Jste zde


Jak se dožít 140 let XV.
Stanislav Brázda

Bez stravy vydržíme cca 4 týdny, bez vody cca týden. Vypotíme cca 1/2 litru vody, vymočíme cca 1,5 litru vody. Proto je nutné denně vypít cca 2-3 litrů vody, podle teploty vzduchu.

 

Kvalita vody je důležitá pro zdraví, což se obecně ví. Problém je v tom, že čím dále, tím více dochází ke kontaminaci vody těžkými kovy, chemikáliemi atd., které se do spodních (ale i povrchových) vod dostávají odpady, spadem ze vzduchu. Dělal jsem si svojí statistiku na kvalitu vody ve vodovodním řadu a vyšlo mi, že mnohdy je i cca 3 dny špatná kvalita vody díky poruše ve vodárně či vodovodního řadu. Kdyby se udělal rozbor vody ve studních, patrně by 20% nevyhovovalo normě, ve vodovodním řadu by nevyhověla 3% vzorků. Nic nenahradí čistou vodu. Lidské tělo je ze 75% tvořeno vodou.


Další problém správného a vhodného stravování je v tom, že určitá skupina lidí by neměla žít v našem zeměpisném pásmu, ale v jiném. Potom pro tyto skupiny lidí platí jídelníček domorodců z oblastí, ve kterých bychom měli žít.


Diety nelze paušalizovat a pro každého je vhodné či nevhodné něco jiného. Diety nedoporučuji - docílí se pouze dočasného efektu. Pokud někdo dietu dodržuje, je nutné přijímat chybějící látky ve stravě náhradním způsobem.


Zajímavá bude zmínka o zdánlivě jednoduchém problému -při zaskočení potraviny do krku. Ví se, že ranou do zad tomu, komu zaskočilo, se cizí předmět dostane dál do krku a při tom tento postup volí většina lidí.Lékař z USA v r. 1952 vymyslel postup, kterým se cizí předmět dostane směrem k ústům. Tento postup vysvětluje takto. Záchrance obejme ze zadu zachraňovaného, nahmatá konec hrudního koše, na toto místo zaboří palec s rukou zaťatou v pěst, druhou rukou rychle stlačuje ruku se zabořeným palcem do břicha a uvolňuje. Tímto rychlím "pumpováním" by tlak v plicích měl cizí předmět vytlačit směrem k ústům.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: NevyplněnoDalší články autora
více