Jste zde


Louise L. Hay: Myšlenky sebelásky
RenataP

Chcete změnit své nahlížení na svět a potřebujete podporu, která pohlídá vaše škodné myšlenky a vždy je uvede na pravou míru? Chcete poznat laskavé slovo, které rozzáří den a ukáže vám, že jste vlastně skvělí!

 

Dovedu si představit tisíc situací, kdy je právě TOTO potřeba.

Myšlenky, které se nám honí hlavou ovládají to, jak reagujeme na vnější svět. Naše návyky v hlavě odrážejí návyky tam někde venku. Svět je takový, jaký myslíme. Nejlepším způsobem, jak zjistit, jestli je tomu tak, je zkusit si na vlastní kůži myšlení změnit.

A tyto kartičky mohou být zábavným i hluboce poučným partnerem. Není nic lepšího, než si každý den jednu vytáhnout a mít ji na paměti celý den. A přizpůsobit se jí. Jen tak, pro zábavu, právě pro ten pocit, jestli věci kolem budou jinak. Jeden den, dva, tři, týden… když vás to bude bavit, jsem si skoro jista, že zjistíte, že kolem vás se najednou dějí trošku jiné věci.

No ano – máte jinou náladu!

Tak to je jen jeden z možných způsobů, jak se do těchto nenápadných, leč úžasných kartiček zamilovat.

Samozřejmě se hodí i na běžné výklady, nebo:

  • Inspirace pro každý den ráno při kávě
  • Večerní kartička pro jiný úhel pohledu na události dne (velmi zajímavé!)
  • Určení úkolu nebo bodu, ze kterého se dostaneme z labyrintů životních situací
  • K velkým výkladům a výkladům s jinými kartami

Velmi jsem si oblíbila vytažení kartičky pro potěšení, s nadějí, že mi karta ukáže, kde načerpám sílu a radost… kde se posunu kupředu. A pak jsem si vytáhla třeba:

„Dobré zdraví je přirozený stav mého těla. Moje tělo se mnou komunikuje. Jsem ochotna mu naslouchat a chápat, co mi říká.“

Ano, byla tu únava…  beru si za úkol větší všímavost k tělu a aktuálním blokádám na kostře.

Ale z balíčku jsem vytáhla karty dvě, takže pod ní se schovávala ještě jedna, ještě lépe naznačující mou situaci, takže ano, pořešit zdraví a odpočinout si, ale rozhodně nic nevzdávat. Tělo je potřeba pro tyto úkoly:

„Uvnitř sama sebe vím, co je pro mě dobré. Dívám se do zrcadla a říkám si: Zasloužím si to nejlepší. Zasloužím si blahobyt. Zasloužím si radost. Zasloužím si lásku.“

A jsem si jista, že takové karty hojně využívané dokáží změnit osobnost jen tím, že z nás postupně odmotají strachy a třeba ty nežádoucí vzorce z naší druhé vytažené kartičky.

Myšlenky sebelásky: 54 karet, vydalo nakladatelství Synergie, www.synergiepublishing.com, 2021

 
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více