na náboženské svátky. Proč si to myslí, není jasné a v praxi neexistují žádné důkazy o tom, že by o Velikonocích nebo Vánocích bylo více výher než v běžné dny.

 • Hra o štěstí

Někteří účastníci často dávají přednost těm zdrojům, kde mají štěstí. Jako příklad uveďme výherní automaty - výhradně pětikolové. A v karetních hrách - pouze blackjack.

 • Oblečení

I na oblečení záleží. Mohou vyhrát a pak se objevit v přesně daném oblečení. Jakmile je vítězná série přerušena, oblečení je posypáno solí.

 • Další pověry

Existuje dokonce i šťastná barva. Věří se, že červená barva přitahuje štěstí a štěstí. Mnoho lidí přichází do kasina s krásnou dívkou. Ta se hry neúčastní, je pozorovatelkou. Řada hráčů má tlapku krysy - čínský amulet. A když cestou potká černou kočku, účastník se otočí a jde domů.

Znamení v hazardu

Dávno od nepaměti existovala kromě pověr i vlastní znamení pro štěstí a prohru. Ochotně se na ně věřilo a ve většině případů určovaly osud hráče a stávaly se také záminkou, aby hráč ospravedlnil jak svou prohru, tak úspěšnou sázku.

Znamení pro štěstí:

 • Potkáte-li u vchodu do kasina (nebo dokonce uvnitř místnosti) dítě, nevyhnete se prohře;
 • Pro krupiéra věští malé bankovky na stole vážnou smůlu, proto mnoho hráčů vždy pokládá mince do jejich blízkosti;
 • Pokud hráč neustále prohrává, je lepší za žádných okolností nesedět na jeho místě (a dokonce ani u stolu);
 • Vyberte si stůl, u kterého krupiér neustále prohrává;
 • Jestliže jste na cestě do kasina a jste upřímně lhostejní ("Prohraju, čert to vem!"), pak je pravděpodobnější, že vás potká štěstí, což je důvod, proč mnozí říkají "začátečníci mají štěstí", protože prostě nechápou, co se chystají udělat;
 • Peníze, které chcete utratit za hru, se vyplatí dát do zvláštní kapsy a před samotnou hrou se s nimi v duchu rozloučit. Koneckonců, Štěstěna si cení lehkosti;
  Pokud jste dali krupiérovi spropitné v podobě žetonu a on s ním 7x poklepal na stůl - i to vám přinese štěstí v nadcházející hře.

Prohrát:

 • Půjčíte-li někomu v průběhu hry peníze, přinese to postupně smůlu;
 • Prázdné talíře nebo sklenice na hracím stole - další důvod prohry;
 • Vracení spropitného, aniž byste počkali na konec hry, je špatným znamením;
 • Přání hodně štěstí (a velmi špatné, pokud vyhrajete) před odchodem do kasina je velmi špatným znamením;
 • Před hrou byste se na sebe neměli dívat do zrcadla;

Závěr

Každý si najde své vlastní pověry. Pomáhají mu ve hře, nebo ji jen zpestřují. Nikdo nedokáže dát přesnou odpověď, ale pokud miliony lidí v něco věří, pak to má právo na život.

 

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno