Jste zde


Jaká jsou úskalí seznamování v dnešní době
Esoterika.cz

 

 

Překážek v seznamování je více než dříve a úskalí více než uvádím níže, vše ale má jedno řešení. Tím jsme my samotní! My rozhodujeme o tom, co považujeme za priority, čemu věnujeme náš drahocenný čas, pozornost, energii či lásku. Kdybych měl vybrat 4 nejčastější překážky, které brání v této době lidem mít spokojený vztah, byly by to tyto:

Nevhodné stanovení priorit

Většina nezadaných říká, že by chtělo najít partnera. Otázkou ale je, jak moc by to chtěli, kolik jsou ochotni pro to udělat, jak moc se spoléhají na to, že se to stane samo bez vyvinutí většího úsilí, že náhoda nebo horoskopy mají zázračnou moc. Jaká je to priorita v jejich životě?

Spousta lidí se v současné době stává workoholiky. Z práce se vrací unavení při soumraku, a aby toho nebylo málo, občas si vezmou práci i domů. Přednost – prioritu před seznamováním dostává mnoho jiných věcí a čas plyne a dotyční si ani neuvědomují, že čím dál více času tráví prací.

Smutným příkladem je i ta skutečnost, že i lidé přihlášení na seznamovací víkend – tedy ti, co se chtějí seznámit, často přijedou pozdě, tedy prioritu stanovili opět něčemu jinému, nikoliv sobě. S tím se váže i pozdní příchod na domluvenou schůzku, rande. Otázkou pak je, zda budeme věřit, že ten kdo přijde pozdě na schůzku, ji měl stanovenou jako prioritu dne.

Může si tedy zájemce o seznámení dát prioritu partnerství třeba jen 60%? Asi ano, ale obávám se, že toto procento je nepoměrné k potencionálnímu úspěchu seznámení.

Zvažte, jak úspěšný bude kuřák v odvykání, když se bude snažit na 60%, dokáže přestat? Přitom stačí tak málo. Když něco člověk chce- dát tomu prioritu, opřít se do toho, snažit se dělat základní věci na 100% a nevymlouvat se na práci, špatnou dopravní situaci či počasí, protože většinou je to jen špatné určení našich priorit a obelhávání sama sebe i ostatních.

Chybějící sebeláska a pozitivní naladění

Když se někdo chce seznámit s druhým člověkem a být s ním spokojený, měl by především být první spokojený sám se sebou. S tím také souvisí pozitivní naladění.

Začnete se bavit s negativně naladěným člověkem, který dokáže hodiny mluvit o negativních věcech, které se ho většinou ani netýkají (záplavy na Kubě, vybuchlá bomba v Mombase)? Kolikrát takoví lidé ani nevědí, kde ta místa jsou, ale dokáží díky tomu znepříjemňovat život sobě i ostatním. Koho zajímá, že nějaká celebrita se rozvedla či stala alkoholikem?

Nejprve bychom měli stavět na svých hodnotách a být tak spokojeni sami se sebou, se svým konáním, se svým životem, i když není dokonalý. Nic na světě není dokonalé, a tak ani naše životy, vztahy, zdraví, počasí,… nejsou. Spokojení dokážeme být ale i tehdy, když okolo nás nejsou dokonalé věci!

Jak chce být nespokojený člověk spokojený s protějškem, když není spokojený sám se sebou? Jakou pozitivní hodnotu mu může dát? Jakou pozitivní energií ho dokáže přesvědčit, aby se s ním seznámil a žil?

Je mnoho věcí, které nám dokáží zkazit náladu, ale pokud jsme naštvaní, tak pouze na svůj život. Jinými slovy na okolnosti, které se dotýkají našeho života, s kterými jiní lidé nemusí mít nic společného! Proč tedy tuto negaci šířit na okolí, které o ni nestojí?

Začněte na svět koukat pozitivně, zastavte se na chvíli, udělejte něco pěkného pro sebe, co jste již delší dobu neudělali, dopřejte si něco, co Vám dělá radost, v klidu se zamyslete nad tím, co dělat pro to, abyste byli spokojenější! Často pomůže uzavřít minulost a netrápit se událostmi, které již neovlivníte. Radujte se z maličkostí, které jsou všude okolo nás, jen je třeba je vidět, staňte se dobrovolně spokojenými usměvavými lidmi!

Protože pak zvýšíte mnohonásobně úspěch v seznamování. Kdybyste si měli na ulici popovídat s člověkem naštvaným, utrápeným a bez energie nebo člověkem radostným, nadšeným, plným energie- s kým byste se dali do řeči? Pokud s druhým, přizpůsobte se mu, protože pozitivně naladění lidé se neradi baví s negativně naladěními lidmi, protože jim nemají co dát.

Snažme se tedy naučit milovat sami sebe. Život, který zrovna žijeme, je náš, do jisté míry ho můžeme ovlivnit. Na světě nejsme za trest, ale jsme tu proto, abychom si život užívali, radovali se z každého nového dne, zážitku a byli spokojení!

Sobeckost

Mnozí lidí jsou sobci. Do určité míry je to dobře, protože pak dokážete žít svůj život spokojeně, najít si čas hlavně pro sebe! Slabá stránka mnoha singl jedinců ale spočívá právě v přehnané sobeckosti. Doba tlačící na úspěch, pracovitost, emancipovanost, vytváří dokonalé prostředí pro sobectví.

Takoví nezadaní se ženou za kariérou, soběstačností a pracovním úspěchem výměnou za spokojenost v osobním životě, své chování a uvažování neumí oddělit od pracovního a osobního života, nehodlají se ani v nejmenším přizpůsobit potencionálnímu partnerovi. Nechtějí se přestěhovat, uvolnit půlku skříní, šuplíků či bytu protějšku, rozdělit se s ním o cokoliv, co by oba udělalo šťastnými.

Žití spokojeně v páru je však opak sobeckosti! Je o ohleduplnosti, porozumění, empatii. Partneři si mají vzájemně vyjít vstříc a nikoliv tzv. hrabat každý na svém písečku. Hraní si na úspěšné manažery a chování se k partnerovi jako k nechtěnému zaměstnanci, nedává vztahu valnou budoucnost.

Pokud chcete žít spokojeně v páru, rozlišujte mezi pracovním životem a osobním životem! Otevřete svá srdce a učte se porozumění, ohleduplnosti a inspirujte protějšek k tomu samému! Říká se, že nejlepší dar, který můžete dát příteli, je váš čas ve chvíli, kdy se vám to nejméně hodí. I o tom je spokojené partnerství- spojeno s ohleduplností, komunikací a láskou.

Nerespektování daných rozdílů mezi mužem a ženou

Každý už od útlého dětství ví, že ženy jsou jiné než muži a naopak. Nedá se s tím bojovat, taková je genetika! Proč na to ale zapomínáme při vstupu do partnerství? Proč jeden chce předělat k obrazu svému druhého a nerespektuje jeho pohled na život? Proč s těmito věcmi bojujeme místo toho, abychom se je naučili respektovat a nedělali nám narušitele vztahu? Chcete-li žít ve vztahu spokojeně s opačným pohlavím, žádná jiná možnost není!

Když porozumíte hlavním rozdílům mezi mužem a ženou (a tím nemyslím to, co nosí pod spodním prádlem) a naučíte se tyto fakta respektovat, spadne vám kámen ze srdce a budete mít mnohem spokojenější partnerství! Rozdílů je mnoho, zmínil bych proto jen pár nejzásadnějších.

Žena má vyvinutější centrum řeči než muž a potřebuje denně říci mnohonásobně více slov. Nejen že má tuto potřebu a koná tak, ale zároveň tím i relaxuje. Na rozdíl od muže, který relaxuje tichem, tím, že se ponoří do své „krabice“, kde nic neřeší, nemluví… Zásadní problém pak přichází, když se dva lidé sejdou doma a jeden chce tolik mluvit a druhý by chtěl naopak ticho. Muž je navíc zmaten tolika otázkami a snaží se ženě najít řešení – druhá chyba- žena řešení (pro muže nepochopitelně) nechce, chce se jen „vymluvit“ a ideální partner by v tu chvíli byl takový, který by jen naslouchal.

Za to muž má daleko více vyvinutý odhad. Proto jsou muži většinou lepší v řízení. Lepší odhad vzdáleností a času pak v praxi často znamená neshody v autě. Muž v klidu řídí auto, nepociťuje žádný problém a najednou žena vedle něj křičí „tam se nevejdeš“ nebo „proč jedeš tak rychle“? Když chlap nepochopí, že s ženou musí jet tak, jako by vezl svoji babičku a ne kamaráda, má zaděláno na opakující se problém.

Žena má mnohem více vyvinuté centrum emocí na rozdíl od muže. Ten se jí v tom zdaleka nemůže vyrovnat, jedná spíše racionálně či prakticky. Muž nerozumí návalu emocí u ženy a spíše ještě „přilije olej do ohně.“, protože nechápe reakci ženy. Takových příkladů je mnoho a je jen na každém, zda se s nimi chce naučit žít, porozumět jim a mít spokojenější partnerství.

Není jednoduché žít v páru, není ale ani jednoduché žít sám. Východiskem je tedy smířit se s rozdíly mezi mužem a ženou, respektovat odlišnost a s trochou nadhledu, svobody a nakonec i radosti z toho, že můžete žít v partnerství. Můžeme se radovat z toho krásného, co společný život přináší. Pokud jste se alespoň v jednom příkladu shlédli a rozhodli jste se ho vylepšit, jsem rád, že jsem mohl být nápomocen i pomocí tohoto článku.

Pokud byste některou činnost chtěli vyzkoušet v praxi, pak pojeďte na naše víkendové akce pro nezadané – setkání pohodových nezadaných lidí v realitě. Je zde navíc dostatek prostoru na zážitky, nové zkušenosti a přátelství, užijete si víkend, vyskočíte ze zmiňovaného pracovního kolotoče a dopřejete si pro sebe něco pěkného!

Ladislav Hanousek - www.AKCEproNEZADANE.cz
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno