Jste zde


SISSI - princezna nebes - část I.
Magica Bohemica

SISSI - princezna nebes - část I.

Za nedlouho budeme všichni sedět u štědrovečerní večeře, někteří si pustí klidnou hudbu jiní se už při večeři budou koukat na pohádku, která už ke Štědrému dni tradičně patří. V pohádce bude vystupovat krásná spanilá princezna, vzpomeňme si nyní společně na skutečnou princeznu, která v jiné době na Štědrý den slavila své narozeniny. Na úvod tohoto příspěvku si nejdříve připomeneme její život a pak nakoukneme do číselných vibrací, které jej provázely jej. Pojďme, "audience" začíná:

 

Alžběta, kterou všichni od dětství oslovovali Sissi, se narodila na Štědrý den ve 22:43 v roce 1837 na bavorském venkově v poklidném a lesy obklopeném Possenhofenu. O její výchovu se nikdo moc nezajímal, byla tzv. samorostem, většinu času trávila touláním po lesích nebo byla tatínkovou společnicí při honech, hrála na citeru a jezdila na koni. Nikoho by ani ve snu nenapadlo, že by se mohla dobře provdat, proto ji neučili společenskému chování ani tanci. Její nespoutanost a živelnost však uchvátila následníka trůnu prince Františka Josefa a ten se s ní rozhodl oženit i přes četné námitky své matky, která mu za manželku vybrala sestřenici Helenu sestru Sissi. Arcivévodkyně Žofie se s touto svatbou nikdy nesmířila

Nehodlala se vzdát vlivu na svého syna. Začala se Sissi bojovat o císařovu pozornost, o postavení a míru Sissiny svobody. Snažila se ji neustále převychovávat, veřejně ji kárala, poučovala a vlastně ji ponižovala. Sissi se, ale nedala a chovala se ke tchýni-tetě zpupně, porušovala dvorní etiketu, volila si nová pravidla a velmi nerada jí vykala. Sissi se narodily tři dcery a syn. Arcivévodkyně byla rozhodnutá děti svého syna vychovat, proto prvorozenou Žofii po narození přestěhovala do svých pokojů, ta ve dvou letech zemřela na úplavici.

Sissi tato nečekaná událost velmi změnila, odmítla tchýni ustupovat a také manželovi oznámila rozhodnutí, že své potomky bude vychovávat sama, ani jemu se nehodlala podřídit. Na císaře pohlížela s nadhledem a její vliv na něj stále víc rostl. Přiměla ho ke změně rakouského císařství na Rakousko - Uhersko. Spolu s ním navštívila Maďarsko, Itálii, kde zahnala hrozící vzpouru svým nádherným vzhledem, diplomacií i bezprostředností. Přes mimořádnou inteligenci se i u Sissi časem projevily znaky rodového šílenství, způsobené častými sňatky mezi příbuznými. Měla panický strach ze stáří, s prvními vráskami se už nechávala fotografovat, až přehnaně pečovala o své po na paty dlouhé vlasy. Nejvíce byla posedlá svou štíhlostí, stále držela diety, cvičila, nechávala se sešněrovat nebo i na celý den zašít do korzetu, aby vypadala co nejútleji, místo sezení používala zvláštní klekátka.

Spát chodila zásadně bez manžela s vlhkými šátky kolem boků a stehen, protože věřila že zeštíhlují. Cizí jazyky se učila na velmi dlouhých a svižných procházkách, jen málokdo jejímu tempu stačil, takovou fyzičkou se nemohli chlubit ani muži. V roce 1898 postihla Sissi další životní tragédie, z nešťastné lásky se zastřelil její syn Rudolf, a to ji definitivně zlomilo. Stáhla se do ústraní, hodiny a hodiny se dívala z oken a psala melancholické básně a chovala se podivně. Hladověla i několik týdnů a cvičila do úplného vyčerpání. Ve svých šedesáti letech navštívila Ženevu a ta se jí stala osudnou.

Byla zavražděna italským anarchistou, který ji bodl přímo do srdce tříhranným pilníkem. Byla to jedna z nejkrásnějších a vzdělaných žen své doby. Byla milována, její lid ji zbožňoval, ale štěstí příliš mnoho nepoznala. V Sissi odešla emancipovaná osobnost, kterou svět respektoval jako průkopnici rovnoprávnosti a sebeurčení žen, která se odmítla podřídit a ztratit tak své bojovné ego.


6        19/1
ALŽBĚTABAVORSKÁ- SISSIláska - peníze - tvořivost24.12.1837
1372541 2167232131331  28 - 10 - 1
23/524/611  
11/2  6 + 12 + 1 = 19/1
umlčený lev - zaťatá pěst  princ nebes

 

Psychické číslo - den narození 24 a 6. Tato čísla jsou nejdůležitější v celém numerologickém rozboru a nejvíce odkrývají charakter osoby. Jsou to čísla individuality a profesionality a náleží fyzické a materiální stránce. Složená čísla odhalují nebo indikují karmické vlivy a patří spirituální stránce života. Nastiňují to co je skryté a probíhá takzvaně za scénou. 24 - LÁSKA - PENÍZE - TVOŘIVOST: Slibuje štěstí, lásku, peníze a blízkou spojitost s lidmi vysoké úrovně a pozic. Znamená zisk dosažený na základě milostného vztahu, působení v oblasti práva nebo umění a magnetismu, který je neobyčejně přitažlivý pro opačné pohlaví. U tohoto čísla je třeba se vyhnout přehnané zálibě v čemkoliv, u Sissi se toto týkalo její posedlosti vzhledem a štíhlou postavou.

Číslo 6 - vibruje s planetou Venuše. Šestka je číslem moudrosti, vzdělání, harmonie, lásky a romantiky. Miluje krásu a barvy. Představuje ženskou podstatu - pečovatelský přístup - jistotu, vřelost, vyrovnanost, stálost, soucit a všechny aspekty mateřství. Také peníze

Zdá se, že šestka magneticky přitahují ostatní. V povaze její lásky je víc idealismu a citovosti než smyslnosti. Je rozená romantička se silným sklonem k sentimentalitě. Šestka přináší lásku k umění a hluboké spříznění s hudbou. Má výraznou náklonnost ke kráse všeho druhu, ve všech oblastech života. Je poznamenána touhou po luxusu. Ošklivost ji uráží. Miluje krásné domy, vkusné zařízení, pastelové barvy a harmonii ve svém okolí. Velmi ráda baví své přátele a působí radost ostatním lidem. Obecně platí, že její chování je bezvadné a vztahy k ostatním jsou kultivované. Když je o něčem nezvratně přesvědčena, neváhá říct co si myslí. Ráda diskutuje a baví se o politice a jiných záležitostech a většinou vyhrává, díky své logice… a neodolatelnému úsměvu.


Konec 1.části
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Magica Bohemica

Zaměření:

Poradenství, zdravý životní styl,
Numerologie - dítěte, partnerská, situační

Kontakt:

725 196 112

MagicaBohemica@seznam.cz
www.magicabohemica.cz

Web: http://www.magicabohemica.cz

Telefon: 725 196 112Další články autora
více