Jste zde


Tai či Škola dřímajícího tygra Borise Tichanovského
RenataP

škola dřímajícího tygra, eminent

Začnu tím nejdůležitějším. Za mne je toto základní výborná učebnice, ze které si každý vytáhne podle svých schopností a podle toho, co jeho tělo i duše v tu chvíli potřebuje. Učebnice, která umožní proniknout do atmosféry tai či a – třeba si ho zamilovat. Zamilovat se do kulaťoučkých plavných pohybů, do protažení, do usebrání se do své duše a do zapomenutí na okolní svět. Skvělá meditace spojená s prožíváním svého těla, svých svalů, své páteře. Přitom všem ale cítíte i uzemnění, rovnováhu a pokud ne – tak právě to všechno se po krůčcích naučíte.

 

Encyklopedie

Pečlivě vypracovaná kniha s cviky, obrázky, DVD, na kterém máte všechno ještě lépe vysvětlené – a všechno je prodchnuté buddhistickými příběhy, klidem, moudrostí, kterou ve chvílích cvičení máme možnost  zachytit z éteru. Anotace má pravdu, je to skvělá kniha pro začátečníky, protože je informačně nesmírně nabitá a plná nadšení, díky které máte možnost se tai či nebát a prostě začít cvičit, ochutnat a pak se třeba vydat svou vlastní cestou k hledání učitele a kurzů, abyste byli přesnější, dokonalejší. Anebo to všechno bude stačit a zůstanete u svého kočičího procvičování těla i duše. Anotace má pravdu, že je to skvělá kniha i pro pokročilé, protože tu je obrovské množství informací, základů, opakování, rad, které je dobré si neustále připomínat.

Poetická vznešenost

Ovšem Legendy, část s příběhy, které povětšinou pochází z Podnebeské říše (poetický název Číny), ach! Tak na tuhle část si připravte hrnek horkého čaje a spoustu času. Vyplatí se nechat tyhle příběhy proniknout do hloubi duše.

A tady věřím, že třeba jinak budou příběhy prožívat ženy a muži. Lehká poetičnost se mísí s moudrostí „válečníka“, s moudrostí klidu, jistoty a vědomí, že svět je to správné místo k žití. Občas jsem měla pocit, že příběhy oslovují pokaždé nějakou moji jinou část, podle toho, která potřebovala podpořit, nebo která zrovna na něco úpěnlivě hledala odpověď.

A tak se ponořme, do měkkosti, ladnosti a do slastí vlastního těla. Protože až poznáte, jak pracuje váš dech, jak se protahují svaly, páteř a klouby, pocítíte obrovskou vlnu vděku svému tělu. A poznáte, proč se říká, že tělo je náš chrám!

O autorovi:

Známý ruský terapeut a spirituální učitel Boris Tichanovskij je žákem čínského mistra Tan Czuna, který jej zasvětil do niterných tajemství taj czy cjuaň. Ve své knize popisuje nejen svůj život, cestu za tai či, ale především přibližuje praktické umění těchto pohybů, získávání vnitřní síly, uvolnění a umocnění našich sil a vnitřní práce díky propojení se s nekonečnými silami vesmíru. Kniha je učební pomůckou, ve které si můžete osvojit základy tai či. DVD je přiložené pro další zdokonalování, protože tohle všechno musíte zažít, vidět a ochutnat.

Vydalo nakladatelství Eminent, 2018, www.eminent.cz
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více