Jste zde


Jak v roce 2020 dostat štěstí na svou stranu
Esoterika.cz


 

 

Každoročně si během svátků přejeme všechno nejlepší a hodně štěstí do nového roku. Jak ale proměnit přání ve skutečnost a takříkajíc „jít tomu štěstíčku naproti“? Je jedno, jestli potřebujete štěstí na zvýšení vašich šancí na vítězství v kasinu, v lásce a partnerských vztazích anebo třeba v práci. Na následujících řádcích se koukneme na několik cest, které lidi napříč časem i prostorem používají či dělají ve víře, že jim to přinese štěstí.

Magie čísel je asi tou nejznámější a nejvíc rozšířenou pověrou o štěstí na celém světě. Zajímavé ovšem je, že šťastná a nešťastná čísla je v různých zemích výrazně liší. Ve střední Evropě a většině západního světa je šťastným číslem samozřejmě číslo sedm. Nešťastným a smůlu přinášejícím číslem je pak třináctka, a to hned z několika různých důvodů. Za zmínku též stojí, že trošku překvapivě je pak třináctka šťastným číslem napříč většinou Itálie. Sedmička je pak společně se čtyřkou číslem přinášejícím smůlu v Číně. Speciálně číslo čtyři je natolik obávané, že ve výškových budovách je často ve značení vynechané čtvrté patro. I vy jistě máte svoje šťastná a nešťastná čísla, znalost kterých můžete využít při hraní online hazardních her. Tam nějaké to štěstí určitě přijde vhod. Pokud ho ovšem chcete nejprve vyzkoušet, může se vyplatit začít hrát s casino free spins bez vkladu a s malými vkladmi, namísto skákání rovnou do vysokých sázek.

Pokud spíše než na čísla věříte v amulety přinášející štěstí, tak vás nejspíše nepřekvapí jejich různorodé podoby okolo světa. Indiánský lapač snů zná asi každý. Stejně tak jako čtyřlístek. Věděli jste ale, že u našich německých sousedů je považováno za štěstí přinášející prase? Amulety symbolizující prasátka jsou tak velice častým dárkem k Vánocům či do nového roku. Na Ukrajině zas pro změnu vedou pestrobarevná vajíčka připomínající ty velikonoční. A pokud vyrazíte do Francie, tak dost možná narazíte na lidi nosící kolem krku malé slaměné panenky. Tato tradice pochází z dob první světové války, kdy panenky měly chránit vojáky před nebezpečím. Později se ovšem darování slaměných panenek stalo rozšířené i mezi běžnými lidmi a dnes jsou slaměné panenky jedním z nejznámějších amuletů pro štěstí v celé Francii.

Pro ty z vás, co věří v osud, může být též zajímavé si nechat předpovědět budoucnost. Kdo by koneckonců potřeboval štěstí, pokud přesně ví, co a kdy ho čeká? Mnoho rituálů, díky kterým můžou určití lidé nahlédnout do budoucnosti, navíc samo o sobě obsahuje části, které vám mají zajistit tu nejlepší možnou verzi budoucnosti. Ve staré Číně se například používali dračí kůstky nejen pro věštbu, ale též jako zprávy bohům prosící o štěstí. Asi není velkým překvapením, že se nejednalo o opravdové dračí kosti, ale o kosti velkých savců, případně krunýře mořských želv. Do nich se pak zapíchnul rozžhavený kov a podle způsobu prasknutí kůstky a tvaru praskliny se pak dala určit budoucnost. Přesný postup při praskání kostí pak měl za účel přinést štěstí.

Jednou z mnoha věcí, která může převrátit váhy štěstí ve váš prospěch, je pak samozřejmě matka příroda. V dnešní moderní době se naše spojení s přírodou vytrácí více a více. Najdou se tak mnozí, kteří tvrdí, že veškeré neštěstí v našich životech proto pochází právě z tohoto odloučení od přírody. Pokud tak navážete s přírodou užší spojení, neštěstí by mělo být nahrazeno štěstím. Je pak už docela na vás, jestli se rozhodnete jít cestou šamanismu, nebo jestli se „pouze“ vydáte někam do hor či kamkoliv jinam daleko od civilizace a budete se snažit o navázání spojení s přírodou sami.

Asi nejkrásnější věcí na mystičnu je fakt, že si ho do velké míry můžete definovat sami. Pokud vás tedy nezaujalo nic z předchozích řádků, nebojte se vytvořit si svůj vlastní rituál. Fantazii ani inspiraci se meze nekladou. Můžete například spálit věci, které vám připomínají zlé zkušenosti z minulého roku. Nebo si můžete vytvořit si svůj vlastní amulet pro štěstí přesně podle vašeho přání a designu. Rozhodně se nebojte experimentovat a nenechejte se svázat radami ostatních. Koneckonců, je to vaše štěstí v nové roce a ne jejich, o kterém se tady bavíme. Nezapomínejte též, že jedním z nejdůležitějších zdrojů štěstí je duševní pohoda. Nenechte se tak zbytečně vystresovat, a naopak se snažte se co nejvíce uvolnit. Štěstí pak dost možná přijde samo.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
5
Average: 5 (1 vote)

Esoterika.cz

Zaměření:

Výklady karet, Lenormand, budoucnost

Kontakt: Nevyplněno

Web: http://www.esoterika.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více