Jste zde

Žena PANNA (24. 8. - 23. 9.)

PannaJak poznáme PANNU
Muž PANNA

 

 

Představujete si dívku ve znamení Panny jako jemnou, panenskou děvu, čistou jako čerstvě napadlý sníh? Asi přijdete o pár iluzí. Žena-Panna dokáže opustit manžela kvůli muži, kterého potkala kdesi daleko za oceánem, porodit milencovo dítě, než se odhodlá k sňatku, a čelit nepřátelskému světu se vzpřímenou hlavou. Máte se o tomto něžném a křehkém symbolu neposkvrněného ženství co učit. Kromě jiného má páteř z nerezavějící ocele.

Je pravda, že v zásadě je ostýchavá. Tyto dívky nepřinášejí plamenné projevy na veřejnosti ani nerozbíjejí sekerami saloony v tažení proti pití alkoholu. Rovněž se nedostávají do vězení za řízení v podnapilém stavu. Ale žena Panna je žena. Zná všechny nezbytné lsti a zbraně, včetně odhodlání dosáhnout štěstí, ať jí cesta k němu zavede kamkoliv. Kvůli pár pichlavým trnům podél cesty neomdlí ani nebude zoufale volat o pomoc.

Panna, která je nespokojená v manželství a najde lásku bez chyby (nebo si myslí, že ji našla, což je totéž), nebude váhat přetnout bývalá pouta. Přestože nerada rozbíjí rodinný kruh, ještě víc nesnáší pokrytectví.

Je to jediná žena zvěrokruhu, která dokáže být současně absolutně praktická a božsky romantická. Jakmile je láska Panny zažehnuta, rozžhaví se do běla a vášně ostatních znamení se její intenzitě a jedinečnosti nemohou rovnat. Toto vzplanutí může trvat dost dlouho.

Je perfekcionalistka, ale to neznamená, že je sama dokonalá. Má své záporné rysy, které vás mohou velice rozčilovat. Jeden z nich je ten, že zarputile věří, že nikdo nedokáže dělat všechno tak pořádně a výkonně jako ona. Co vás ale opravdu dopálí, je, že zpravidla to skutečně nikdo tak neumí. Také je pedant na dochvilnost. Když je rozzlobená nebo mrzutá, nebude zuřit a rozbíjet láhve o vaši hlavu, ale když ji naštvete, dovede být hašteřivá a podrážděná. Nemá cenu se s pannou hádat, nemůžete vyhrát. Má ráda výtvory přírody a květiny zmírní její zlobu. Pokud jde o omluvy, snažte se, aby byly stručné a k věci. Nedá se vodit za nos. Její ostré vidění odhalí nejdůmyslnější lež a nejnepatrnější stopu od rtěnky na vašem límci. To, že má čistou duši, neznamená, že je naivní.

Nemyslím tím, že vám bude kontrolovat šaty, alespoň ne před svatbou. Potom to bude v jejím domě a nebude se cítit tolik provinilá.

Když má přiznat, že chybila, dojde u ní k mentálnímu bloku - jako kus dřeva přímo před jejím mozkem - takže bude nejlepší, když vezmete vinu rovnou na sebe. I když vám to může jít na nervy, většinou bude mít pravdu. Až se jí vrátí dobrá nálada, bude pro vás zdrojem takového potěšení, že vám nebude záležet na tom, kdo vyhrál nebo prohrál.

Dokážete-li snést urážku vaší mužské pýchy, mohlo by vám prospět řídit se jejími radami ohledně financí nebo ji nechte vést rodinný rozpočet. Má smysl pro přesnost a praktičnost a neuniknou jí nejmenší chybičky.

Hrubá slova nebo pití vody z nádoby na mytí rukou jí nevoní. Nechroupejte jí mrkev těsně u ucha a ohryzávání kukuřice byste měl vůbec vynechat. Jste-li zamilovaný do Panny, měl byste se smířit s holením dvakrát denně, a totéž platí o sprchování.

Nesnažte se ji přemoci svou fyzickou přitažlivostí nebo ji vášnivě objímat v metru a nechtějte ji líbat na dobrou noc hned na první nebo i na desáté schůzce - čekejte na lepší věci. Prostě buďte velmi zdrženliví.

Kritizovat je pro ni stejně přirozené jako dýchat. Nekritizujte ji však. To je proti pravidlům. Její jasnozřivost jí dovoluje vidět vlastní nedokonalost stejně dobře jako vaši a soudí sama sebe často a bezohledně, je svým vlastním nejpřísnějším kritikem.

Příjemná stránka milostného vztahu s touto ženou je, že všechny vaše starosti vezme na sebe a dokonce jí to může činit potěšení. Zabrání vám v dělání hloupých chyb, aniž by vás připravila o mužnost, což je umění, které by ženy narozené v jiných znameních měly napodobit.

Pokud jde o věrnost, možná jste výjimečně slyšel o Panně, která se z nevysvětlitelných důvodů rozhodla rázně odhodit bezúhonnost, ale v pozadí takového činu většinou stojí touha něco si dokázat a netrvá to dlouho. Panny ženského pohlaví, které na čas sklouznou k promiskuitě, jsou dostatečně chytré, aby tento poklesek zakamuflovaly, a takové chování je rozhodně výjimkou. Za normálních okolností, jestli vás vaše partnerka opravdu miluje, jí můžete bezpečně důvěřovat a klidně ji zanechat měsíc na opuštěném ostrově s nejvíc sexy mužem, jakého znáte. Dva měsíce? No, Panny jsou také jen lidé, víte. Jejich srdce je vřelejší, než si lidé myslí, a jejich city mohou mít sílu hromu, i když to obvykle neinzerují. Sice svoje city ovládají, ale to neznamená, že neexistují. Pamatujte si to. Dodá vám to odvahu.

Panna je tak puntičkářská vůči maličkostem, že vám to může jít na nervy, ale dovede být také nejvlídnější, nejštědřejší a nejpříchylnější bytost na světě. Nemá žádné iluze, proto se jí nepokoušejte vnutit žádné falešné myšlenky. Pro ni je pravda krása - a krása je pravda. Navzdory své skromnosti a přirozené ostýchavosti je dost silná, aby utěšila druhé, když se jim nad hlavami stahují černé mraky. Její tichá odvaha a hluboký smysl pro zodpovědnost často působí jako kouzelné lepidlo, které drží rodiny pohromadě.

Jako matka bude přísná vychovatelka. Tyto ženy mají málokdy víc než jedno nebo dvě děti a zdá se, že nepotřebují mateřství k uspokojení svého ženství. Ale jakmile se dítě narodí, nikdy nezanedbávají jeho tělesné, morální nebo vzdělávací potřeby. S uspokojením citových potřeb to nemusí být tak snadné, ale je-li si Panna jista vaší láskou a ví, že si jí vážíte, poskytne svému potomkovi spoustu vřelé náklonnosti. I když jsou přísné a snaží se jim vštípit dobré návyky, mají v sobě něžnost, která dítěti říká, že je milováno.Z knihy: Sluneční znamení - Linda Goodmanová