Jste zde


Enriquie Barrios: Ami, chlapec z hvězd a Ami se vrací
RenataP

Sci-fi příběh pro děti, nebo pořádně hluboká pohádka pro dospělé? Asi oboje, záleží na tom, jakým úhlem pohledu se na Amiho díváte. Možná nakonec budete mít pocit, stejně jako já, že se tento příběh skutečně udál a že čtete dílo třináctiletého chlapce, který zde popisuje to, co mu malý mimozemšťan ukázal. A že napsat o tom pohádku je opravdu tím nejlepším nápadem, jak celou tuhle teorii předat lidem. Je to tak ucelená teorie o hierarchii lidských duší, úkolech na planetě Zemi, celkem přijatelná vize mimozemských civilizací a možná to všechno dává logickou souvislost podobnou vědecké přesnosti. Tak schválně, co by na tohle všechno řekli vědci, zejména ti, kteří zkoumají vesmír?

 

Zkoumají jen nepatrnou část čehosi fyzického, ale to, co nám ukáže Ami, ten bělovlasý chlapec z kosmické lodi, je mnohem obšírnější. Obsáhnete celého člověka takovým způsobem, že naše celá historie Země bude jen malým zrnkem v obrovském množství jiných zrnek, z nichž drtivá většina je neporovnatelně větší a vyvinutější.

Smutno i naděje?

Emoce se mohou střídat. Na jednu stranu je to smutné a ještě smutnější nahlédnutí do „zákulisí Země“ a do duší lidí, kteří, jak někteří správně tuší, nepatří k těm duchovně vyvinutějším bytostem, na straně druhé to dává obrovskou naději, že jsme opravdu před nějakou změnou a že stejně jako kdysi v historii Země k takovým skokům (leč často doprovázenými apokalypsami), dojde k něčemu takovému i nyní. Logika a řád Vesmíru je celkem pochopitelná a kdyby nedávalo smysl toto, pak co už? Jako čtenáři se vám mohou opravdu míhat v hlavě zajímavé myšlenky a je to opravdu kniha, která vám nedá spát.

Budete se k ní vracet?

Pak se vrátí i Ami!

Ami, chlapec z hvězd je jen prvním dílem. Navazuje na něj ještě Ami se vrací.

Pojďme se na obě knížky podívat blíže a ve zkratce:

Ami, chlapec z hvězd

Tady asi nejvíce napadá podobnost s Malým princem, protože tu zřetelně vystupuje dětské myšlení, dětský pohled na svět a ohromná zvídavost. Malý strach, který snadno mírní tušení netradičního a pro duši tak širokého dobrodružství. A pak už jenom vnímáte a vstřebáváte upřímně podávanou moudrost a pochopení lidského pokolení z hlediska vyšší moci. Je to nadhled, který občas niterně cítíme a který je někdy plný lásky a lidskosti a jindy je zase obrazem hrůzy a přehlídka člověčích zvěrstev. Je to pohádka, je to chytlavý příběh, který má pevně daný začátek i konec. Všechno dává smysl a opravdu bylo jen otázkou času, kdy autor napsal druhý díl. Vše k tomu vybízí!

 

Ami se vrací

Zatímco první Ami se hodil i pro menší děti, tady se snad i díky posunu ve vnímání a věku hlavního hrdiny, Ami se vrací už je koncipován spíše pro starší děti a puberťáky. Vzniká tu snad první láska? Možná, ale autor tu s Pedritem a Amim přivádí složitější a hlubší témata, více se tu cestuje po planetách a je to jako když z první třídy postoupíte do druhé. Vidíte víc. Stejně čtivý příběh, který čeká na třetí pokračování.

Co myslíte? Bude?

O autorovi:

Enrique Barrios je spisovatel chilsko-venezuelského původu narozený v roce 1945, cestovatel a hledač, jehož neklidná duše již v mládí vedla k neustálému putování a poznávání. Navštívil země všech pěti kontinentů a objel téměř celý svět. V roce 1984 objevil podle vlastních slov své skutečné poslání. Ve stavu rozšířeného vědomí se setkal s tím, co nazývá Nejvyšší vesmírná realita. Tento zážitek byl základem veškeré jeho pozdější tvorby. Láska jako mocná vesmírná síla, původce a strůjce všeho. Bylo to přesně to, co celý život hledal a po čem pátral.  Zjistil, že to nesouvisí s vírou či ateismem, ale že je to realita, kterou může každý poznat a zažít sám bez jakýchkoliv prostředníků, neboť (skoro) každý z nás je schopen prožívat lásku, která je prapůvodní ideou všech náboženství. První vydání Amiho spatřilo světlo světa v Chile v březnu roku 1986. Tuto knihu napsal autor za pouhých osm dní, formuloval v ní důležitou a hlubokou zprávu, která mu byla předána a kterou již dříve zaznamenal ve své prvotině Kniha Boha Lásky (Libro de Dios Amor). Enrique Barrios je autorem dvanácti knih. Žije v Brazílii, kde řídí Institut Ami-Ophir, virtuální, vzdělávací a nenáboženskou organizaci, zaměřenou na pozvednutí vědomí lásky jednotlivců a skupin.

Vydalo nakladatelství Anch Books, www.anch-books.eu
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více