Jste zde

Žena KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

KozorohJak poznáme KOZOROHA
Muž KOZOROH

 

 

Dovede být super ženská, koketní a okouzlující natolik, aby se s ní muž cítil jako ohromný medvěd grizzly, který ji ochrání před studeným krutým světem. Nebo může být ledová, zamlklá a povznesená, bezpečně usazená na svém mramorovém piedestalu a vyzývající vás, abyste svou chytrostí získal její ušlechtilou ruku. Jakkoliv na vás působí, pod ženskými svody a praktickými rozumnými způsoby se skrývá stejný cíl - pevné odhodlání ukořistit toho pravého muže, který se může stát důležitým, na kterého by byla hrdá a který by byl jejím dětem dobrým otcem.

Tolik žen ve znamení Kozoroha buduje kariéru, že si asi myslíte, že láska a manželství jsou u nich až na druhém místě. S láskou jste to uhodli. S manželstvím ne. Je třeba si uvědomit, že jejím cílem je zabezpečení, autorita, respekt a postavení.

Koza šplhá vždy nahoru. Ať je výchozí pozice nízko nebo vysoko, vrchol kopce, který poskytuje náležitý rozhled, ji uspokojí víc. Na této ženě není nic okázalého. Nikdy ji neuvidíte se důrazně prosazovat; dokonce si můžete myslet, že je natolik poslušná, že se uspokojí se zadním sedadlem. Jen vyčkejte. Uvidíte, kdo bude povýšen.

Jednou z nejtypičtějších a nejpříjemnějších stránek této ženy je přirozený půvab a dobré způsoby. Kozorohové mají vrozený smysl pro společenský šarm a konzervativní konvenční vzhled.

Každý muž, který naváže vztah s ženou Kozorohem, by se měl o tomto znamení dozvědět jeden základní fakt. Zdá se být povahově i citově vyrovnanější, než ve skutečnosti je. Cítí-li, že se s ní špatně zachází nebo že nemá dostatek vážnosti, může se propadnout do skutečně hluboké a dlouhotrvající zasmušilosti, která může trvat týdny a dokonce měsíce. Nazývá to realismem a rozumností, ale tento pesimismus s depresí mají mnohem hlubší kořeny. Vyvolává je strach z budoucnosti, starosti v přítomnosti, rozpaky nad minulostí nebo podezření, že je někomu pro legraci či je v nějakém ohledu neschopná. Tyto ženy neberou škádlení lehce.

Je pro ně těžké být bezstarostné v milostných záležitostech. Pod chladným povrchem Kozoroha se skrývá dost tělesné touhy, mnohem víc, než si lidé myslí. Není však nikdy uspokojena náhodně. Ztrácet čas vášnivými objetími a exaktickými polibky, zatímco budoucnost je nejistá, rozhodně není její hobby, ale jakmile se jednou rozhodne, že jste ten pravý s dostatečnými ambicemi i finančními prostředky, bude přítulná jako medvídek panda a dokonce i vášnivá.

Patrně bude ve společnosti velmi dbát na etiketu a bude tíhnout k zvláštním zvyklostem, jako je používání rytých kroužků na ubrusy či židlí potažených vyšívaným goblénem. Všechno musí být správné a tradice dodržována za každou cenu.

Pro tyto ženy je charakteristická osobitá svěží krása. Zřídka najdete nějakou, která není neobyčejně atraktivní. Přesto si jsou svým vzhledem nejisté a často potřebují ujišťovat, že jsou hezké. Ačkoliv nesnášejí nepoctivost ve všech formách, nevadí jim lhát o jejich věku. Obvykle jim to také projde, díky obrácenému Saturnovu stárnutí. V dětství připomínají malé babičky, potom najednou vykvetou do ženskosti a po vrcholu života vypadají jako mladé dívky.

Byla by chyba ignorovat jejich rodinu. Muž, který se ožení s dívkou Kozorohem, se ožení s jejími příbuznými. Nemá cenu si myslet, že vaše partnerka je jiná. Postupně se asi přestanete smát vtipům o tchyních (místo toho vás asi rozpláčou). Ale má to i svůj přínos. Je to typ ženy, kterou vezmete domů na návštěvu a matce okamžitě padne do oka. Budete mít ženu, která je laskavá a ohleduplná i ke své vlastní rodině.

Typická dívka Kozoroh je vynikající manželka. Domov této ženy vypadá tak bezvadně čistý a dobře funguje, že máte dojem, že v zákoutích se schovávají malí skřítkové, kteří po půlnoci vylézají a zuřivě čistí a leští a vaří. Chyba. Víra Kozoroha v doložená fakta znemožňuje jakoukoliv sympatii se světem fantazie. Dívka Kozoroh by nevěřila ve skřítka, ani kdyby jí seděl přímo na špičce nosu.

Dětem patrně matka Kozoroh vštípí jak šetrnost tak úctu ke kvalitě. Bude je učit, že buď se spokojí s tím, co mají, nebo se bez toho budou muset obejít. Přesto budou dostávat nejlepší kousky masa a koupí jim nejlepší značku bot. Hospodárnost pro ni nutně neznamená lakotu. Od dětí bude očekávat zdvořilost k příbuzným a starším a pravděpodobně je naučí vybraným způsobům. Nebudou rozmazlované a nedovolí si neposlechnout. Příliš vřelé polibky nebudou vítány, ale těžko byste našel oddanější matku, než je Kozoroh. Bude dětem trpělivě naslouchat. Zřejmě bude trochu moc přísná a nebude mít tolik pochopení pro dětská trápení, ale bude fascinovaným publikem pro jejich úspěchy.

Protože mnoho ženských Kozorohů má citlivou pokožku, příliš se nelíčí. Mnohé jsou na kosmetické prostředky alergické.

K jejím špatným stránkám může patřit tvrdohlavost, ale netrpí nervozitou ani si nestěžuje. Bude vás tlačit k úspěchu, přesto zůstane něžná a oddaná. Ví, jak si vás nenápadně a jemně omotat kolem prstu. Její láska obsahuje hloubku, která je trvalejší než vypočítavá, spalující a náročná láska jiných žen.

Z knihy: Sluneční znamení - Linda Goodmanová