Jste zde


Medicinské karty: Spojení s přírodou
RenataP

medicinské karty

K zvířatům a jejich symbolice a magii bychom měli chovat hlubokou úctu a pokoru. Jejich sdělení a zvláštní až snové propojení s poznáním a sílou starou jako lidstvo samo může být pro člověka velmi přínosné. V každém z nás je kus každého zvířete. Je v nás kus sviště, orla, ještěrky i majestátních šelem. Dozvíte se tu něco o tom, jak vnímali zvířata indiáni, o jejich vlastnostech a životní síle, na kterou je možné se ve svém nitru napojit.

 

Množství výkladů inspiruje i pro jiné typy karet

S čím si tady ale autoři parádně vyhráli, jsou různé typy výkladů. Rozděluje karty na světové strany, protože se díky tomuto rozložení symbolicky shromažďuje energie všech zvířat, pokora k předkům a aktivuje se tak pocit posvátnosti okamžiku, kdy s těmito kartami vykládáte.

Sdílí s vámi významy pozitivní, základní poselství a informaci, ale i zvýrazněné druhé strany mince každé energie, obrácené významy. Ty jsou velmi zajímavé, protože ne vždy jsou negativní, spíše jsou více zdviženým prstem, například…

„Pokud jste si vytáhli kartu sokola opačně, může to být proto, že jste na některé úrovni uzavřeli svou schopnost pozorovat. Jestliže je ve vašem životě něco pro vaše city příliš bolestivé, pro vaše uši příliš neuvěřitelné nebo pro vaše oči příliš temné, pak nastal pravý čas, abyste prozkoumali bod, ve kterém jste připustili emocionální zaangažování a přestali jste být pozorovatelem. Dovolíte-li, aby emoce překonaly vaše vnímání, pak nastalým chaosem a zmatkem nemůže poselství sokola proniknout. V tomto bodě se od vás tedy žádá, abyste opět zaujali neutrální pozici nestranného pozorovatele. Umožní vám to, abyste poselství, která k vám přicházejí, mohli chápat intuitivně a jasně, bez emocí, jež by zabarvovaly jejich skutečný smysl.

Emocionální zabarvování je tendence, která se projevuje u národa sokolí medicíny, když jsou lidé nevyrovnaní. Emoce jim zamlžují výhled a vedou ke ztroskotání.„

Medicinské karty nás učí vcítit se do kůže i duše zvířat a zvýšit tak svou intuici. Fantazii a rozlet, schopnosti si představit mnohem barvitější emoční, duchovní i citový svět. Zahledět se do duše zvířat i do své vlastní. Najít souvislosti a nové poznatky. Budeme opět jako děti, s otevřenýma očima se dívat kolem sebe, vidět jinými úhly pohledu místa, na kterých se nacházíme a uvidíme i hlubší smysl situací, ve kterých se nacházíme.

A především to pro nás, lidé odtržené od přírody a její magie, bude fascinující cesta ke kořenům sebe samých.

O autorech:

David Carson: je spisovatel, který vyrostl v Oklahomně. Jeho předkové pocházeli z kmene Choctaw. Přednášel po celém světě. Nyní žije v Santa Fe, v Novém Mexiku.

Jamie Sams: je umělkyně a spisovatelka. Kořeny má v kmenech Čeroki a Seneca a ve Francii. Je autorkou několika knih a vykládacích karet.

Angela Werne>www.synergiepublishing.com




Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: Nevyplněno



Další články autora
více